Sat ARION AF-5230VHD CI - zdroj

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

Sat ARION AF-5230VHD CI - zdroj

#1 Příspěvek od kokun »

Syn donesl sat-receiver, kterému chybí externí síťový napaječ.
Jedná se o tento přístroj, ke kterému byl dodáván orig. napaječ dle obr. v příloze.
Napaječ dodává 2 napětí:
23,0V=500mA
6,5V=1500mA

Poněvadž máme přístroj bez napaječe, nemůžeme ho ani vyzkoušet, jestli je vůbec funkční.
Nikde se mně nepodařilo nalézt dodavatele zdroje (coby ND), ani jakékoliv info o něm - google oněměl.

Teď dotazy:
- Pokud někdo tento přístroj vlastníte, uvítal bych alespoň info o zdroji: ze kterých pinů vychází jednotlivá napětí,
abychom ho mohli připojit (alespoň provizorně) na lab. zdroj a vyzkoušet jeho funkčnost.
- Pokud by někdo měl tento napaječ (zdroj) doma nevyužitý (třeba z vraku, příp. i nefunkční-k opravě) - nabídněte.

Předem děkuji všem za příspěvky, event. za nabídku.

"Velký obrázek" zdroje: http://i.iinfo.cz/urs/05_napajec-128085035670335.jpg
Přílohy
05_napajec-128085035670335.jpg
Externí síťový napaječ pro ARION AF-5230VHD CI
(226.58 KiB) Staženo 144 x
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Kdybys nemohl sehnat originál, tak ještě by mohl třeba pomoci napáječ od některých tiskáren. Tam bývalo taky dvojí napětí, ale už si nepamatuji jaké. Já měl kdysi HP 3650, tam zrovna bylo dvojí napájení.

Ale napřed je fakt nutné vědět kde které napětí je. Když to kuchneš, nebude to poznat třeba podle filtračních elytů?
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#3 Příspěvek od BOBOBO »

Michale radíš servisákovi v důchodu . Já bych zkusil kontaktovat Radka , ten dělal i servis satů , byl od Prostějova . Myslím Radek RD . A prodával korejce ! Sám od něj jednoho mám ....

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#4 Příspěvek od ok1hga »

BOBOBO píše: . . . radíš servisákovi v důchodu
. . . tak já zkusím taky poradit
na tvém obrázku je to namalované . . .
stačí si ten obrázek zvětšit . . .
Přílohy
powersupply-S036GP.jpg
(84.64 KiB) Staženo 137 x

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#5 Příspěvek od kokun »

Díky všem za rady.
Ten obr. jsem zvětšoval, ale ani teď není příliš čitelný. Snad jen piny 1 a 2 (plusy? obou napětí) by asi šly přiřadit - GND (pin4) už problém nebude, půjde snad prozvonit.
Foto je z toho napaječe - tady usuzuju, že je to pohled na piny samce (toho konektoru), který je jeho součástí.
Tedy Pin1/23,0V=0,5A je ten P-horní a Pin2/6,5V=1,5A bude ten L-horní (vpravo a vlevo od klíče). GND je pak ten L-dolní (po prozvonění i ten P-dolní). Na zadním panelu (na samici) to tedy bude zrcadlově.
Michal22 píše:Ale napřed je fakt nutné vědět kde které napětí je. Když to kuchneš, nebude to poznat třeba podle filtračních elytů?
I na tohle jsem teď mrknul a mělo by to být následovně:
Z pinu1 (23V) :arrow: +CE901 (100µ/50V) :arrow: ? U901/KIA78R12P (pin1)
Z pinu2 (6,5V) :arrow: +CE904 (470µ/16V) :arrow: ? U904/LD1117A (pin3)

Takže vyzkouším napájet externě z nějakých zdrojů. Bohužel mně na to nebude stačit můj BS525 (2 * 0÷30V; 0÷1A).
Pin2 (6,5V) chce 1,5A - budu muset nějak improvizovat a něco si zbastlit.

Pokud bude sat-rec. funkční, tak (pokud neseženu originál - spínaný zdroj), budu nucen něco zbastlit - třeba i klasický, trafákový.
Zůstane mně ale problém sehnání toho konektoru (samce na kabel). Není to však běžný Mini-DIN 4 (jako pro SVH-S), ale dost podobný. Ani nwm, jak se jmenuje.
Citace z článku:
Externí napáječ
K přijímači je dodáván černý externí napáječ 100/240V – 50/60Hz s výstupem na zvláštní konektor pro stejnosměrná napětí 6,5 a 23V. Přívodní kabely jsou dostatečně dlouhé.
Tuším, že už se tady (na EB) taky jednou řešil, ale nemůžu to najít. Vzpomene si někdo na to vlákno?
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#6 Příspěvek od kokun »

Foto samice na panelu je třeba tady (DC POWER), já ale budu potřebovat samce na kabel.
Ale nejprve budu muset vyzkoušet funkčnost toho sat-rec., abych ho nakonec nesháněl třeba zbytečně.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#7 Příspěvek od fredis »

Toho samce bych měl mít doma ze zdroje starého NB. Ale až koncem září.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “