Star jehlová tiskárna

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#16 Příspěvek od Celeron »

jjilek píše:Mám asi někde Star jehličku A4, ale ta HC je asi menší formát. Mám pohledat?
Ta LC90 je A4 a nebo traktor. On potřebuje traktor. Zeptám se, třeba ho situace donutí přejít na něco jinýho. Pujčil jsem mu zatím Epsona LQ1070 a to víš, nemám zájem, aby mě ji moc rajtoval, nehledě že se mu nevejde na stůl.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#17 Příspěvek od pepik9 »

Byla zkoušená s jiným kabelem ? Ještě bych zkusil vypnout EPP/ECP.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od jjilek »

Starku jsem nenašel. Mám jen Epsona.
Ten bych mohl postrádat. Musím se ale podívat, jestli k němu mám traktor.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#19 Příspěvek od Celeron »

pepik9 píše:Byla zkoušená s jiným kabelem ? Ještě bych zkusil vypnout EPP/ECP.
Nebyla, ale na ten kabel bez problému tiskla LQ1070. EPP/ECP nevím, jak je v biosu nastaveno. Jinej kabel mám, tak zkusím. Nakonec to můžu zkusit i na jiny PC, driver je na W95 až Vista, takže na W7 by to mohlo jít taky. Ale kabel asi nemůže mít vliv na to, že se po 1/3 - 1/2 stránky rozpadne krokování a zhorší se to po napnutí řemínku. Napadá mě kouknout na ložiska ozubených kladek řemínku, jestli tam nějaký jsou. Krokáč je přes pastorek a je tak malej, že má asi jen lágry.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Radim
Příspěvky: 305
Registrován: 17 srp 2013, 02:00

#20 Příspěvek od Radim »

Celeron píše:
pepik9 píše:Byla zkoušená s jiným kabelem ? Ještě bych zkusil vypnout EPP/ECP.
Nebyla, ale na ten kabel bez problému tiskla LQ1070. EPP/ECP nevím, jak je v biosu nastaveno. Jinej kabel mám, tak zkusím. Nakonec to můžu zkusit i na jiny PC, driver je na W95 až Vista, takže na W7 by to mohlo jít taky. Ale kabel asi nemůže mít vliv na to, že se po 1/3 - 1/2 stránky rozpadne krokování a zhorší se to po napnutí řemínku. Napadá mě kouknout na ložiska ozubených kladek řemínku, jestli tam nějaký jsou. Krokáč je přes pastorek a je tak malej, že má asi jen lágry.
To rozpadnutí krokování mně taky dělalo na Epsonce FX1170. Tehdy jsem usoudil, že je to opotřebením, dokonce jsem tehdy sehnal v servisu nový krokovací motorek a vyměnil a nic. Někdy to bylo chvilku v pohodě a někdy se to rozbilo hned od začátku.

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#21 Příspěvek od breta1 »

Problém je ve vedení tiskové hlavy na vodící tyči. Jakmile se opotřebuje, nastávají uvedené problémy.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#22 Příspěvek od Celeron »

Nojo, ale ty tyče jsou jsou hladký jak dětská, no víš co. :) Proměřil jsem ji mikrometrem a není ani šišatá, ani vyrajtovaná. Vozejk je celoplastovej včetně vedení na tyčích. Ale asi máš pravdu, vozejk má na tyčích dost velkou vůli. Že bych ho zkusil přefutrovat delrinem? Nakonec vyhodit tiskárnu na SD můžu vždycky.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#23 Příspěvek od breta1 »

Pokud vím, problém byl ve vůli v pouzdrech (bronzových?) nalisovaných v držáku hlav.
Též jsem nechápal, jak by mohla nadměrná vůle tuto závadu způsobovat, ale např. u tiskáren FX (1050,1070,1170 ....) se po výměně pouzder závada odstranila.
(Tuším, že třeba v Brně to kdysi dělala firma SYNCO na Údolní)

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#24 Příspěvek od Celeron »

Dnes jsem osadil do vozíku tiskárny nová bronzová futýrka, co se mi podařily konečně vylapovat aby chodily po tyči bez vůle ale zcela volně. Tiskárnu jsem smontoval, dal tisk zkušební stránky a ještě horší, krokový motor se neustále rozpadá a posuv drnčí. Hrozný, zbytečná práce.
Ale přišel jsem na zajímavou věc! Pokud neosadím kazetu s barvící páskou, tak na traktorovým papíře 1+1 (s kopírákem) tiskne zkušební tisk naprosto správně a perfektně! Nejdříve jsem zkusil vyjmout posuvový trn kazety pásky zda nedrhne kazeta o papír a stále dobrý! Takže to je tím, že převíjení kazety zatěžuje krokáč hlavy tak, že se rozpadá. Vzal jsem pondmetr a zkusil sílu, co potřebuje při vypnutý tiskárně vozík a převody na krokáč k posuvu. Bez kazety pásky kolem 220p a s kazetou skoro 450, místama i 550p! To znamená, že se něco děje v ozubení mezi kterým běhá páska při převíjení. Je cítit jak určitých místech jde převíjení pásky těžko a jinde lehčeji. Pokud jsem vyndal pásku z kazety, tak posuv krokáče drží.
Takže zkusit sehnat novou kazetu, nebo ji "přebít". Pokud to nepomůže, tak už nevím...
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#25 Příspěvek od breta1 »

Vadná kazeta může tuto závadu způsobovat, může tam být uvnitř páska přetočená nebo drhnout, dokonce to často způsobí i vylágrování zubů v převodech pohonu kazety.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#26 Příspěvek od keemo »

A ja presne kvuli tomu vyhodil jednu jehlu, tusim LC-10? A to jsem jeste chtel koupit novou pasku...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#27 Příspěvek od Celeron »

breta1 píše:Vadná kazeta může tuto závadu způsobovat, může tam být uvnitř páska přetočená nebo drhnout, dokonce to často způsobí i vylágrování zubů v převodech pohonu kazety.
To kilčo za kazetu do LC90 zkusím ještě dát. Třeba ta páska nějak časem tvrdne. Když ji vytáhnu z kazety, tak skoro nebarví prsty a je strašně sežvejkaná a po natažení se stále znova žvejká. Proti pásce do psacího stroje je taková prkená. Chtěl jsem do kazety nacpat pásku do psacího stroje ale ty co mám jsou snad bavlna, nejdou svařit do nekonečný překřížený smyčky. Majitel zkoušel i novou pásku ale z několikaletý zásoby a bylo to stejný. Otázka je, jak starý je to co koupím...
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
jova1
Příspěvky: 1207
Registrován: 20 pro 2007, 01:00
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od jova1 »

Zajímavé, já jsem pásky běžně měnil za pásky do psacího stroje. Koupil jsem umělohmotnou pásku a svařoval jsem to normálně hrotem trafopájky hodně šikmým spojem. Postup byl následovný: přestřihnout, navařit novou, trochu vytáhnout starou, namotat trochu nové, vytýhnout starou, ... nakonec po vytažení staré se to svařilo natrvalo.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#29 Příspěvek od Celeron »

Kdoví jak je ta páska do psacího stroje stará, našel jsem ji v tátově Reihmetalce. Sice byla origo zavařená v igelitu ale na tom stroji se psalo naposled v 80 letech. Jak se ta páska svařuje vím, právě si píšes s absolventem školení pořizovačů dat Consul někdy v roce 1979. :) Elektrická psačka byla součástí.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#30 Příspěvek od helios »

Ja som kedysi tú bavlnenú pásku zašil na šijacom stroji. Síce to na tom mieste farbilo trochu menej, ale fungovalo to.
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“