Koupím zásobník do startovací pistole Slavia

Přístroje, součástky, náhradní díly. Náhrady součástek, kompatibilita apod.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#16 Příspěvek od lesana87 »

Tiskne se i z oceli, ale je to pekelně drahý.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#17 Příspěvek od EKKAR »

ZdenekHQ píše:Měl jsem za to, že do 3D se používá ABS, což je poměrně houževnatej plast.
1N4148 píše:Měl jsi už něco vytištěného v ruce? Já teda jo, a musím říct, že ten plast byl překvapivě tvrdý. Bylo to myslím ABS. Kdyby to mělo pevnost jako lidská kůže, nedaly by se z toho dělat třeba funkční ozubené převody.
ABS je akrylonitril-butadien-styren kopolymer, slangově se mu říká "rázuvzdornej polystyrén", ale prostě ani ten bych na poplašňák nepoužil. Možná kdybych potřeboval nutně odpálit jedinou ránu - na opakování ale určo ne - tam totiž hrozí, že ten nosník patronek praskne a kousky samotný nábojky někdy i s kouskama toho nosníčku vyletí ven (do stran). Aspoň kdyby hnilík, mosaz, ale klasika standart ocel bude nejjistější - přeci jen to má za úkol udržet bezpečnost uživatele, v těch nábojkách je třaskavina, sice jen v množství "téměř nepatrným", ale k urychlení prípadný střepiny na energii dostačující k poranění bohatě stačí - kurde dyk i když se (ilegálně samozřejmě) navrtá blbá vzduchovka a za diabolu se dá poplašňák, tak ta diabola prosekne půlcoulový šalovací prkno jako prd...!!! Neřeknu kdyby ten díl byl "vytisknutej" z nějakýho polyamidu plněnýho mletým sklem (SilamidGF, Ultradur, Durethan a pod) což jsou jinak asi nejhouževnatější plasty, ale ani tak bych na to nespoléhal jako na trvalý řešení ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od ZdenekHQ »

Jako kluci jsme do poplašňáků cpali špičkou připínáčky, po odhození na zem to hezky střílelo. Viděl jsem ty, co jim to střelilo mezi prsty. Kromě očouzených prstů žádný zranění.

A pružnost/houževnatost může být v některých případech spíš výhoda.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#19 Příspěvek od petrfilipi »

vasilceral píše:Já jsem z Hradce, ty asi z Čech. Někde se mi válí, podívám se.Ahoj.
To bys byl hodný. Pokud jsi z Hradce Králové, tak to nemám daleko.

Edit: Já sice mám soustružnáka, frézaře a největšího světového všeuměla v jedné osobě, ale nechci ho zaměstnávat věcí, kterou mohu koupit.

Petr Filipi

Uživatelský avatar
vasilceral
Příspěvky: 380
Registrován: 09 led 2011, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#20 Příspěvek od vasilceral »

vyřešeno

Odpovědět

Zpět na „Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech“