OVP CTV 28HD13 - pojistka

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od gumickar »

kondik píše:Vymen pozistor ved som ti to pisal.
Pro info je to takový bílá, nebo černá převážně třínohá krabička :D

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#17 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 12:48, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
HiGhLaNdEr
Příspěvky: 912
Registrován: 08 bře 2005, 01:00
Bydliště: Českobudějovicko
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od HiGhLaNdEr »

Komu není rady tomu není pomoci a když je někdo idiot tak je potřeba mu urazit ruce,...

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#19 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 12:49, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od DjRix »

Jinak je moc "dobrý" nápad dávat do telky RYCHLOU pojistku. (viz víše)

jumper1: Kolegové to myslí dobře,raději to fakt odvez do servisu,dřív než tě to zabije,nebo ti kvůli HŘEBÍKOVÉ POJISTCE vyhoří barák.
Klídek chlapi,to je nulák...

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#21 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 12:49, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od DjRix »

kondik: Já to nemyslel na tebe,ale co řící člověkovi,který považuje pojistku za zbytečné zlo?? O tom že má použít pomalou pojistku jsi ho informoval i ty,a taky bez reakce. Proto jsem mu doporučil ať to odnese do servisu,než mu zhoří barák,pak si ještě bude stěžovat,že jsme mu to pradili my.
Klídek chlapi,to je nulák...

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#23 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 12:49, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
juca
Příspěvky: 848
Registrován: 05 čer 2006, 02:00
Bydliště: slovakia

#24 Příspěvek od juca »

Tiz som pisal uz na zaciatku prispevku aby skontroloval pozistor, a s tou 5A pojistkou som si to nevymyslel , OVP vzdalo na to upravu.
juca

tfro2

#25 Příspěvek od tfro2 »

Stejná závada si mi stala zrovna vèera. Pomùže vyletovat pozistor, rozebrat ho a vyèistit. Pak zaletovat zpìt a telka maká jako nová. :P

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#26 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 12:49, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od gumickar »

To je pravda, copak někdo třeba nahrazuje odpor odporovým drátem? proč opravovat jetej pozisor, když novej(nebo z vraku) je za kačku? Taky nejse zastáncem silnějších pojistek, ale na jednu stranu je fakt, že třeba do prvních modelů THOMSON 29DM182 dávali 1.16A, což ruplo asi po třech zapnutí, někdy i při prvním:)ale to byla výrobní vada u jednoho modelu, kdzž TV běží 10let z pojistkou 2A, nevím, proč by měla najednou běhat jen s "hřebíkem". Taky je dobrý mít oddělovací trafo:D

Návštěvník

#28 Příspěvek od Návštěvník »

jumper1 píše:Tak cca po 8 hodinovém provozu a cca po 10 zapnutí TV z režimu STANDBY i ON-OFF 3,15 vyhoøela.Po konzultaci se servisním technikem OVP a dle vašich názorù osazeno f5A 250V.Uvidíme co to provede.Demagnetizaèní cívka byla pøed osazením pojistky odpojena,jinak bych se k pojistce nedostal.Demagnetizaèní cívka je vlastnì vinutí drátu v keramickém obalu polepené izolaèní páskou okolo obvodu obrazovky.A já ji hledal na základní desce :D .No jo,jsem amatér.Myslíte že je tento postup správný,nebo bych mìl zavolat servis.To v každém pøípadì udìlám,pokud mi vypadne i pìtka.
Servis v žádném pøípadì nevolej , stálo by Tì to zbyteènì peníze . Na rozdíl od servisu hasièi pøijedou zadarmo a ještì Ti pøi návštìvì umejou byt . Zdravím Ivan

tfro2

#29 Příspěvek od tfro2 »

Ano, souhlasím, že nejlepší je dát nový pozistor. Jaká je tedy náhrada pozistoru EPCOS T205 ? Dík

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od gumickar »

tfro2 píše:Ano, souhlasím, že nejlepší je dát nový pozistor. Jaká je tedy náhrada pozistoru EPCOS T205 ? Dík
Proboha to neřeš, prostě jen koukej, aby měl stejnej počet nohou.
Jinak nadšeným amatérům doporučuji investovat do litelatury a koupit si na bastlení pár stavebnic a snažit se pochopit, jak fungujou. Nechci vidět ty debaty až sem někdo napíše:" Ahoj, jsem amatér a mám doma plasmu a něják mi nejde..co s tím??" :D :D :D :D

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“