Sencor SDV-7155 nejde zapnout

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
VitaFrydl
Příspěvky: 4
Registrován: 05 čer 2015, 02:00

Sencor SDV-7155 nejde zapnout

#1 Příspěvek od VitaFrydl »

Dobrý den,
kamarádka mi přinesla tento přístroj, že jí nejde zapnout tak jsem koukl dovnitř a změřil výstupy sekundárního okruhu. Všechny uvedené napětí na výstupech souhlasí. Mikrospínač na čelním panelu je také v pořádku. Vypadá to na hlavní desku s procesorem. Můžete mi prosím poradit ? Všechny kondenzátory jsou vizuálně v pořádku (měřit jsem je zatím neměřil).

Uživatelský avatar
arambula
Příspěvky: 198
Registrován: 22 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha Východ

#2 Příspěvek od arambula »

Zkus zdroj zatížit. Na 90% je v háji elyt

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od Michal22 »

Má to nějakou Stand-ny LEDku? Co se děje při pokusu o zapnutí- problikne něco, ty napětí ze zdroje pořád drží?
Na hlavní desce bývají i další stabilizátory, zkus je lokalizovat a měřit za nimi. Zkus taky, zda běží krystal u procesoru. Kondíky neznamenají vše (ač jsou o tom někteří silně přesvědčení).
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

#4 Příspěvek od zvaty »

Procesor by měl hřát tzn. že pracuje. Hřeje?

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od durkovic »

aké je napätie na 5V vetve v momente pokusu o zapnutie ? ak klesne pod 4.95V nemusia tieto stroje naštartovať, ak je tam 4.90 tak to už vôbec. ako už bolo spomenuté, elektrolyty v týchto strojoch aj keď sú vizuálne OK vedia robiť problémy. na 5V vetve sú tuším dva kúsky 1000uF/16.
Budu-li moci, tak nepřijdu, ale nebudu-li moci, pak určitě přijdu

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “