Upgrade OS android

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jirka525
Příspěvky: 325
Registrován: 22 kvě 2013, 02:00
Bydliště: Psáry JN79GW

Upgrade OS android

#1 Příspěvek od Jirka525 »

Ahoj, před několika měsíci jsem na Samsung Galaxy S4 neopatrně potvrdil upgrade OS Android na verzi 5.0.1. Od té doby začalo trápení. Telefon se občas samovolně resetuje a obvzláště si libuje v resetu během hovoru. Nevíte, jak to opravit? Nebránil bych se ani tomu vrátit původní verzi OS ale nevím jak. Nemluvě o tom, že kvůli té verzi 5 se musely upgradovat i některé aplikace. Neporadí někdo?
Díky
Jirka

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od forbidden »

Zkus reset továrního nastavení. Můj telefon se kdysi taky upgradoval a bez resetu dělal psí kusy. Sice psali, že to můžu udělat v pohodě včetně zachování dat, ale fakt to pak nešlo moc používat.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od robo »

Reset asi nezabere. 5.0.1 je pro S4 neodladena. Idealni varianta prehrat na posledni 4.4 pres Odin. Ofic rom najdes na http://www.sammobile.com/

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#4 Příspěvek od Standa99 »

Určitě by mělo pomoci, co je tady porazeno, nejmenší zlo bude tovární reset a popřípadě přehrání.

O.T. To není Samsung schopný po půl roce (kdy Lollipop vyšel) vyrobit fungujucí ROM 5.0.1? Hlavně že z toho má téměř největší vývar.
To už určitě budou schopnější vývojáři na XDA? Já jsem Nexusový a dávám přednost kvalitním ROM z XDA před origo od Googla (a ten je umí dělat). Ti vývojáři tam mají okamžitou odezvu a jsou schopni reagovat v řádu hodin, max. dnů.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
bootwin
Příspěvky: 301
Registrován: 13 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zdar nad Sazavou

#5 Příspěvek od bootwin »

Ahoj už sis s tím nějak poradil? Pokud ne napiš mi SZ, mužem se domluvit a opravím. J.

Uživatelský avatar
Jirka525
Příspěvky: 325
Registrován: 22 kvě 2013, 02:00
Bydliště: Psáry JN79GW

#6 Příspěvek od Jirka525 »

Děkuji za rady. Rozhodl jsem se jít cestou nejmenšího odporu. Tudíž jsem včera provedl reset na tovární nastavení a teď s napětím čekám. 1. pracovní den tohoto týdne jsem zatím samovolný restart nezaznamenal. Na jásání je ovšem brzy. Ten Android je strašně záludnej.
Jirka

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#7 Příspěvek od keemo »

Android ako taky ani ne, spis je to o tom kdo to jak zkur_vi pridanyma appkama, nadstavbou a dalsima pi_covinama...

Uživatelský avatar
Jirka525
Příspěvky: 325
Registrován: 22 kvě 2013, 02:00
Bydliště: Psáry JN79GW

#8 Příspěvek od Jirka525 »

Minulý týden jsem udělal reset na tovární nastavení a od té doby jsem nezaznamenal samovolný reset. Takže to asi nechám v tomto stavu, pokud od někoho nedostanu důrazné doporučení na eliminaci případného problému.
Děkuji všem za radu.
Jirka

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#9 Příspěvek od Standa99 »

Na podzim minulého roku jsem přecházel z KK na L čistou instalací, což u přechodu mezi generacema bude lepší. OTA zas může být bezproblémová při aktualizaci na 5.1.x atd.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“