pomoc s identifikací součástky

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jirka1112
Příspěvky: 47
Registrován: 07 črc 2011, 02:00

pomoc s identifikací součástky

#1 Příspěvek od Jirka1112 »

Zdravím, potřeboval bych poradit s identifikací součástky. Jedná se o bezdrátový ovladač od navigace Blaupunkt Travel pilot DX.
Na desce je napsáno CR1. Přikládám foto.
Předem díky všem za rady či nápady.

Obrázek.Obrázek

Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#2 Příspěvek od Milan_F »

Vypadá to jako pozůstatky rezonátoru.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#3 Příspěvek od ZVUK2000 »

Že by kapacitní trimr?

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#4 Příspěvek od Artaban001 »

Rozbitý rezonátor. Máš tam jen držáky, přední stěna a výbrus je v pr..
nejspíš spadl na zem, nebo vlhkost..
Rezonátor by měl mít na sobě napsanou frekvenci (tento bude asi 450 - 455KHz)..
Oprava - výbrus tam je, ale bude nejspíš zničený vlhkem..
Naposledy upravil(a) Artaban001 dne 08 zář 2015, 17:35, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#5 Příspěvek od ZVUK2000 »

Koukám nato z mobilu a už se také přikláním na rezonátor. Ale v takovém stavu jsem ho ještě neviděl.

Uživatelský avatar
Jirka1112
Příspěvky: 47
Registrován: 07 črc 2011, 02:00

#6 Příspěvek od Jirka1112 »

trochu paradoxní je, že to stále funguje, i když někdy to chce trochu trpělivosti. Přišel jsem na to jen díky tomu, že jsem v tom měnil baterky.
Asi by pomohlo kdybych překreslil schema, alespoň část k tomu chipu, pak by se to dalo snad určit jistěji.
Akorát se mi nepodařilo najít datový list k tomu chipu. Ten znak na něm vypadá trochu jako Mitsubishi, ale jen hádám..
Naposledy upravil(a) Jirka1112 dne 09 zář 2015, 06:41, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#7 Příspěvek od Milan_F »

Pukud to ještě nějak funguje, fofrem bych změřil kmitočet. Pak až dofunguje, ušetříš si zbytečné laborování se zjišťovánim, jakej že to byl rezonátor.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#8 Příspěvek od Celeron »

Kouknul bych na nějaký PIC procíky jestli nenajdeš některej s rezonátorem zapojeným na stejný nohy. V datašítu by mohlo být zapojení pro RC člen nebo externí oscilátor. Tím bys dokázal generem či změnou RC členu zjistit kmitočet, kdy bude dálkáč chodit s navigací. 455kHz to být nemusí, já měl v dálkáči od vrat podobnou kostku 1,5MHz.
Mitsubishi to je určitě ale zakázkovej, ten nikde nenajdeš.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od ZdenekHQ »

Když vidím ty dvoumegový fotky, vážně uvažuju o tom, že na EB stáhnu limit z 300kB na 200kB a zakážu externí linkování. Ať se mládež naučí konečně používat editory....
Přílohy
cr1_small.jpg
(82.92 KiB) Staženo 78 x
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Jirka1112
Příspěvky: 47
Registrován: 07 črc 2011, 02:00

#10 Příspěvek od Jirka1112 »

Tak jsem tomu změřil kmitočet. Osciloskopem jsem naměřil 455kHz (někdy 456kHz). Pomocí multimetru 454,2 kHz.
Teď už jen někde sehnat náhradní rezonátor. Snad by se dal použít třeba tenhle
Jinak díky všem za rady a pomoc s identifikací


ps: s těma dvoumegovýma fotkama jsem to asi opravdu přehnal. Neuvědomil jsem si, že jsou stále ještě lidé, kteří používají pro připojení k netu 56ku modem.
To externí linkování bych určitě zakázal a limit max 100kB musí stačit.
Pro jistotu by se taky měla na nedělu vypínat elektrika pro celej barák a děckám bych zakázal vyjít na krok z domu.
Ať se mládež naučí konečně vážit si toho, jaké má dnes vlastně neskutečné moderní výdobytky.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#11 Příspěvek od Michal22 »

Jirka1112- no, na to žes tu teprve od včerejška, si docela foukáš. Ale měl bych pro tebe návrh- domluv se s adminy, aby mohla bastlirna hostovat na tvých serverech, potom nebude problém, ne? A my sem budeme dávat třeba 30MB fotky, aby byly viděl všechny detaily špíny na stole.
Já myslím že je to dobrý návrh.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
yakl
Příspěvky: 436
Registrován: 14 dub 2005, 02:00

#12 Příspěvek od yakl »

Nazdávam sa, že rezonátor na obrázku bude vyhovovať a pri tej cene radšej objednať niekoľko, lebo je to citlivá súčiastka. Vďaka vyhotoveniu kontaktov z poniklovaného fosforbronzu, ktoré silou predpruženia tlačia na stred tablety krehkého rezonátoru z oboch strán stáva sa aj pri malom mechanickom podnete zvonku, že tú tabletu rozdrvia.
Ps.:
Pochopil by som šetrenie miestom na servri bastlírny, ale som dosť ťažko chápavý na:
...a zakážu externí linkování.
Prečo? Nie že by som sa chystal zaplaviť bastlírnu náhľadmi inde uložených obrázkov, ale vďaka dnešnej technike sme schopní vidieť detail, tak nedrhnime rozlišovaciu schopnosť, ak veľmi nemusíme.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#13 Příspěvek od Artaban001 »

No ono to linkování je celkem na hovno, pokud zmizí uložený obrázek z toho úložiště. Pak když to vlákno vidí někdo za 2 roky, bude tam jen "díra". Nejlepší je ten posílaný obrázek otevřít třeba v "malování" a přepsat mu "pixeláž" na nějakých třeba 240X230, nebo o něco víc. Malování je v každých windowsech..
A pokud jde o velikosti obrázků. Z tou bastlírnou je to jako s Tvým harddiskem. Každej harddisk se jednou zaplní. Nevím, jak je to z webovým prostorem, ale kolikrát i flash karta do foťáku má víc místa, než webový prostor hostitele, na kterým je nahraný tento web. Takže to omezování velikosti obrázků chápu. Jinak není problém zde přímo psát adresu na tvý (třeba) Rajče, kde máš fotoalba. Odkaz sice zůstane, ale obsah zmizet může. Každopádně tuhle variantu doporučuju spíš na inzerci, než na příspěvky trvalejšího rázu..

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#14 Příspěvek od MiraSt »

Teď už jen někde sehnat náhradní rezonátor..
Zkus se podívat na nějaký starý dálkový ovládač třeba od televize. V tom to je.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#15 Příspěvek od Artaban001 »

pokud máš poblíž nějaký elektroobchod, tak nic nekuchej. Rezonátor lze snadno koupit.
http://www.gme.cz/keramicky-rezonator-c ... r-p133-018
Dyk je to stejně drahý, jak rohlík..

Odpovědět

Zpět na „Součástky“