Pohon brány CAME

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

Pohon brány CAME

#1 Příspěvek od cabernet »

Nazdar majstri,

prosim o pomoc pri identifikacii zavady na pohone CAME pre posuvnu branu. Oznacenie dosky elektroniky na motore je ZBX6. Povodny ovladac mal oznacenie T432 s plavajucim kodom. Ten bol medzicasom nahradeny ovladacom Rollkit FIX-FQ s pevnym kodom a vraj to doteraz fungovalo aj s tymto ovladacom.
Teraz pohon jednoducho nejde a neviem, ci moze skutocne fungovat so spominanym ovladacom FIX-FQ.
Na doske elektroniky na motore je jeden mikrospinac oznaceny ako PROG CH1. Podla navodu by malo byt toto tlacidlo na sparovanie dialkoveho ovladaca s pohonom. Po zatlaceni mikrospinaca blika cervena LED, motor vsak nefunguje. Skusal som aj proces sparovania podla navodu. Pri tomto ma LED blikat najskor pomaly a potom rychlejsie az pohasnut. To by mal byt znak toho, ze funguje komunikacia nedzi doskou a ovladacom. Mne vsak blika LED stale rovnako - pomaly. Fotobunky sa nepouzivaju, v konektoroch su prepojky. Da sa prosim tymto tlacidlom aj ovladat pohon ako s dialkovym ovladacom?

Vdaka.

Uživatelský avatar
Simil
Příspěvky: 185
Registrován: 16 říj 2008, 02:00
Bydliště: NR

#2 Příspěvek od Simil »

To tlačidlo /CH1/slúži len na naučenie Master diaľkového ovládača,nemá žiadnu inú funkciu,teda s ním bránu neotvoríš.Pokiaľ Ti ten iný DO /FIX-FQ/doteraz fungoval,predpokladám,že tam problém nebude.Máš prepojené svorky 1-2?Ako sa tvári riadiaca jednotka po zapnutí.Červená led musí byť zhasnutá,ak svieti alebo bliká,máš niečo zle zapojené.Ešte jedna otázka,nezabudol si zavrieť krytku s trojhranným kľúčom / ZAMOK DVERÍ/,pretože pokiaľ nezatiahneš ten veľký oranžový šrob a nezatvoriš krytku tým trojhranným kľúčom,tak brána sa ani nepohne.Pohon sa dá ovládať aj externým tlačidlom pripojeným na svorky 7-1 alebo 2.A samozrejme skontrolovať poistky,či niektorá nie je vadná.

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#3 Příspěvek od cabernet »

Mam prepojene svorky 1,2 a C1. Po zapnuti je LED zhasnuta. Co sa tyka mikrospinaca zamku dveri, tak ten mam zopnuty.
Mam to na stole. Ked simulujem zapnutie pohonu externym spinacom ( spojim 7 a 1, resp. 2), tak sa motor rozbezne a bezi stale, az pokial nestlacim pravy koncovy mikrospinac.
Poistky su OK.

Uživatelský avatar
Simil
Příspěvky: 185
Registrován: 16 říj 2008, 02:00
Bydliště: NR

#4 Příspěvek od Simil »

V tom prípade je vadný buď DO/ nepadol náhodou,alebo nemá slabú bateriu?/,alebo modul radiového prijímača.Najlacnejšia identifikácia je,že vymeníš v ovládači batériu za novú,a naprogramuješ ho,ak to nepôjde,druhá najlacnejšia varianta je výmena DO za nový,a opäť to naprog. a vyskúšať.Posledná najdrahšia varianta je vymeniť rad.prijimač a opäť naprogramovať..

Ako si programoval DO takto?
1/stlač a drž tl CH1,až začne blikať,drž ho ďalej,a na DO stlač a drž tl,ktoré chceš naprogramovať.
2/Led na doske CAME trvalo svieti ,drž obe tl.asi 3 až 5 sekund.Po Uplinutí 3-5 sek,obe tlačidlá pusti,DO by mal byť naprogramovaný.

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#5 Příspěvek od cabernet »

Ku pohonu mam teraz ovladac Rollkit FIX-FQ. Po zatlaceni tlacidla LED na nom blika. V praci som ho skusal aj na meracom pracovisku. Vyzera ze nosna frekvencia 433,92 MHz funguje.
Skusal som presne ten postup programovania, ako si pisal. Po zatlaceni tlacidla na riadiacej doske zacne na nej LED blikat, ale pri procese programovania vysielaca blika stale rovnako, co je pricinou toho, ze nekomunikuje doska s ovladacom.

Uživatelský avatar
Simil
Příspěvky: 185
Registrován: 16 říj 2008, 02:00
Bydliště: NR

#6 Příspěvek od Simil »

Stávalo sa mi občas,že led mi na ovládači po zatlačení tl.svietila,ale ak je slabá bateria,tak bránu otváralo len po úplnom priblížení k riadiacej jednotke.To isté,ak ovládač viac krát padol,tak bol nefunkčný.Ako som už písal,skús najprv vymeniť v DO baterku.To je najlacnejšie na odskúšanie.Ak nepomôže,treba zohnať druhý DO a naprogramovať./Doma mám jeden starý,ktorý vybíja bateriu,ale ak sa dá nová bateria,tak funguje jeden deň/.Ak si niekde z okolia Nitry,tak Ti ho môžem dať na odskúšanie.Alebo si ho prídi zobrať do Nitry.Poštou ho určite posielať nemienim.

Uživatelský avatar
Charos
Příspěvky: 784
Registrován: 16 říj 2009, 02:00
Bydliště: u Chrudimě

#7 Příspěvek od Charos »

Zdravím,
podobné problémy dělala uvolněná baterka (zlomený kolíček v DO).
Jednou byl ale taky problém s rozjetím motoru kvůli poklesu kapacity rozběhového kondu u motoru. Cvakne relé ?

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#8 Příspěvek od cabernet »

Ovladac pri vysialeni blika, bateria je OK. Rozbehovy kondenzator je tiez OK.
Motor nereaguje na povely z dialkoveho ovladaca.

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#9 Příspěvek od cabernet »

Pri ovladani pononu dialkovym ovladacom sa nic nedeje, necvakne rele. Lokalnym spinacom sa pohon normalne rozbehne.
Musim teda najst iny nainstalovany pohon a vylucovacou metodou zistit, ci je chyba v dialkovom ovladaci, alebo na doske elektroniky v prijimaci dialkoveho ovladania (samostatná doska), resp. v jeho okoli.

Uživatelský avatar
Johnsik
Příspěvky: 8
Registrován: 31 pro 2018, 01:00

#10 Příspěvek od Johnsik »

Zdravím. Snažil som sa nakodovať nový ovladač priamo z motora lebo stary som stratil ale dopadlo to tak ze uz mi nefunguju ani dalsie stare ovladače a ked aktivujem motor tak sa sam z ničoho točí samovoľne sa začne točit bez prikazu. Viem mi niekto poradiť?

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#11 Příspěvek od cabernet »

Ja som sparoval s pohonom len original ovladac a potom dalsie nahradne ovladace z toho originalneho.

Uživatelský avatar
Johnsik
Příspěvky: 8
Registrován: 31 pro 2018, 01:00

#12 Příspěvek od Johnsik »

Ja rozumiem ze to tak funguje ale ja som stratil originalny ovladac a chcel som naladit dalsi originalny z ktoreho by som programoval kopie ale cele mi to zblblo

Uživatelský avatar
Simil
Příspěvky: 185
Registrován: 16 říj 2008, 02:00
Bydliště: NR

#13 Příspěvek od Simil »

Tak Vypni celú bránu aspoň na minutu z elektriky,po zapnutí pozri ako sa chová led na doske.Ak je všetko v poriadku/koncáky,čidlá,zámok brány/.Ak je všetko v poriadku tak skús podľa manuálu naladiť nový vysielač.
Postup naladenia nového Master ovládača:1/stlač a drž tl CH1,až začne led na doske blikať,drž ho ďalej,a na DO stlač a drž tl,ktoré chceš naprogramovať.2/Led na doske CAME trvalo svieti ,drž obe tl.asi 3 až 5 sekund.Po Uplinutí 3-5 sek,obe tlačidlá pusti,DO by mal byť naprogramovaný.

Uživatelský avatar
Johnsik
Příspěvky: 8
Registrován: 31 pro 2018, 01:00

#14 Příspěvek od Johnsik »

no momentalne je to v takom stave ze ked motor aktivujem zatvorenim krytu tak si brana chodi sama hore dole ako sa jej zachce. Dostal som taku informáciu zevraj som branu resetol logiku a mal by som spravit nanovo prvo inštaláciu ale vobec neviem co mam robit a ako postupovat.

Uživatelský avatar
Johnsik
Příspěvky: 8
Registrován: 31 pro 2018, 01:00

#15 Příspěvek od Johnsik »

a nechal som vypnutu na celu noc tak v tom to nebolo

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“