Bezdrátová myš

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdkBlok74
Příspěvky: 4
Registrován: 02 říj 2015, 02:00

Bezdrátová myš

#1 Příspěvek od ZdkBlok74 »

Mám dotaz....potřebuju snížit pomocí odporu napětí 5V USB na 3V......jde o to že mám bezdrátovou myš a ta se napájí napětím 3V 45mA (2 tužkové bateie aaa)....a protože jsou baterie drahé tak to chci udělat aby se ta bezdrátovka dala napájet z usb 5V....

samponek
Příspěvky: 2772
Registrován: 11 kvě 2015, 02:00

#2 Příspěvek od samponek »

Dej tam do série tři diody.

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#3 Příspěvek od pocitujlasku »

Ale ked ju budes napajat z usb, tak to uz nebude bezdrotova.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#4 Příspěvek od MetalGod »

No tak z hlediska ergonomie mu může vyhovovat, je na ni zvyklej. A kdo ví, co když to je nějaká herní myš, co má víc tlačítek, než klábosnice, s cenovkou obsahující i několik Palackejch?
Nicméně bych radši zvážil koupit do toho aku, než furt kupovat alkalický tužkovky.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

2x eneloop a je to na veky. A komu sa nechce cakat na nabitie, tak kupit 4 ks a ked sa vybiju, len ich prehodit.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#6 Příspěvek od Kvicala_r »

JJ používám v práci 2xAAA a že za toho půl roku najezdily kilometrů. Mohu je doporučit

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#7 Příspěvek od Hydrawerk »

Též doporučuji Eneloop.

Uživatelský avatar
ZdkBlok74
Příspěvky: 4
Registrován: 02 říj 2015, 02:00

#8 Příspěvek od ZdkBlok74 »

Jde o to že bych propojil myš z nabíječkou(vysílačkou) která je napájena z usb kabelem....vím že to už nebude bezdrátovka, ale mě by nevadilo že má kabel, hlavně že jí nemusím vyhodit a kupovat baterie........zkoušel jsem dát dovnitř myši baterii z telefonu 3.7V nabíjecí ..... ale problém byl ten že se pochvilce užívání zhruba 5minut myš sama vypla a musel jsem jí dát do stojanu nabíječky (stačilo na 3sekundy) a pak zas 5minut běhala......pokud tam ale byli normálně baterie tužkové aaa 2 x 1.5V.......tak i když už byli baterie slabé myš normálně svítila......nevím proč to tak je ale je.....proto když tam je napětí větší než 3V tak se ta myš sama vypíná................a proto potřebuju to upravit hodně jednoduše z 5V na 3V.......jinak myš má napětí 3V 45mA

Uživatelský avatar
nekmil
Příspěvky: 780
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Havířov

#9 Příspěvek od nekmil »

Myš s takovou spotřebou patří do kontejneru na elektrodpad. Moje myši vydrží minimálně 6 měsíců( ta bez vypínače) 18 měsíců s vypínačem. Co to je za značka ?

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#10 Příspěvek od Atlan »

Urcite cina :)

Uživatelský avatar
rudolf02
Příspěvky: 445
Registrován: 05 zář 2012, 02:00
Bydliště: ústeckoorlicko

#11 Příspěvek od rudolf02 »

No, pokud myška moc pojídá baterky, je na ní něco špatně. Aku má zase velký samovybíjecí proud.
Pokud chceš ušetřit a máš přístup k nějakému ajťákovi, nabídni výměnu mizerné optomyšky za myšku s ocáskem.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od rnbw »

rudolf02 píše:Aku má zase velký samovybíjecí proud.
Neplati pre Eneloop.

Uživatelský avatar
ZdkBlok74
Příspěvky: 4
Registrován: 02 říj 2015, 02:00

#13 Příspěvek od ZdkBlok74 »

To mám taky ještě myš která má napsáno 3V 100mA..........Jinak ta myš co má těch 3V 45mA tak ta je od SilverCrest, měla by to být luxusní bezdrátová myš......no uvidím jak to půjde....

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#14 Příspěvek od Celeron »

Když už to tu řešíme, kterej princip bezdrátovky žere míň? Laserka a nebo červená? Já měl červenou a naprosto nepoužitelný, za 14 dní vybito i s vypínačem. A navíc mě blbla pokud jsem měl zapnutou WiFinu. Tak mám laserovou gigabajtí vocásovku.
A propo, existuje bezdrátovka s koulí? Potřebuju něco co pojede na skleněným stole. Laserka na něm nezvládá rychlý pohyby a červená nejde vůbec.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rudolf02
Příspěvky: 445
Registrován: 05 zář 2012, 02:00
Bydliště: ústeckoorlicko

#15 Příspěvek od rudolf02 »

Pánové, s eneloop nemám zkušenosti. Píší, že nemají takový pokles kapacity a snesou více nabíjecích cyklů, jak je to ale se samovybíjením. Pokud ji nabiji, jak rychle se sama vybije? Teoreticky a prakticky? Dík za odpovědi.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“