Jak dlouhý prodlužovací kabel na 230V

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#16 Příspěvek od petrfilipi »

Hill píše:Stát ústy právníků řekl "jak se tomu říká revize, smí to dělat pouze revizní technik".
Já nevím co řekl stát ústy právníků, ale vím, co napsal SÚIP - viz příloha.
Aby bylo jasno - mně nevadí že by to měl dělat RT, když je to revize (byť poměrně jednoduchá - ale přesto revize). Ale ať to vyjde někde písemně a ať je to jednoznačné. Ne že TIČR řekne, že to musí dělat RT a SÚIP řekne, že to může dělat elektrikář jako před změnou normy (která navíc není asi ani právně závazná).
Mně vadí ta nejednoznačnost, která pak vyúsťuje v bitvy právníků.

Petr Filipi
Přílohy
odpověď Miroslav Valta _809-10_.pdf
(45.37 KiB) Staženo 58 x

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#17 Příspěvek od Hill »

Znamená to tedy, že kvalifikace E4 podle §9 vyhl. 50/78 Sb. je zbytečná a ti, kdo zaplatili za kursy, školení i zkoušky, mohou požadovat vrácení vložených peněz, protože E4 je právně nepodložený nesmysl, který vlastně nikdy nepotřebovali?
Že se od roku 2010 ještě nikdo takový nenašel...

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#18 Příspěvek od monterjirka »

Když 3 dělají totéž, nemusí to být totéž...
TIČR si vesele "za prachy" zkouší "malé" revizáky a vydává osvědčení E4, Drážní úřad tyto "kontrolní a servisní činnosti" na spotřebičích nepovažuje za plnohodnotnou revizi a E4 nevydává, neuznává...
A Báňská správa to má ošetřené ještě trochu jinak, aby nemuseli řešit nějakou E4...
--------------
Pokud vím, není nikde napsáno, a tak ani není požadováno, aby výrobce měl "revizáka s E4", který by u výrobků dělal něco jako výchozí revizi.
Není tak trochu pitomost, když není výchozí od RT, aby pravidelná být musela?

Uživatelský avatar
Brudr
Příspěvky: 374
Registrován: 12 črc 2007, 02:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od Brudr »

Jak mi bylo vysvětleno na posledním školení, pokud chceš dělat malé revize (ruční el. nářadí, prodlužovačky apod.) dodavatelským způsobem (na IČO nebo pro cizí organizace) musíš mít kvalifikaci "malého revizáka".
Pokud to děláš pro sebe nebo jako zaměstnanec pro vlastní organizaci stačí být obyčejný elektrikář s příslušnou kvalifikací.

Uživatelský avatar
vasilceral
Příspěvky: 380
Registrován: 09 led 2011, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#20 Příspěvek od vasilceral »

Pánové, za totáče jsem chodil na akce Z. A tam účastní zedníci si spojili prodlužováky 3 . A to jste neviděli ten cvrkot kdy konečnou zásuvku omylem rozdrtili. Já byl zrovna nahoře na lešení, tak jsem to měl v přímem přenosu.CYSY šnůra se krásně spékala do sebe a až dosáhla poloviny délky tak konečně zafungovala poistka 10 A .Nic se nemá přehánět.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#21 Příspěvek od mi-ro »

Za totáče byla priorita budování socializmu, bezpečnost až na druhým místě. Viz seriál Chalupáři a centrála.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#22 Příspěvek od weed_smoker »

U 230V prodlužek je vždycky maximum 50m,ať jsou kabelem 3Cx1.5 nebo 3Cx2.5 .U 400V jenom asi 35m.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“