Nastavení FERGUSON ARIVA 200 (vyřešeno)

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

Nastavení FERGUSON ARIVA 200 (vyřešeno)

#1 Příspěvek od radioelectrum »

hledám někoho kdo mi nastaví FERGUSON ARIVA 200.
Přijímač budu provozovat s konvertorem na dvě družice 19,2 a 23,5. Družice z 19,2 mi fungují, ale nevím jak jej přepnout na 23,5 a navíc v menu není družice ASTRA 3B takže nevím jak naladit.
Po prostudování dokumentace na netu jsem došel k názoru že pokud se nechci zabývat satelitní technikou tak se mi nevyplatí se kvůli jednomu přijímači učit programování přes PC, vyrábět RS232C kabel a řešit vše okolo, proto si raději toto nechám od někoho udělat.
Přes týden jsme pracovně v Praze, o víkendech na brněnsku.
Naposledy upravil(a) radioelectrum dne 29 bře 2015, 21:21, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
BIDLO
Příspěvky: 263
Registrován: 01 kvě 2012, 02:00

#2 Příspěvek od BIDLO »

Koukám že u konkurence to skončilo fiaskem. Ale k věci, nějak nechápu na co chceš vyrábět kabel anebo se učit nějaké programování. Nastav si řádně Diseq a není co řešit. Ale tyhle rady už jsi zde dostal tisíckrát.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#3 Příspěvek od kokun »

Bez dálk. ovladače ti to nenastaví nikdo :lol:

A sám bys to nezvládl? Pokud už máš tedy to DO funkční?
Vždyť už se léta zabýváš radiotechnikou a elektronikou vůbec - sat. technika není zase až tak vzdálený obor.
Pokud jsi nic "nepochytal" tu (na EB), tak ses přece nedávno zaregistroval na Parabole - venca72.
A tam je pro začátečníky přece sekce ABC. A tady je zase vysvětlován příjem z více družic: Multifocus - řešení příjmu z více družic, začínáme.
Je pravda, že tento článek je zaměřen spíše na "venkovní jednotku" (tj. parabolu + LNB) - ale k tomu sat. receiveru je přece dodávána příručka "Kopaničář ve městě" :lol: (Návod k obsluze).

Hledáš zřejmě problémy i tam kde nejsou - určitě máš v Menu (v seznamu družic) i tu 23,5° a je naprosto jedno jak je nazvaná (píšeš že: "je tam pouze ASTRA 3A") . Můžeš si ji (u většiny rec.) i přejmenovat dle svého. Na jejím názvu naprosto nezáleží. Před lety byl na této pozici satelit Kopernikus - v řadě softů se může takto nazývat ještě dnes.
A i pokud by tam vůbec nebyla, není žádný problém ji do toho "seznamu" přidat a nazvat si ji podle svého. Ona totiž ani ta ASTRA 3A už na orbitu není - ale programy se ti naladí z ASTRY 3B :cry:
Určitě se ale zase budou muset přidávat nové (aktuální) transpondéry (TP), abys naladil všechny současné CZ/SK programy.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
BIDLO
Příspěvky: 263
Registrován: 01 kvě 2012, 02:00

#4 Příspěvek od BIDLO »

Je pravdou že návody k obsluze většinou stojí za dvě věci ale zrovna na tento jsem se díval a je popsán velmi slušně a snad ani není možné ho nepochopit.
Fakt netuším co chtěl radioelectrum dělat s nějakým kabelem když tak bedlivě studoval, poněvadž RS 232 se dnes už skoro nepoužívá, v případě přehrátí FW se dnes už většinou používá fleška díky níž to zvládne každý a za pár minut. Neznamená to ale že to bude tento případ, FW se přehrává jen tehdy pokud je s tím stávajícím nějaká nespokojenost s čímkoli ale určitě ne za každou cenu.
Nějaké povídání o Diseq nastavení je zde: http://www.tvfreak.cz/forum/showthread. ... iva-200-HD Není na tom opravdu nic těžkého, zvláště když jsou jen dvě možnosti, buď Astra 23.5E port 1 a Astra 19.2E port 2 /může být značena i pouze jako Astra/ anebo obráceně, dle typu konvertoru jež jsme se bohužel nedozvěděly. Vše ale za předpokladu správného nastavení antény, jinak to nebude fungovat, i to je ale v tom odkazu popsáno.
Jinak souhlas, tohle je pouze hledání problémů tam kde nejsou neboli dělání z komára velbloudem.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#5 Příspěvek od RadekB »

Jestli jsi o vikendu na Brnensku, tak obetuj par km a zastav se. Nastavim ti to.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#6 Příspěvek od kokun »

Toto je řešení a není.
:?:
"Zítra" dojde k přelaďování - a "sme tam, dze sme boli" - jen ať se to pěkně radši naučí sám. Aspoň já to tak vidím :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od radioelectrum »

Hlavní problém je pokud je někde úplně jinde v menu nějaký parametr nastavení co má vliv na něco na co to zdánlivě nemá mít vliv tak se to skoro nedá dohledat a když se to potom vezme pokus-omyl musí experimentovat s nastavením více parametrů tak jsou desítky kombinací a nakonec to dopadne že se už ani neví co a jak má být nastaveno...
RadekB mi to nastavil a poradil jak na to.

Uživatelský avatar
BIDLO
Příspěvky: 263
Registrován: 01 kvě 2012, 02:00

#8 Příspěvek od BIDLO »

Až na to že žádné "více parametrů" a "více kombinací" v tomto neexistuje ale Diseq nastavení je vždy jenom jedno jediné.

kokun: souhlas, to že to za něj někdo udělal je jen dočasné řešení, při nějakém přelaďování nebo dolaďování něčeho budeme zase tam kde dnes. Doufám že aspoň dával pozor, byť si vzhledem k tomu příspěvku nedělám iluze.

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od radioelectrum »

to BIDLO: pro začátečníka to je poměrně složité. Diseq je 1.0 a 1.1. a port 1 až 4. Já si zavařil jednak tím že jsem si myslel že musím mít nastavené (zapnuté) oba diseq a navíc jsem si nastavil blbě kmitočty výstupu z konvertoru. Te´d už vím že s kmitočty nemám vůbec manipulovat a že diseq 1.1 mám mýt vypnutý.

Uživatelský avatar
BIDLO
Příspěvky: 263
Registrován: 01 kvě 2012, 02:00

#10 Příspěvek od BIDLO »

Výborně, jsem rád že ta "instruktáž" k něčemu byla. Ano, vždy pouze Diseq 1.0, 1.1 se používá na ovládání více LNB než jsou čtyři, jako jich mám třeba já 16 poněvadž používám parabolu Toroidal. A u monobloků které jsou tady bohužel nejrozšířenější potřebujete pouze port 1 a 2, otázkou je pouze v jakém pořadí jak jsem již psal, LO LNB vždy 9.75/10.6.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#11 Příspěvek od kokun »

To radioelectrum (as. venca72)
Tady ti dělalo potíže "obyčejné naladění" sat. receiveru - nakonec ti to musel provést RadekB :wink:

Jak si nyní chceš sám poradit se sdílením karty?
Nebyla by tohle spíše zakázka pro toho Radka? - i když pochybuju, že by se toho (v rámci své profese) ujal.
Na Parabole ti v tom nikdo (veřejně) neporadí - pokud na tom budeš trvat, tak ti nezbude, než se v tomto oboru (sat. technice) sám více vzdělávat - ukrojil sis docela velké sousto.
O sdílení si počti např. na AB foru :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
BIDLO
Příspěvky: 263
Registrován: 01 kvě 2012, 02:00

#12 Příspěvek od BIDLO »

Pravda, tohle není absolutně nic pro začátečníka. Natažení husích krků po celém domě je nápad zcela jistě chválihodný který se vždy v budoucnu může na to či ono hodit ale základní věc je ta že koncipovat celý satelitní rozvod v RD pomocí sdílečky je prostě naprostý nesmysl poněvadž nikdo neví jak dlouho to bude fungovat. Nemluvě o tom že zdaleka ne každý přijímač tohle umí.

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od radioelectrum »

[quote="kokun"]To radioelectrum (as. venca72)
Tady ti dělalo potíže "obyčejné naladění" sat. receiveru - nakonec ti to musel provést RadekB :wink:

Zapojení a ohmův zákon jsou pořád stejné, to jsem se naučil a podle toho funguji, ale dekódovací technika je za pár měsíců ůplně o ničem jiném, a nikde se nikdo oficiálně nic nedoví, takže si raději nechám poradit co a jak v než bych si něco dělal sám na základě nastudovaného na fórech navzájem si mnohdy protiřečících informací.
Naposledy upravil(a) radioelectrum dne 02 črc 2015, 14:10, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od radioelectrum »

BIDLO píše:základní věc je ta že koncipovat celý satelitní rozvod v RD pomocí sdílečky je prostě naprostý nesmysl poněvadž nikdo neví jak dlouho to bude fungovat. Nemluvě o tom že zdaleka ne každý přijímač tohle umí.
Já te´d pouze zjiš´tuji možnosti. Pokud to bude jen na chvilku tak do toho nepůjdu. celé to ještě promyslím. Vidím to že asi pouze seženu druhý satelit který bude sdílet s tím mým prvním po kabelu s RJ45. Další jak vidím tak to nechám jak se co vyvrbí až časem.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#15 Příspěvek od kokun »

Jednu kartu můžeš nasdílet až na 8 (event. i 16) přijímačů:
Jeden "master" (ten s kartou), a ostatní "clienti" - navzájem vhodně pospojovaných, ať už kabely, tak u některých i bezdrátově pomocí spliterů (např. WTR 1) :roll:
Ale jak už psal BIDLO:
BIDLO píše:Pravda, tohle není absolutně nic pro začátečníka. . . . Nemluvě o tom že zdaleka ne každý přijímač tohle umí.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “