Grundig T55-732/5

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Wer

Grundig T55-732/5

#1 Příspěvek od Wer »

Mìl jsem vypnutou TV Grundig T55-732/5 pouze dálkovým ovladaèem a když jsem k ní pøišel druhý den èervená dioda nesvítila a TV nešla zapnout ani spínaèem. Rozdìlal jsem ji a byla bouchlá pouze pojistka (T 2,5A), ale nikde nic nezèernalo. nesmrdìlo apod. S novou pojistkou zase funguje bez problémù . Co mohlo zpùsobit pøetavení pojistky?

Uživatelský avatar
HiGhLaNdEr
Příspěvky: 912
Registrován: 08 bře 2005, 01:00
Bydliště: Českobudějovicko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od HiGhLaNdEr »

Napriklad vadny pozistor na demagnetizaci....

Wer

#3 Příspěvek od Wer »

Mùžeš mi to pøeložit? Je pravdìpodobné, že bude fungovat dál bez problémù?

Uživatelský avatar
achil
Příspěvky: 221
Registrován: 01 pro 2004, 01:00

#4 Příspěvek od achil »

Kolem obrazovky je velká smyčka demagnetizece.Její vývod je zastrčen do desky v blízkosti té pojistky.Jeden vývod té smyčky vede na pozistor.Malý plastový klobouček,který hodně hřeje.Když z něj sundáš vrchní kryt, uvidíš jestli je uvnitř ojiskřený.Pokud ano vyměň ho. Asi by to mohlo řachnout znovu.

Wer

#5 Příspěvek od Wer »

Dìkuji za vysvìtlení. Jaký je to pozistor (nemám teï TV u sebe)? Seženu ho v GME, GES?

Uživatelský avatar
Stanislav
Příspěvky: 22
Registrován: 25 bře 2004, 01:00
Bydliště: C.Budejovice

#6 Příspěvek od Stanislav »

.. nebo taky vadné filltrační kondenzátory ve zdroji. Bývá to poměrně častá závada. Máš-li čím, tak je všechny změř a budeš velmi překvapen.
Po čase ti to nepůjde zapnout již vůbec.

lifter

#7 Příspěvek od lifter »

filtracni kondenzatory nejsou zadne zaklinadlo na zavady tv i kdyz se meni casto,v tomhle pripade jo to nesmysl,nejvetsi sanci ma pozistor!

Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 641
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Opava

#8 Příspěvek od denis15 »

Jsem taky pro ten pozistor a při té příležitosti doporučuju ten televizor vevnitř pořádně vysát. Známý má Thomsona a ten začal v pohotovostním stavu prskat v reprácích-jen občas no a po pár měsících prsknul naposled. Způsobila to hromádka prachu která při větrání otevřeným oknem (TV stála hned vedle okna) navlhla a odkrouhla zdroj. Zní to jako scifi, ale po výměně T ve zdroji jde telka už 3 rok.

Wer

#9 Příspěvek od Wer »

Nevíte kde bych našel schéma této TV, abych se podíval jaký je tam pozistor?

P.S. Jakmile se k ní dostanu, napíšu vám co s ní bylo.

Uživatelský avatar
HiGhLaNdEr
Příspěvky: 912
Registrován: 08 bře 2005, 01:00
Bydliště: Českobudějovicko
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od HiGhLaNdEr »

pozistory se daji sehnat u firmy nedis-kerr delaji se asi tri druhy jsou rozdilne jen v tom jak daleko maji od sebe ty tri nozicky,..

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od DjRix »

To je teda pěkná blbost.Pozistory jsou 2 základní typy,sériový a serioparalelní.Seriový má 2 vývody,a serioparalelní 3.U sériového zahříváním stoupne z cca 10 Ohm odpor nahoru,serioparalelní se chová jako potenciometr nebo promněný dělič,na to jsou návazné demagnetizační cívky,mezi sebou nelze jen tak zaměnit pozistory které se liší především odporem v klidovém stavu.V nedisu mají vzhledově 3 typy,ale je tam tabulka s asi 50 druhy těchto pozistorů,podle popisu na pozistoru se to tam dá bez problémů dohledat. :lol:

Uživatelský avatar
achil
Příspěvky: 221
Registrován: 01 pro 2004, 01:00

#12 Příspěvek od achil »

Pokud má 3 nohy vystačím vždy s PTC96209. Mají ho třeba v www.pselectronic.cz

Wer

#13 Příspěvek od Wer »

Takže tam je pozistor shodný s PTC96209 (36ohm/25°C pro demagnetizaèní smyèku TV 53/63cm)? Schéma by nebylo?

Wer

#14 Příspěvek od Wer »

Tak je tam ojiskøený pozistor. Èekám až mi pøijde z GESu.
Mùžu se zatím na TV v klidu dívat? :o

Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 641
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Opava

#15 Příspěvek od denis15 »

Dívat se můžeš, maximálně se začne mírně zabarvovat obazovka anení to moc dobré dlouhodobě. Pak už by se nemuselo podařit jí odmagnetizovat těma implantovanýma cívkama.
Možná pamatuješ, jak chodil opravář s takovým kruhem, který strčil do zásuvky a čaroval kolem obrazovky-zaklínač obrazovek (demagnetizace obrazovky), tak ten by musel přijít k tobě domů-dělám si čurinu!!

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“