Výměna nap. konektoru na MB

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od forbidden »

Konektor je TH, ale je zasazenej do desky ve výřezu. Takže je jakoby na obou stranách zároveň, piny jsou dost blízko tělu. Jedinej rozumnej způsob s páječkou se mi zdá ten od Tiktaka, sundat nejdřív to stínění.
Zatím se ale přikláním k tomu horkovzduchu z obou stran, začnu vadnou deskou, když se nepovede, nic se neděje.

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#17 Příspěvek od tiktak1953 »

forbi. nešpekuluj z dvoch stran teplovzduchom!To musis sakramenstsky prehriat dosku a co vedla suc.To tienenie rozpil opatrne a kliestami vytiahni po nahriati trafopajkov jednu a potom druhu stranu.Az potom horkovzduch uz bude hracka!Budes to mat este laksie po rozpileni.
Tienenie nahrievaj trafom len z vrchu a v pravy cas ho zacni vytahovat napr.kyvanim z boku do boku ked bude rozpilene,postupne ti bude vychadzat vonka.Jednoduchsi sposob nie je.
Naposledy upravil(a) tiktak1953 dne 05 srp 2015, 12:40, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#18 Příspěvek od rnbw »

Nikdy ma nenapadlo konektory na doske pilit...

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#19 Příspěvek od tiktak1953 »

Este ta vela veci nenapadlo.Ja som uz vselico mozne vyberal ,vseliakymi sposobmi zozobral. keby som nepouzil vseliake hmaty a chvaty ,tak....Je to vyhoda ,ked sa rozpili a su z neho dva kusy ktore sa laksie potom vyberu.Nie kazdy dokaze to tienenie v kuse vytiahnut .
Na pilenie pouzi lupienkovu pilku,nie platok od pilky.Alebo to okolo konektora pekne obal a rozdel ,prebrus tienenie jemnym kotucom ..........Je to hracka rozpilit ked to budes jemne pritlacat ku kotucu a pevne drzat.Je to len na tebe ,co zvladnes.Tu ,inde v takychto pripadoch ide o to ,ako ten konektor bezpecne vybrat,nie akym sposobom.To by som nikdy nic nurobil ,keby som sa mal riadit, co mi tu niekto schvali. To len tak na okraj aby rec nestala.Nic v zlom!

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#20 Příspěvek od tiktak1953 »

Tento konektor som pred chvilov na ukazku vybral trafopajkov 75W a upravanym kompresorom z chladnicky za max.5min aj s fotenim asi 6-tych obr.Ziadna horkovzdusna pistol z dvoch stran.Ti co to u mna videli ako to robim ,tiez hovorili, ze by ich to v zivote nenapadlo.Je to z mojej hlavy ako dalsie stovky zlepsovakov,pripravkov,patentov,co sa bojim sem dat,lebo ........ Plosak to
Jeden obr.vecer vymazem.Ktory mam vymazat.
Trafo z TV jednostranny plosak za 2 min v pohode vyberiem.IO viac pinovy jednostr.folia tiez rychlo.Nie je to dokonale,zmastil som to bez vyhodenia koruny z suflikovych veci,nie je to profesionalne ale mne to velmi posluziViac neprezradim.Vymazal som prvy obr.
Přílohy
DSCN7354.jpg
(109.07 KiB) Staženo 74 x
Naposledy upravil(a) tiktak1953 dne 06 srp 2015, 15:30, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od PotPalo »

tiktaku:
1) klikni ten štvorec vľavo hore
2) zaštvorcuj čo má ostať
3) presuň to myšou vľavo hore, klikni znova štvorec
4) zmenši obrázok potiahnutím úchytu vpravo dolu smerom doľava hore
:)
Alebo použi IrfanView...
Přílohy
orezat obrazok.PNG
(12.2 KiB) Staženo 23 x
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#22 Příspěvek od Celeron »

Jednou jsem měnil na průmyslovým PC rozlámanej ISA16 konektor, kde seděla speciální komunikační deska od řízení vzduchotechniky. ISA16, to je nějakej pinů.
Vyfukovačku mám dělanou s opravdu úzkým paprskem a vysokým tlakem a rozlámanej ISA16 jsem dostal ven vcelku dobře, v podstatě vypadl. Aby nenalítaly kapičky pájky kam nemají, udělal jsem ze silikonový modelíny ohrádku z obou stran desky a vše nastříkal Silkalem.
Náhradní ISA16 jsem neměl. Protože při vyfukování se do plastu konektoru zapékají kuličky pájky, tak jsem zvolil cestu dostat náhradní konektor z desky jinak. Dal jsem do Dremely diamantovej rozbrušovák průměr 30 mm šířka 0,8 mm a konektor jsem z jedné šrot desky vystříhal a vyřízl. Když byl venku, tak jsem diamantem prořezával plošáky mezi pinama konektoru napříč a následně jsem zbytky plošáku po dvou pinech odpájel a vytahal. Konektor byl jak novej, nepoužitej. Pak šel do opravovaný desky.
No a já byl slavnej a protože ona firma byla uznalá, tak i trochu víc bohatej. Protože pokud by se ten board neopravil, znamenalo by to nejspíš generálku, možná i nutnost kompletní výměny strojovny vzduchotechniky za několik mega. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Spiral
Příspěvky: 300
Registrován: 07 čer 2013, 02:00

#23 Příspěvek od Spiral »

Možná s křížkem po funuse,ale napadlo mne (možná blbost) zkusit vytvarovat pájecí očko (smyčku) na trafopájce podle vývodů na konektoru, ocínovat, přidat tavidlo a zkusit to jedním vrzem vytáhnout.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#24 Příspěvek od Michal22 »

Tohle nahřívání trafopájkama má občas jako důsledek vytažení vývodu i s vnitřkem prokovu. Horkovzduchem podobné věci děláme denně, pokud si člověk dá pozor, jde vyměnit leccos. Třeba takové konektory nebo čtečky SIM.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od forbidden »

Tak jsem to vyzkoušel na té vadné desce, pistole zdola byla na 3/4 výkonu, shora horkovzuch na 380 °C. Nejvíc času mi zabralo to oblepení alobalem. Šlo to nad očekávání dobře, za minutu byl venku naprosto bez problémů. Bez jakýhokoliv poškození součástek okolo, nebo samotnýho konektoru. S trafopájkama mám blbou zkušenost, právě kvůli tomu vytrhávání prokovů.
Každopádně díky všem za rady.
Přílohy
IMG_0117.JPG
setup1
(198.97 KiB) Staženo 25 x
IMG_0119.JPG
setup2
(197.49 KiB) Staženo 25 x

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#26 Příspěvek od Michal22 »

No vidíš, ode dneška jsi hrdým majitelem kompletní pájecí stanice značky Forbi :D
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#27 Příspěvek od tiktak1953 »

Forbi dobre, ze sa ti to povedlo.
Ani mne to nejde tak ako si napisal.Ak ti to ide uprav to ty PP budem rad.
Ako to ide vo Fast St.Capture mam ho.Kliknut na stvorec v lavo hore ,oznacil som co chcem nechat a dalej neviem.Iba oznacene vymazat.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od PotPalo »

Tento postup v mspaint (malování, skicár) ide od Windows 3.11, cez Windows 98 až po Windows XP, žeby na novších nešiel sa mi nechce veriť. >> video <<
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
jogo9
Příspěvky: 364
Registrován: 23 lis 2014, 01:00

#29 Příspěvek od jogo9 »

V ACDSee ide natiahnuť štvorec/obdĺžnik požadovaného tvaru, čiže urobiť tak požadovaný výber z obrázku, pravým myšítkom sa ponúkne voľba Uložiť,
alebo to ide ohraničiť SnapShotom..
Zober si ktorý ti vyhovuje viac..
Přílohy
modules.php 02.jpg
(24.3 KiB) Staženo 20 x
modules.php 01.jpg
(106.88 KiB) Staženo 13 x

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#30 Příspěvek od Celeron »

PotPalo píše:Tento postup v mspaint (malování, skicár) ide od Windows 3.11, cez Windows 98 až po Windows XP, žeby na novších nešiel sa mi nechce veriť. >> video <<
Ve W7 je "Malování" taky. Já si nějak navykl používat Ulead iPhoto Express co jsem kdysi dostal k Ulead Media studio Pro (soft na video pro AV Master) a zatím mě nic jinýho moc neoslovilo. Bohužel nemaká na 64 bitech.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“