Plynový sporák nebo sklokeramika?

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#46 Příspěvek od hafca »

Už jsem to tady někde někdy psal. Mimo té sušičky to mám stejně jako to chceš a vystačím si s 1x25A. Stačí používat hlavu. Občas se stane, že jde myčka, do toho el. trouba a na jedné nebo dvou plotnách se vaří a za celou dobu co to mám mi nevypadl jistič.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Lojzek
Příspěvky: 189
Registrován: 02 dub 2012, 02:00
Bydliště: Zašová

#47 Příspěvek od Lojzek »

AmarokCZ píše:Ta "tabulka" je fakt klenot :lol:
Účinnost na tom ekolistu u plynu je schválně uvažována ta nejmenší - v případě použití "rozváděcí ploténky" (taková ta kulatá kovová mřížka nutná např. pro ohřev ve skle), normálně je u plynu účinnost od cca 50% do 60% (podle rozměrů hrnce a zvoleného hořáku).
Srovnávat "plyn" a plyn taky není jentak. Je velký rozdíl mezi LPG a zemním a taky je dost zásadní o jaký sporák se jedná (rozdíl mezi starým a novým sporákem je diametrální - po výměně starého plynového sporáku za nový se u nás stala rychlovarná konvice jen jakýmsi "kosmetickým doplňkem" kuchyně).
Osobně bych nešel do jiného než LPG nebo indukce. Litinové plotýnky jsou středověk a halogen taky ale alespoň to "líp vypadá".
amorku, jakou máte varnou plynovou desku?

Jinak já taky někdy nechápu ohledně jištění, dělal jsem byt, má tam plyn takže až tak jsem netlačil na 3F elektroměrák. Jediné je to, že mu 16A hlavní jistič drží když má zaplou troubu, myčku a i pere (ano je možné že zrovna nebyly společně zaplé spirály)
:) to mě celkem dorazilo.
Druhá věc je ta, že když se dělá stavba tak se dá nějaký 16A jističjako provizorka na celou stavbu a když do toho zapneme 2x kango ( cca 2x 1000W , řezačku ( 1400W) vysavač, ten má okolo 1200W a to nepočítám halogeny. S
tavba jede bez problémů :D

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#48 Příspěvek od Kvicala_r »

hafca píše:Už jsem to tady někde někdy psal. Mimo té sušičky to mám stejně jako to chceš a vystačím si s 1x25A. Stačí používat hlavu.
Jo já sem to v tom vlákně někde zahlédl - a překvapilo mě to. Jenže vykládej o nějaké kombinaci výkonů ženskejm (Andreu a Lesanu87 vyjímaje) :)
Možná udělám přípravu a v případě potřeby nechám tu 3F osadit.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#49 Příspěvek od hafca »

Taky řešení. K desce si připrav kabel na tři fáze a zkus to s jednou. Uvidíš, jestli to bude vyhovovat. Ale vzhledem k účinnosti té desky nakonec taky skončíš na jedné fázi. Ženským vysvětlíš, že když vaří,tak nemůže prát nebo sušit prádlo a o víc vlastně nejde. :wink: Mě se nechtělo ušetřený paušál za plyn nacpat elektrárně za třífázový jistič a jako bonus předělávat kus rozvodu.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
renda4
Příspěvky: 62
Registrován: 12 dub 2005, 02:00
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

#50 Příspěvek od renda4 »

EKKAR píše:LPG = PB z flaše má navíc menší výhřevnost než zemňák z "plynovodu", je to poznat podle průměru trysek k hořákům.
Není to naopak ? Na chatu jsem si nedávno přitáhl starý sporák a měnil jsem trysky za menší průměr a i tak to vaří rychleji než doma na zemní.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“