Identifikace skladby

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#16 Příspěvek od mihal »

Až budeš totálne v prdeli tak napíš Julovi flusne Ti obratom aj kde to vyšlo.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#17 Příspěvek od Michal22 »

No, já tam slyším dvakrát Everybody, zpěv mě také připadne jako od Phila Collinse. Takže by to šlo napasovat na skladbu On My Way: youtube
Má to ale jeden velký háček- tahle skladba je z roku 2003 8O

Takže hledáme dál...
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#18 Příspěvek od Artaban001 »

Tak zkus někoho, kdo by tu skladbu dokázal zahrát, nebo napodobit pískáním. Midomi to někdy rozpozná..
http://www.midomi.com

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#19 Příspěvek od Cowley »

... can (desired ?), little beat ..., every change is beauty, (you - sice se nezpívá, ale v textu by mohlo být) never know ... go , you can´t delayed

Tohle z toho slyším já :)
Naposledy upravil(a) Cowley dne 12 srp 2015, 20:08, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od CZJKP1 »


Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#21 Příspěvek od Cowley »

Bych neřek..., žádná shoda...
Naposledy upravil(a) Cowley dne 12 srp 2015, 20:11, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#22 Příspěvek od xsc »

Je to ono. Čas 3:00 až 3:10.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#23 Příspěvek od MetalGod »

Juchů, je to ono! Díky moc! :pray:
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#24 Příspěvek od Cowley »

MetalGod píše:Juchů, je to ono! Díky moc! :pray:
Je mi líto, ale to opravdu není ono. Ten text je u obou úplně o něčem jiném..., melodie je sice stejná, ale není to ono... Asi na to ten hledací soft zareagoval, ale lidské ucho je jiné :)

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od CZJKP1 »

Není zač..

Cowley, taky sem si nebyl jistý, ale je to opravdu ono, v příloze je vzorek porovnání pasáží, sestřižených v audacity... Trochu sem tomu ubral datový tok, aby se to sem vůbec vešlo, tím opadly tomu ty obrovské výšky a je to zvukově přesně jako to z VHS... Tak porovnej...

Pokud to tehdy hrála živá kapela, tak těžko seženeš shodnou verzi, možná texty a hudbu měli upravené dle vlastní fantazie...

Lidi, Androidy máte všichni, tak se naučte používat i jeho rozšířené funkce
Pro identifikaci zahraničních používám zásadně!!!! todle:

http://uloz.to/xkfM5DEG/soundhound-musi ... -10686-apk

Pro identifikaci českých zásadně Shazam. :)

Všemocné to není a setkal jsem se, že mnou hledanou skladbu nerozpoznalo ani jedno a to jsem si 100% jistý, že sem tu skladbu už někdy někde v životě slyšel. Mimochodem, nezjistil jsem dodneška o jakou skladbu to tehdy šlo...

Jinak Shazam kdysi uváděl, že nereaguje na "hvízdání" a "pobrukování", (dnes tvrdí pravý opak)... Proto používám výše uvedený, ten totiž uměl hvízdání a pobrukování, a pokud náhodou vyhodnotil více shod, tak se všechny vyobrazili a dala se u každé přehrát karaoke ukázka a tak mohl člověk snadno vyhodnotit, která z hledaných to je!
Přílohy
Zvuk.zip
(104.1 KiB) Staženo 25 x

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#26 Příspěvek od Cowley »

CZJKP1 píše:
Pokud to tehdy hrála živá kapela, tak těžko seženeš shodnou verzi, možná texty a hudbu měli upravené dle vlastní fantazie...
Měl jsem za to, že to byla nějaká písnička z rádia nebo kazeťáku...

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#27 Příspěvek od xsc »

Cowley píše:Je mi líto, ale to opravdu není ono. Ten text je u obou úplně o něčem jiném..., melodie je sice stejná, ale není to ono... Asi na to ten hledací soft zareagoval, ale lidské ucho je jiné :)
I ten text je OK:
... you can't deny it
Read my lips oh when I sleep
Read my lips oh bittersweet
Careless love a painted rose you can't deny it

http://genius.com/Blue-system-read-my-lips-lyrics

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#28 Příspěvek od Hill »

Celý dostupný úsek melodie souhlasí. Navíc jsem našel, že tu melodii stvořil Dieter Bohlen, ale nehráli ji Modern Talking (1985 až 1987 a 1998 až 2003). Nahrál ji Dieter Bohlen v sestavě "mezi rozpadem a slepením Modern Talking", která si říkala Blue System (1987 až 1997).
Album Seeds of Heaven s písničkou Read My Lips vyšlo 1991, i když Bohlen nekteré melodie pro alba sušil i pár let, a není tedy vyloučené, že existoval o rok dva starší singl téže melodie s jiným textem, než o dost později na albu.

Omlouvám se tedy za Modern Talking, které jsem tipoval dříve, až do teď jsem netušil, že to duo 10 let nefungovalo, tedy ani v roce té svatby, a každý z nich si jel po své parketě, než se zase dali dohromady. Prostě ani v jiné sestavě nevybočil Bohlen ze své typické linky.
V němčině se toho o něm najde opravdu hodně, například i to, že
Vom Urheberrechtsexperten Professor Paul Hertin aus Berlin wurde wiederholt behauptet, dass Dieter Bohlen mehrere Lieder „geklaut“ und somit gegen das Urheberrecht verstoßen habe. ... Aufgrund Hertins Gutachten bezüglich der Plagiatsvorwürfe leitete die Berliner Staatsanwaltschaft ein Ermittlungsverfahren gegen Dieter Bohlen ein, das jedoch eingestellt wurde.
Profesor Paul Hertin z Berlína opakovaně doložil, že Dieter Bolen více melodií "ukradl", čímž se provinil proti zákonu o autorském právu.... Na základě Hertinova posudku k trestnímu oznámení ve věci plagiátorství proti D. Bohlenovi zavedlo berlínské Státní zastupitelství arbitrážní řízení, které však bylo zastaveno.

Takže není vyloučené, že ta melodie nebo i jen její část je ještě starší, a písničku mohl předtím s jiným textem i pod jiným názvem (a třeba i s částí melodie, kterou jsme neslyšeli, mohla být odlišná) natočit někdo jiný, ovšem méně známý.

Uživatelský avatar
jojosuly
Příspěvky: 267
Registrován: 22 srp 2006, 02:00
Bydliště: Kysuce

#29 Příspěvek od jojosuly »

Zdravím myslím že je to

https://www.youtube.com/watch?v=U9SpeWMeS6A

okolo 3.20 min alebo mix skupiny the flirts

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#30 Příspěvek od starecd »

CZJKP1: no ne všichni musí mít "chytré telefony", když vidím, jak pomalu každý "líže prstem" po displeji, je mi nějak divně. Jde třeba po chodníku, zas čučí na displej, popř. se sluchátky a muzikou na plné koule, to už je i nebezpečné. Já telefon potřebuju jen na volání, či zprávy, jinak internet je celkem o ničem.
Psal jsi o hledání zahraničních skladeb a co tak skladba s českým textem, to funguje?

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“