Telefon NOKIA

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jerab
Příspěvky: 242
Registrován: 12 led 2011, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

Telefon NOKIA

#1 Příspěvek od jerab »

Na telefonu Nokia se mě často zapíná osvětlení displ.Považuji to za nežádoucí,jelikož to vybíjí baterii.Jak by se toto dalo odstranit.V položce nastavení to neexistuje.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Nepíšeš jaký máš model, což je podstatné.
U některých se dá jas LCD natolik stáhnout, že to podsvícení skoro nesvítí, pak to na výdrži baterie jde poznat.
Některé mají Ambient sensor, což je vlastně fotoodpor, který snímá hladinu okolního osvětlení, podle toho řídí podsvětlení.
Ale jako vyloženě funkce "Vypnout podsvětlení", to jsem asi u žádné Nokie neviděl. Asi by to byl i nesmysl- co s tím pak večer?
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
jerab
Příspěvky: 242
Registrován: 12 led 2011, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#3 Příspěvek od jerab »

Jedná se o Nokia 3410

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od Michal22 »

Aha, tak to jsme ještě víc v historii :D
Tak u tohoto modelu nejde nastavit nic z toho, co jsem popisoval, ani tam nemusíš hledat ty uvedené sensory...
A co rozsvícení podsvícení se děje náhodně, nebo ti vadí i rozsvícení po odemčení klávesnice, případně po stisku jakékoliv klávesy?
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od Michal22 »

Tak pokud by se ti chtělo bastlit, tak zablokováním vývodů 7. a 15. obvodu N400 by se měl tento vyřadit z provozu. Pokud by se ti podařilo do telefonu umístit nějaký supermini spínač, šlo by podsvícení takto blokovat.
Obvod N400 je SMD, dá se na něj pájet. Najdeš jej ve spodní části desky, vedle kontaktů pro vyzvaněč.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#6 Příspěvek od pepik9 »

Nebude to komunikací s BTS, něco jako "Informace o buňce" ?

Uživatelský avatar
jerab
Příspěvky: 242
Registrován: 12 led 2011, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#7 Příspěvek od jerab »

Tak dělá to nezávisle na ničem a zjistil jsem že to prosvěcuje i u novějších mobilů.Ale jinak díky za radu.budu bastlit :D

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#8 Příspěvek od Hydrawerk »

To ti baterii moc nevybije. Zádné úpravy nedoporučuju.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“