Podvody Vodafonu.

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

Podvody Vodafonu.

#1 Příspěvek od p32 »

Už jsem se s nima setkal u jiných lidí, ale nevěřil jsem tomu. Ale když udělají to samé, co mě jiným lidem, tak si přijdou na pěkné desetitisíce ročně zisku a zadarmo.
Dával jsem výpověď Vodafonu v jejich povoleném termínu tak, aby za měsíc měl od nich pokoj. Např. k 10. dni příštího měsíce, tzn. že 10. přištího měsíce s nimi už nemám co dělat. To samozřejmě vzali a potvrdili. Potom jsem ještě požádal o kód pro přenesení čísla, což nebyl také problém. Přišlo to s tím, že nejdríve jde přenášet 3 dny před termínem konce. Převedeno nakonec bylo 11. toho dalšího měsíce. Přišla faktura za ten minulý měsí a zaplatil jsem.
No a teď ten PODVOD OD VODAFONU. Za měsíc, kdy jsem u nich prokazatelně nebyl, tak poslali další fakturu a že tam byl hovor 1 minutu, což je naprostý nesmysl, protože to nebylo možné a mám výpis od nového operátora, že jsem byl už u nich a hovory od nich. Zašel jsem tam osobně, chlapec se podíval do počítače a že když bylo číslo převedeno o 1 DEN později, tak platí ještě 1 MĚSÍC smlouva s Vodafonem a tudíž se jim ještě musí zaplatit i za měsíc, kdy jsem u nich nebyl. Šlo o blbou padesátikorunu, ale je jasné, že takhle podvedou za rok tisíce zákazníků, co dají výpověď v termínu a oni jim zdrží záměrně převod na 5 dní.

Takže si na ty jejich podvody VODAFONU dejte pozor a informujte známé ať se nespálí. Kdyby to totiž mělo tak opravdu fungovat, tak bych převedl číslo až za 3 týdny a neplatil VODAFONU za to, že jsem u nich už nebyl.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

Číslo se přenáší mezi pátou a šestou ranní. Datum přenosu telefonního čísla je součástí přenosového čísla, tři dny na to máš kvůli tomu, že o víkendu ti číslo nepřevedou. Jestli jsi to nechal na den poté, je to tvoje blbost.
Prošvihl jsi datum a Vodafon udělal to, co má v podmínkách napsané - prostě jsi načal další měsíc, tak ti ho naúčtoval.
Naposledy upravil(a) Hill dne 09 čer 2015, 14:50, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Ondra2
Příspěvky: 530
Registrován: 19 bře 2014, 01:00

#3 Příspěvek od Ondra2 »

Také se mi to stalo a v daleko větší míře - platil jsem ještě 3 paušály poté, co jsem požádal o převedení na předplacenku. Samozřejmě to bylo telefonem, takže jsem se ani neměl jak hádat.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#4 Příspěvek od p32 »

Nic jsem neprošvihl, v pondělí povel k převodu, v pátek převedeno.To datum byl jen příklad. Mělo to být ve středu nebo ve čtvrtek, ale mě to nebolí, padesátikorunu zaplatím, jde jen o ten princip, že to dělají záměrně. Za sobotu účtovali hovor, který se nedal uskutečnit, protože číslo bylo u jiného operátora a podle výpisu též používáno. Však k tomu "hovoru" ani necekl, jen že výpověď vlastně neplatí, když se převádí číslo a další lži. Chtěl jsem jen vědět, co mi k tomu nalžou a upozornit druhé na tyto podvody Vodafonu.

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#5 Příspěvek od serviceman »

Obrať se s podnětem na regulátora.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#6 Příspěvek od p32 »

Takovej já nejsem, nebonzuju ani na hajzly. :wink:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#7 Příspěvek od EKKAR »

Chyba. Oznámení poškozenýho, že vinou NEZÁKONNÝHO jednání jiný osoby (včetně osoby právnický) utrpěl škodu NENÍ BONZOVÁNÍ, je to oznámení trestnýho činu.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#8 Příspěvek od p32 »

Trestný čin za 50 Kč ? Není ta hranice trošku vyšší ? :wink:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#9 Příspěvek od EKKAR »

Stačí aby se na zákonnou hranici 5 000Kč "složilo" vícero lidí a podali tzv. hromadnou žalobu. Pak to trestnej čin bude se vším všudy - včetně toho, že pokud si každej z těch asi tak 1000 lidí vezme svýho advokáta, budou Blbafouni po odsouzení nucení zaplatit i soudní výlohy protistraně - což by se jim za takovejch podmínek "poněkud prodražilo" ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#10 Příspěvek od Hill »

Za předpokladu, že tak soud rozhodne a protistrana se neodvolá...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#11 Příspěvek od EKKAR »

To máš pravdu, protože hodně často k žádnýmu soudu ani nedojde - obviněnej velkopodnik se z oprávněný obavy před negativní publicitou dohodne na mimosoudním řešení otázek...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#12 Příspěvek od petrfilipi »

Stalo se mi něco podobného u T-Mobile. Ale nakonec se to vysvětlilo. Např. k poslednímu lednu jsem odešel k Eurotelu a 15. února mi přišla faktura od T-Mobile za leden. Ale ona mi přišla faktura od T-Mobile i 15. března, tj. za únor, i když jsem u nich už nebyl. Vysvětlení bylo nakonec celkem jednoduché - asi 30. ledna jsem byl v cizině, telefonoval jsem tam a než se to mezinárodně vyúčtovalo tak to spadlo do období, kdy jsem u T-Mobile už nebyl.

PF

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“