Koupe Laser tiskarny, CB, do cca 2500

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

Koupe Laser tiskarny, CB, do cca 2500

#1 Příspěvek od robo »

Prosim o radu s vyberem tiskarny. Cernobila, laser, plny duplex by se hodil, s W-FI, tisk v siti. S levnejsim tonerem. Na domaci tisk. Par stranek za mesic. S suplikem pro papir, aby necouhal suplik z druhe srany tiskarny. Rad bych obcas neco vytisknul z android tabletu ale to asi nebude souviset s tiskarnou. Pokukuji po Samsung SL-M2026W, je i nejaka aplikace od Samsungu pro android. Co se me trochu nelibi, tak ze suplik na papir couha z druhe strany, nekolik cm. Aby se do nej neprasilo, nejak bych to musel prekryt papirem, o cene spotrebaku, ci kvalite tiskaren Samsung nemam paru. A pak manual duplex. :( Moc dekuji za pomoc.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Ak chces duplex, musis sa pozriet do vyssich modelov. SL-M2026 nema suflik na papier, ale len otvaraci predny kryt, takze papier je skoro cely vonku.

Vyssi model SL-M2625 ma suflik, ale kusok papiera vzadu trci. Lepsie boli starsie typy ML-2540/2545, ML-2520/2525 a ML-1910/1915, tam je normalny suflik na celu dlzku papiera.

Uživatelský avatar
mojza
Příspěvky: 327
Registrován: 01 zář 2006, 02:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#3 Příspěvek od mojza »

Se Samsungem SCX-4500W naprostá 3 letá spokojenost, až na nákupní cenu a dražší tonery.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od robo »

Jak funguje plny duplex u tiskarny. To ten papir projede tiskarnou a vyleze z obou stran potisteny ? Asi to tak nejak je, zadnou takovou tiskarnu jsem nikdy nemel. Vylezl papir, otocil jsem ho nejak a vrazil do prihradky na papir. A natiskla se druha strana. Na ten suplik na papir kaslu.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Duplex funguje tak, ze papier takmer cely vyjde potlaceny na jednej strane, potom sa vrati dovnutra a vyjde potlaceny na oboch stranach.

Ak to nemusi byt nove, skus zohnat napr. HP LaserJet 1320. Ta ma duplex aj sietovu kartu (nie wifi).

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29693
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#6 Příspěvek od EKKAR »

HP LaserJet P1102W má i tu wi-fi - viz (například) http://tisknizdarma.cz/7029-tiskarna-hp ... i-cpu.html . Ale ani ona nemá uzavřenej zásobník na papír - a duplex jen manuálně (vytisknutou stránku je potřeba vzít, otočit a strčit zpátky na horní stranu podavače papíru).
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od robo »

A co technologie laser LED. Na wiki pisou ze neni tiskarna tolik mechanicky slozita, tak snad i dele vydrzi. Lepsi odstiny cerne barvy tisku. Ale laser LED se moc modelu neprodava, treba u mimozemstana je vic tech klasickych. Jestli to neni nejaka slepa vetev.

Edit. tak jsem nakonec objednal EPSON WorkForce AL-M200DW. Laser LED neznam, snad jsem neslapnul vedle. O cca 600 vic, co uz. Ta spotreba je tam teda zajimava. Start kratkodobe 1000W, pripravena 50W, sleep rezim 8W, Aby me pri zapnuti nevyskakaly pojistky. :D

http://tiskarny.heureka.cz/epson-workfo ... w/#section

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#8 Příspěvek od robo »

Tak jsem ji koupil. S mirnym problemem, instalace software neprobehla automaticky, musi se spustit instalace manualne, exe soubor. Dale uz tisk pres WIFI v pohode. Rozchodil jsem i tisk z android zarizeni.

Uživatelský avatar
Radim
Příspěvky: 305
Registrován: 17 srp 2013, 02:00

#9 Příspěvek od Radim »

Mě by zajímalo, naco potřebuješ, pro domácí tisk pár stránek za měsíc, duplexní tisk.
Kolik Ti to při těch pár stránkách měsíčně ušetří času, když to nebudeš otáčet ručně a o kolik to je dražší a složitější?
Mně se spíš zdá praktičtější možnost potiskovat papíry o vysoké gramáži, do takových 250 - 350 gramů. Případně možnost bezokrajového tisku
Pro nějaké jednoduché černobílé diplomy, vizitky, reklamní papíry.....Doma hlavně na ty vizitky.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#10 Příspěvek od robo »

Vizitky, diplomy nedelam, tak to nepotrebuji. Plny duplex je pohodlny. Obcas tisknu i nekolik listu a duplex se me hodi. Rozdil v cene muze byt vetsi a nemusi byt zadny, zalezi jakou tiskarnu, cenu, si ke srovnani vezmes. Pokud bych videl cenu bez/ s duplexem treba 2 tacky tak to bych to videl jako nedulezitou vec. Na rozdil od bezdratoveho pripojeni tiskarny do site. To je pro me vec dulezita. Tisk z androidu taky. I kdyz je to okrajova zalezitost tak az prijde okamzik tisku z androidu tak se hodi kdyz tu moznost mam.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Habesan »

robo píše:A co technologie laser LED.
Jestli to není nějaká slepá větev.
Spíš došlo ke zmatení pojmů a někteří překupníci už neuvádějí, jestli je to to anebo to.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od rnbw »

LED tlaciarne robila iba firma OKI a teraz zjavne aj EPSON (mozno to kupil od OKI?). Rozdiel je v tom, ze kym klasicka lserova tlaciaren ma jeden laser a ten sa optikou rozmieta po celej sirke valca, tak LED tlaciaren ma namiesto toho rad LED na celu sirku valca.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#13 Příspěvek od termit256 »

Dnes mi dosla http://www.czc.cz/oki-mc352dn-cashback- ... 11/produkt

Kdyz odectu cashback 6700,-, tech 2500,- co vraci Home Credit a DPH tak me tahle barevna laserovka vysla na neco malo pres 2000,- coz je za takovou tiskarnu dobra cena. Zatim jsem nemel cas moc ji zkouset, trochu mne prekvapila hmotnost. Vazi to kolem 30kg. Nevim co do toho davaji, ale pri stehovani do 5 patra jsem vzpomel ruskou elektroniku kde vaha oceli nikdy nehrala rozhoduji roli.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

Mam tu par starsich farebnych laseroviek (Minolta a Epson) a vsetky su tazke ako hovado - okolo 30 kg.

Uživatelský avatar
Radim
Příspěvky: 305
Registrován: 17 srp 2013, 02:00

#15 Příspěvek od Radim »

robo píše:Obcas tisknu i nekolik listu a duplex se me hodi. Rozdil v cene muze byt vetsi a nemusi byt zadny, zalezi jakou tiskarnu, cenu, si ke srovnani vezmes. Pokud bych videl cenu bez/ s duplexem treba 2 tacky tak to bych to videl jako nedulezitou vec.
Duplex znamená, že tiskárna je výrazně složitější, protože vytištěný papír musí nějak vzít, otočit ho a znova poslat tiskárnou. A když je složitější, tak je i poruchovější a hlavně dražší. Pokud výrobce rovnou nemá takový marketing, že stejnou tiskárnu bez duplexu prodává za stejnou cenu, tak obvykle za tu vyšší cenu a potom podobná tiskárna jiného solidnějšího výrobce bez duplexu bude levnější.
Jinak když Ti u pár papírů měsíčně vadí to, že u toho tisku musíš stát a ty papíru ručně obracet, tak kupuj tiskárnu s duplexem. Já bych v takovém případě kupoval vždy bez duplexu. Teprve od minimálně pár stovek - tisíce papírů oboustranného tisku pravidelně každý měsíc je podle mně prostor na duplex.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“