Jak na bezpečnostní šroubky?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#31 Příspěvek od ohryzek36 »

Takovýhle šroubovák má, myslím, označení "Y3", ale nevím to přesně - zítra ho sice můžu v práci najít a opsat to označení, ale nevím, jestli to k něčemu bude.

Tan šrubovák se z kulatiny "nějak" vyrobit dá - podobný speciál jsem dělal ze škrabky na lak, co byla u rozbité horkovzdušné pistole - škrabka stála za nic (jen plechový trojúhleník), tak jsem ji aspoň využil. Někde jsem viděl ještě jednu metodu a to nahřání tvrdé plastové tyčky nad svíčkou a její otisknutí do hlavy šroubu, ale pochybuju, že by to tady fungovalo (jednalo se přípravek na krátké pseudotorxy).

Uživatelský avatar
milin
Příspěvky: 740
Registrován: 23 zář 2005, 02:00
Bydliště: SM

#32 Příspěvek od milin »

zdravím ,mate nějaky zpusob odkrytování monitoru bez poškzení ?

Uživatelský avatar
bobr
Příspěvky: 26
Registrován: 17 led 2003, 01:00
Bydliště: Soukromý byt

#33 Příspěvek od bobr »

Hejnicek píše:Tez si pomaham nahrivanim toho sroubu.
Dík. Trápil jsem se s podobnou vychytávkou (trojhran) a tvůj postup zabral. Nahřál jsem šroub hrotovou pájkou na 5s a obyčejným šroubovákem šel ven, jak po másle. ☺

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#34 Příspěvek od Hejnicek »

Neni zac 8-)

Uživatelský avatar
Radim
Příspěvky: 305
Registrován: 17 srp 2013, 02:00

#35 Příspěvek od Radim »

Já jsem si kdysi tuším na internetu pořídil soupravu 15 takových bitů do šroubováčku a zatím jsem na všechny ty bezpečnostní šroubky vždy našel příslušný bit.
Jediné, co nemám, je na šroubky na prodlužovačku z Polska. Tam je na šroubcích jen hladká hlavička bez jakéhokoliv uchycení. Šroubky asi za tepla do plastových děr prostě jen zatlačili - budu je vyřezávat, bo tam potřebuji měnit vypínač.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29693
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#36 Příspěvek od EKKAR »

To nejsou prodlužky z Pšonska. V Pšonsku je jen vyložili z kontejneru a zabalili po jedný do igelitu - ale ten kontejner připlul na šífu z Hong-Kongu a ty prodlužky vyrobili Jožinové z bažin und company někde v bambusový chýši na břehu rejžoviště...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#37 Příspěvek od pepik9 »

bo tam potřebuji měnit vypínač.
A nezkusil jsi ho vydloubnout ?

Uživatelský avatar
Radim
Příspěvky: 305
Registrován: 17 srp 2013, 02:00

#38 Příspěvek od Radim »

pepik9 píše:
bo tam potřebuji měnit vypínač.
A nezkusil jsi ho vydloubnout ?
Máš pravdu, jde vydloubnout a potom zůstane viset na asi 10 cm dlouhých přiletovaných kabelech. Výměna úplně jednoduchá.
Tak dlouho drbu do elektroniky a nenapadlo mě to. Sypu si popel na hlavu....

Odpovědět

Zpět na „Poradna“