Asynchronní motor v pračce netočí se při zátěži

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Radovan-kocour
Příspěvky: 317
Registrován: 02 pro 2009, 01:00
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

Asynchronní motor v pračce netočí se při zátěži

#1 Příspěvek od Radovan-kocour »

Hezký večer Vážení, po delší době můžu se zeptat čím to může být pračka Eurotech EWD 1000 co jí mám tak když ji naplním prádlem tak se přestane točit buben- při zátěži, bez zátěže pouze z vodou se buben normálně točí.

Vždy když mě toto dělalo tak jsem vyměnil rozběhový kondenzátor a šlo to.

Ale už jsem vyměnil nový rozběhový kondenzátor, dál jsem vyměnil nový elektronický modul, díval jsem se i na to tachodynamo a nic.
Dnes jak jsem vyměnil ten elektronický modul a naplnil pračku prádlem tak se chvilku párkrát motor točil, ale za chvíli zase stejná závada- motor jakobi vrčí když sepne relé a netočí ani na levo ani napravo- díval jsem se že trošičku jako by měl snahu se točit s tím prádlem ale neroztočí , tak jsem to radši vypnul, prádlo vytáhnul s pračky a nechal dojet program naprázdno- motor se normálně točil, odstřeďoval- normálně dokončil program akorát bez prádla

Pak je tam ještě kondenzátor 22 mikrofaradů- ten je na odstřeďování- ten jsem taky měnil už- může být i ten špatný?

Co myslíte čím to prosím může být- myslím si že elektronickým modulem to není- ten jsem vyměnil za nový, dál rozběhovým kondenzátorem to též není- ten jsem taktéž vyměnil za nový- tachodynamem to nevím na to jsem se díval, a vzhledově je v pořádku- takže zřejmě to bude vada v motoru?
Je to normální asynchronní motor, dá se to nějak přesně na 100% určit že je to v tom motoru? Vymontovat ten motor a nechat někde poměřit? Já mám ještě dva stejné v garáži ale nevím jestli jsou dobré- nechcu jich tam do té pračky montovat, budou asi taky špatné Radil jsem se tady i s jedním opravářem- ten že dovést celou pračku na dílnu- to nechci protože mám strach že by se mě vzhledově poškodila

Nevím koupil bych i nový ten motor, ale není skladem

Prosím poraďte, Děkuji Vám Radovan





Děkuji Radovan Smile :(
Přílohy
motor.jpg
(6.02 KiB) Staženo 105 x

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#2 Příspěvek od monterjirka »

Změřit jak vinutí motoru, tak správné spínání kontaktů v programátoru. Ověřit napětí na svorkách motoru když se má točit.

Uživatelský avatar
Radovan-kocour
Příspěvky: 317
Registrován: 02 pro 2009, 01:00
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

#3 Příspěvek od Radovan-kocour »

No děkuji, ale to já sebekriticky se přiznám to nedokážu to změřit Až takový odborník nejsem:( Je toto tyto úkony možné dělat i na místě?, Nebo mám teda zkusit ještě schánět ten nový motor :(

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#4 Příspěvek od Zaky »

Asynchronní motor z pračky dost pravděpodobně vadný nebude, nemá komutátor a vydrží opravdu hodně. Poněkud mě překvapuje to tachodynamo v kombinaci s právě asynchronním motorem, to jsem nikdy neviděl, můžeš dát foto?

Uživatelský avatar
Radovan-kocour
Příspěvky: 317
Registrován: 02 pro 2009, 01:00
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

#5 Příspěvek od Radovan-kocour »

Je to tady toto- ale to si myslím to nemůže být špatné
Přílohy
tacj.jpg
(3.17 KiB) Staženo 82 x
tachodynamo 1.část.jpg
(5.89 KiB) Staženo 90 x

Uživatelský avatar
misocko
Příspěvky: 1250
Registrován: 26 čer 2009, 02:00
Bydliště: Hlohovec (Sk)

#7 Příspěvek od misocko »

gufero, myslis magnet tachodynama?

Uživatelský avatar
Radovan-kocour
Příspěvky: 317
Registrován: 02 pro 2009, 01:00
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

#8 Příspěvek od Radovan-kocour »

Tak tam nic jiného není jenom ten magnet tachodynama- no nic normální není nijak opotřebovaný že by byl nějak zedřelý nebo tak nějak vyšruboval jsem ho on ten magnet je v takovém plastu

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#9 Příspěvek od BOBOBO »

V jiném vlákně se o tomto motoru a řízení hovoří , najít .

Uživatelský avatar
Radovan-kocour
Příspěvky: 317
Registrován: 02 pro 2009, 01:00
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

#10 Příspěvek od Radovan-kocour »

Nemůžu to najít- jsou tam nějaké vlákna ale to je komutátorový motor :(

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“