Full Hard Reset na GDP-02 od Jablocom / Jablotron

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rayx
Příspěvky: 339
Registrován: 26 zář 2014, 02:00

Full Hard Reset na GDP-02 od Jablocom / Jablotron

#1 Příspěvek od rayx »

Nemá tu někdo z vás info, jak provést Full Hard Reset na stolním GSM GDP-02 od Jablotronu? Nebo je tím jen myšleno obnovení do továrního stavu v servis módu?

viz citace z servisního manualu
Phone is frozen during strating up
Step1 perform a Hard (“Full”) Reset, the GDP-02 returns to its default factory
settings.

Díky za odpověď.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Po zapnutí naťukej na klávesnici SERVICE.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
rayx
Příspěvky: 339
Registrován: 26 zář 2014, 02:00

#3 Příspěvek od rayx »

Ahoj, dík za reakci. O servisním modu - jaks napsal SERVICE na qwerty - vím a tam samozřejmě tovární nastavení je. Podle mě to ale není hard reset, aspoň to podle servisního manuálu tak nevypadá. Buď to bude nějaká kombinace klaves nebo přímo propojení na main bordu, bohužel tohle klucí z Jablotronu na manuálu nepísli :? . Nevíš o tom prosím něco víc?

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od Michal22 »

Vím, ale vzhledem k tomu že je to know-how firmy kde dělám, tak fakt nemůžu.
Jestli jsi z Brna nebo okolí a tvůj problém je v tom, že problikává LCD nebo se telefon po zapnutí nerozběhne, tak bych ti mohl pomoci když mě to přineseš.
Ale pokud tam máš jiný problém, tak by ti ani Hard Reset nemusel pomoci- opravoval jsem v těchto přístrojích i spoustu HW vad...

Zkus napřed popsat co to dělá/nedělá.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
rayx
Příspěvky: 339
Registrován: 26 zář 2014, 02:00

#5 Příspěvek od rayx »

Do Brna to mám trošku z ruky, jsem na Šumavě. Tenhle foun je souseda od tety, když viděl, co jsme ji pořídily pro spojenní se světem, koupil to taky :)

Nevím, co se s ním dělo před tím, už byl taky v autorizované opravně (červená nálepka). No a teď se na mě pán obrátil, že mu telefon nejde a že neví co stím. Mrknul jsem na to, zjistil utržený spínací transistor pod displayem ... Opravil, telefon funguje bezva ale až na nastavení času. Když to v nastavení vyberu, skočí na display internal error 1 nebo 2 a telefon se vypne. Zapnout ale jde a jede dál, jen s tím blbým časem a datumem.

Jestli je to špatně flashlý a dělalo to i před tím nevím, pán už je ve věku a tohle si nepamatuje, 90 let. Oslovil jsem i přímo Jablocom, ale na dálku nepomůžou, navrhli zaslání do Jablonce. Tak jsem se ještě snažil ověřit, jestli by tomu full reset nemohl pomoci. Co myslíš, mohl? Čas mu tam jsem schopen nastavit, aby odpovídal realitě, ale datum ne.

Nejsem z oboru, to že jsem splašil servisní man. je jen souhra okolností, protože jsme telefon pořídili pro tetu. Vždy si pro novou věc ze zájmu snažím sehnat i veškeré info pro strýčka náhodu :D

Měl bys návrh, co stím ještě mohu provést? Díky

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od Michal22 »

Hm, tak s tímhle jsem se nesetkal.
Zkus (pro zajímavost), zda se závada objeví i v případě, že odpojíš interní AKU blok.
Pokud nic, pro jistotu zkus reset z Qwerty zopakovat vícekrát po sobě, s přepínačem napájení v poloze Off- pouze připojuj a odpojuj napáječ.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
rayx
Příspěvky: 339
Registrován: 26 zář 2014, 02:00

#7 Příspěvek od rayx »

Ahoj, tak to jsem taky zkoušel a jediný, co jsem vypozoroval je, že při odpojeným aku, a to jak přepínačem tak i natvrdo konektorem z desky, se po připojení zdroje ve většině případů nastaví čas 12:45 s datumem 30.10.2012. Opakované SERVICE bohužel nepomohlo (ať s aku nebo jen na zdroj), ale zkusil jsem max. 5x za sebou. To samý zapnutí jen na zdroj s odpojeným nebo připojeným aku nepočítaně, taky bez úspěchu. Čas se tedy nastavit nahrubo dá, datum ale nedoženu :D

Pokud je aku připojeno, tak to po prvním zapnutí nastaví z "nulových" hodnot pokaždý jiný čas, no a datum s rokem zcela mimo - např 2080 ... A to pak drží dál. Je zajímavý, že to startuje vždy s časem 00:00 a datumem 01.01.04, po chvilce se zaktualizuje.

Když jsem hledal dál, zjistil jsem, že čas i kalendář je generován GSM modulem Wismo, pro zálohu je použit ten odpojitelný interní aku, ale jak je to zpracovaný dál, to už je na mě moc. Tipuju to teda na RTC ve Wismo.

Shrnuto, odpojení aku, odpojení Wismo ani opakovaný reset ze SERVICE nepomohl.

No, jak jsem psal, je to pro starýho pána, a ten je rád, že telefon běží a dovolá se bez otravování s pro něj složitým Aligátorem ... takže tuhle chybku času a datumu přešel bez povšimnutí a ode dneška je zase ve spojení se světem :D Kdybys ale přesto měl jěště nějaký nápad, tak pokud budeš chtít, písni, mě by to moc zajímalo, furt mi to vrtá hlavou :wink: Díky

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od hafca »

Oživím tohle téma. Kamarád přinesl tenhle telefon s tím, že po různě dlouhé době, kdy normálně funguje se na displejí objeví hláška "Internal error 1" a telefon se vypne. Baterka je OK, dělá to stejně ať je vypínačem vzadu zaplý nebo vyplý. Uvnitř nic viditelného špatně není, elyty jsem měřil zajícometrem a jsou OK. Tovární nastavení jsem nezkoušel, nechci mu smazat čísla jen kvůli pokusu.
Nebyl by nějaký tip, co s tím nebo je to na cestu do servisu?
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
rayx
Příspěvky: 339
Registrován: 26 zář 2014, 02:00

#9 Příspěvek od rayx »

Jestli to nekomu pomůže, tady je servisní manual, ale neni to moc obsáhlý :(

http://ulozto.cz/xRMGMDny/gdp-02-service-hb42909-pdf

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od hafca »

Určitě se bude hodit třeba při příští závadě. Kamarád to nakonec poslal do servisu. Napsali že měnili desku a udělali to zdrama. I přesto, že už v záruce nebyl. Nezbývá než je pochválit.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“