Jaký vysavač na popel-samočistící

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
wlezley
Příspěvky: 658
Registrován: 05 bře 2006, 01:00
Bydliště: Strachotín

Jaký vysavač na popel-samočistící

#1 Příspěvek od wlezley »

Zdravím, chci koupit vysavač na popel z kamen. Po třech levných, které skoro stejně odešly po 2 letech, bych rád něco odolnějšího. Jde mi hlavně o oklep filtru (hrozný oprc ten jemný popílek čistit po pár vysátích, když v nádobě je hrstka hrubého). Našel jsem toto: http://www.centrumvytapeni.cz/lavor-ash ... -na-popel- jen moc nerozumím tomu "pneumatickému čistění filtru" Funguje to nebo je to jen marketing? Profi savce mají oklep, ale cena je mimo můj dosah :-( Nemáte někdo zkušenost nebo radu? Díky

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#2 Příspěvek od Artaban001 »

Jestli je to něco, jako má vysavač protool, tak je to tlačítko, který uvolní naráz boční vstup do prostoru filtru a vzduchový ráz z vnější strany filtru srazí nečistoty na dno nádoby. (vzduch jde shora po vnější straně filtru) Musí být u toho ucpaná hadice od vysávácí hubice..

Uživatelský avatar
wlezley
Příspěvky: 658
Registrován: 05 bře 2006, 01:00
Bydliště: Strachotín

#3 Příspěvek od wlezley »

Jo tááák, takže spíše ofuk než oklep. No, mám strach, že bude popílek všude jen v nádobě ne. Jenže, oklep Wágnerovým kladívkem stojí 10k a výše. To je bída ...

Uživatelský avatar
fifiju
Příspěvky: 400
Registrován: 05 zář 2010, 02:00
Bydliště: u Kyjova

#4 Příspěvek od fifiju »

mám BOSCH GAS, má elektromagnetický oklep, a stál asi 7500,- CZK

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#5 Příspěvek od Artaban001 »

My jsme kdysi měli na krb takový ten "kýbl s motorem". Filtr fungoval celkem obstojně. Oklep tam byl ruční - Platový táhlo na pružině, který se povytáhlo a nechalo se vyklouznout z prstů. Následný úder něco oklepal. procedůra se musela několikrát opakovat. Ono nakonec bylo lepší dát na zem kus desky a s tím vysavačem o ní klepnout, protože od toho táhla za chvíli bolely prsty.. Stejně se ale po ukončení vysávání ten filtru musel jít ven oklepat do popelnice.. trochu pomohlo, když se na vyůstění trubky dovnitř dala koncovka, co roztočila vzduch uvnitř do víru, ale pak to ocpávaly kousky uhlíků, co zůstali v popelišti..

Uživatelský avatar
wlezley
Příspěvky: 658
Registrován: 05 bře 2006, 01:00
Bydliště: Strachotín

#6 Příspěvek od wlezley »

Mám to na peletová kamna kde toho popela je za celý den hrst. Je hrozně jemný takže jdu ten vysavač vysypat jen proto, že je zalepený filtr. Ten oklep by u tohoto fungoval, já tím stejně jen klepnu o kraj popelnice. Jednou za čas pak vyfoukat vzduchem. Můžu se zeptat na ten savec s oklepem kolem 8 tisíc? Já našel startovací přes 10 :-(

Uživatelský avatar
wlezley
Příspěvky: 658
Registrován: 05 bře 2006, 01:00
Bydliště: Strachotín

#7 Příspěvek od wlezley »

Třeba tento je velmi zajímavý http://www.zono.cz/bosch-gas-20-l-sfc-v ... i/d-70531/ jen ta formulace "poloautomatický" oklep! Nevadí mi pokud je "polo" myšleno zmáčknutí tlačítka, spíš typuji, že to bude zase jen ofuk.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Lukas-Peca »

Zkoušel jsi klasicý cyklónový filtr s vodou? Používal jsem to na jemný prach a do vysavače neprošlo vůbec nic, ale na popílek to možná nebude stačit.

Vyrobil jsem si to sám, vezme se kulatý kýbl od barvy, do středu víka se zalícuje hadice k vysavači, do stěny kýblu se u horního okraje udělá díra, do které se tangenciálně upevní druhá hadice, kterou se vysává. Na dno se nalijou cca 2 cm vody. Funguje to opravdu skvěle.

Uživatelský avatar
wlezley
Příspěvky: 658
Registrován: 05 bře 2006, 01:00
Bydliště: Strachotín

#9 Příspěvek od wlezley »

Kamna jsou v obýváku, každý experiment je na hraně průseru :-) Navíc, manipulace s popílkem ve vodě ... já si celkem pochvaluji, že nikde nic nesmrdí a údržba je s čistýma rukama. Proto bych rád něco profi, i když trochu dražší. Ale díky za typ.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Lukas-Peca »

Tu vodu s popílkem pak normálně vyliješ, kýbl vypláchneš a je to :wink:

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#11 Příspěvek od Artaban001 »

No pokud Ti převládá ten bílej popílek, tak jej rozpusť ve vodě a umyj s ním sklo krbu ;-) popílek se chová jako louh..

Odpovědět

Zpět na „Poradna“