Odstínění signálu mob. telefonu.

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
arduino2015
Příspěvky: 158
Registrován: 30 led 2015, 01:00

Odstínění signálu mob. telefonu.

#1 Příspěvek od arduino2015 »

Ahoj, do jaké míry je to reálné, a do jaké míry by stačilo jen telefon zabalit do alobalu?

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#2 Příspěvek od breta1 »

Udělal jsem kdysi pokus - mobil jsem dal do hrnce s pokličkou a hrnec do plechové skříně, kterou jsem zavřel, na ten mobil jsem zavolal a hádej co se stalo - mobil zvonil.
Kde je silný signál, na alobal zapomeň.

Uživatelský avatar
Ondra2
Příspěvky: 530
Registrován: 19 bře 2014, 01:00

#3 Příspěvek od Ondra2 »

U EMC komor stačí špatně dovřené dveře (nedotlačená klika až na doraz) a signál to má. A nic lepšího než EMC bezodrazovku nevymyslíš. Kdysi jsem zkoušel papiňák a taky to zvonilo.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#4 Příspěvek od xsc »

A k čemu je takový nesmysl dobrý? Mobil v takové krabičce se bude akorát snažit navázat spojení, takže bude pořád vysílat a rychle se vybije. Není jednodušší ho vypnout, případně vyndat baterii? Pravda, u Applu a podobných bazmeků, kde baterii už nelze měnit, asi jiná cesta nebude. Zlatý blbý mobil...

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od Michal22 »

xsc- většina dnešních mobilů podporuje Režim Letadlo, kdy dojde k vypnutí všech RF částí, přitom lze mobil využívat třeba jako tablet.
Jinak v Shielding boxech od Rohde & Schwarz býval takový ten pokovený molitan, všelijak vroubkovaný. Vypadalo to, jakoby měl pohlcovat spíš akustické vlny.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Jimmi2
Příspěvky: 1177
Registrován: 04 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha, Teplice

#6 Příspěvek od Jimmi2 »

Existují speciální absobční vrstvy, říká se tomu frekvenčně selekční vrstvy. Jedná se o kombinaci pohltivé hmoty a vodivých obrazců (oddělených). Něco jako stealth technologie na letadlech. Pak ano, pak to funguje.
Mmchdm. ten mobil nic nevysílá, ale pokorně čeká na signál z nějaké právě dostupné buňky.

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#7 Příspěvek od PeteBurns »

Vzdy, ked idem trajektom a mobil nema signal, tak sa vybija ovela rychlejsie, ako ked signal ma, takze zakonite musi aj vysielat, nielen cakat na signal ;)

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#8 Příspěvek od Michal22 »

Ano, mobil posílá svoji identifikaci, pokud ji BTS zachytí, tak se spolu začnou bavit. Je to duplexní komunikace.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#9 Příspěvek od Jodr »

PeteBurns píše:... takze zakonite musi aj vysielat, nielen cakat na signal ;)
Mobil pokud "nevidí" BTS má v popisu práce se k nějaké přidružit, pak samozřejmě vysílá a z toho pramení ono vybíjení. Pokud nedostane odpověď, pokouší se o spojení opakovaně v určitých časových intervalech.

Uživatelský avatar
Jimmi2
Příspěvky: 1177
Registrován: 04 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha, Teplice

#10 Příspěvek od Jimmi2 »

Hm. Tak jste mě ukecali 8-)
Nicméně si myslím, že ten interval při nedostatečné odezvě bude asi delší.

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#11 Příspěvek od serviceman »

Jimmi2 píše:Nicméně si myslím, že ten interval při nedostatečné odezvě bude asi delší.
Jestli si dobře pamatuji, tak se mobil aktivně pokouší o navázání spojení každých 15 minut. Pokud se mu to nepodaří, dělá v kratším intervalu.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#12 Příspěvek od Standa99 »

Nejdůležitější na té komunikaci bude vyzářený výkon, který by díky zastínění byl vyšší. V místě, kde je špatný signál, se telefony vybíjí daleko rychleji, než naopak.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#13 Příspěvek od monterjirka »

Pokud budete bydlet na vesnici jako my, v místě, kde je na kopci BTS, jedna část natočená k nám, druhá na druhou stranu, jedna dává identifikaci Blížejov, druhá dává Lštění, tak je za silnějšího provozu běžné, že se obsadí všechny sloty, mobil to zjistí, snaží se připojit, podaří se mu k té "slabší", takže za chvíli je spojení nespolehlivé, tak se pokusí připojit na tu "silnější", ale z té zase za chvíli vypadne...
Když si dáte mobil vedle rádia, zesilovače nebo použijete nějaký indikátor signálu, to se člověk diví jak často mobil "komunikuje"...

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#14 Příspěvek od xsc »

Michal22 píše:xsc- většina dnešních mobilů podporuje Režim Letadlo, kdy dojde k vypnutí všech RF částí, přitom lze mobil využívat třeba jako tablet.
Jasně, byť je to tablet bez internetu. Ale režim letadlo je v tomto případě k ničemu, protože na displej stejně neuvidím. To je lepší ho rovnou vypnout a pak je ta hračka jenom k tomu, pokud mám strach, že mi někdo na dálku mobil zapne a bude mě odposlouchávat. V tom případě mi ale kombinace blbý mobil a vyndání baterky přijde spolehlivější.

Uživatelský avatar
Jimmi2
Příspěvky: 1177
Registrován: 04 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha, Teplice

#15 Příspěvek od Jimmi2 »

Mně mobil v pohotovostním stavu komunikuje přesně jednou za hodinu. Ověřeno. Ale nemám jak to vyzkoušet při ztrátě signálu.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“