Monitor ACER H274HL - VYŘEŠENO

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#16 Příspěvek od rezis »

Do zdroje se dá dostat v klidu relativně bez poškození kladivem a větším plochým tupým šroubovákem.
Nicméně chce to dát na jiný zdroj - v pohodě labolatorní nebo jiný s patřičným napětím (často 19V jako u notebooků)
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
bastlir40
Příspěvky: 463
Registrován: 27 srp 2010, 02:00
Bydliště: Příbram

#17 Příspěvek od bastlir40 »

Pánové mockrát vám, co jste mysleli rady vážně a pochopili že nechci monitor zrušit, děkuji za rady a zítra ho zkusím s jiným zdrojem. Uvidím jak se bude monitor chovat a určitě vám dám vědět jaký je výsledek. Zatím mockrát děkuji. Mirek
Zdraví vás Mirek

www.mojeelektro.xf.cz

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#18 Příspěvek od Michal22 »

Jestli je zdroj lepený (s viditelným spojem), tak mám dlouholeté zkušenosti se starou flanelouvou hadrou a kladivem cca 500g.
Zdroj zabalím do hadry, položím na (nejraději dřevěnou) podložku a nosem kladiva klepu do dělící hrany. Té lepené. Samozřejmě ji pod tou hadrou musím odhadnout, ale díky použití flanelu se mě ještě nestalo, abych plastovou krabičku zlomil. Jen podotýkám, že tuhle metodu používám už asi 14 let- ještě z doby, kdy Panasonic vyráběl mobily s krajně nespolehlivými adaptéry...
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#19 Příspěvek od rezis »

Michal22: Flanel - dobré vylepšení. Takto ho vzdy načnu a pak kde drží pomohu si tím šroubovákem. Jen je třeba velmi opatrně.
Spíš mám strach ze zpětné montáže, ono lepidlo není dostatečně spolehlivé. Jinak co je spolehlivé je smršťovačka přes celý zdoj.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#20 Příspěvek od rnbw »

Jeden adapter k notebooku som lepil sekundovym lepidlom a casom sa to rozlepilo (asi to hadzu po zemi...), tak som to zalepil Chemoprenom, to by malo vydrzat.

Uživatelský avatar
bastlir40
Příspěvky: 463
Registrován: 27 srp 2010, 02:00
Bydliště: Příbram

#21 Příspěvek od bastlir40 »

Zdravím pánové. Tak chyba bude někde v monitoru. Vzal jsem jiný zdroj, který na rozdíl od originálu má ještě o 2A větší proud a chyba je stejná. Tak teď mně čeká to nejhorší, musím někde sehnat jeho schéma, protože na netu jsem našel pouze jeden odkaz a tam chtěli po registraci 5 dolarů. Pokud schéma seženu, tak potom začnu pátrat kde je chyba v monitoru.
Zdraví vás Mirek

www.mojeelektro.xf.cz

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#22 Příspěvek od rnbw »

Najprv to rozober, schemu mozno ani potrebovat nebudes.

Uživatelský avatar
bastlir40
Příspěvky: 463
Registrován: 27 srp 2010, 02:00
Bydliště: Příbram

#23 Příspěvek od bastlir40 »

Tak jsem chybu našel. Je v konektoru HDMI. Ten kabel jak je těžký, tak stačí menší zachvění stolu a už je problém. Při použití kabelu D-Sub a nebo DVI jde monitor bez problémů. Tak jsem přešel na DVI a audio propojil zvlášť dodávaným kabelem. Vše je zase v pořádku. Všem moc děkuji za rady a pomoc. Mirek
Zdraví vás Mirek

www.mojeelektro.xf.cz

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“