boot seek

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ivan_Ryger
Příspěvky: 1265
Registrován: 02 bře 2005, 01:00
Bydliště: Bratislava, Petrzalka

boot seek

#1 Příspěvek od Ivan_Ryger »

Neviete, ako sa da pod WinXP zakazat, aby sa pri prihlasovani, oidhlasovani a ukladani nastaveni prechadzala Floppy mechanika?
To zabzucanie pri vypinani mi uz ide krkom.
Dakujem.
Ivan

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

Přehoď si v BIOSu pořadí, v jakém má systém zkoušet bootovat. Když dáš HDD jako první Boot device, už to Áčko nebude ani zkoušet.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#3 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 16:42, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

To vsetko je sice dobre nastavit, ale so spravanim windowsov to nema nic spolocne...

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#5 Příspěvek od Radix »

Tak běž na Linux a máš pokoj.

Uživatelský avatar
seredan
Příspěvky: 22
Registrován: 19 srp 2006, 02:00
Bydliště: Handlová

Re: boot seek

#6 Příspěvek od seredan »

Ivan_Ryger píše:Neviete, ako sa da pod WinXP zakazat, aby sa pri prihlasovani, oidhlasovani a ukladani nastaveni prechadzala Floppy mechanika?
To zabzucanie pri vypinani mi uz ide krkom.
Dakujem.
Ivan
jaky mas antivir. lebo ak mas napr. nortona , tomu sa jednoducho nevyhnes

Uživatelský avatar
Ivan_Ryger
Příspěvky: 1265
Registrován: 02 bře 2005, 01:00
Bydliště: Bratislava, Petrzalka

#7 Příspěvek od Ivan_Ryger »

dakujem, s antivirom to asi nema nic spolocne. Aj ked nebol nainstalovany, robilo to.
Inac, s tym BIOSom to urcite nema nic spolocne, 1. bootovacie zariadenie je HDD, potom CD, BOOT UP FLOPPY SEEK DISABLED.
Je to teda vecou Wokien

pepik9

#8 Příspěvek od pepik9 »

Ivan_Ryger píše:dakujem, s antivirom to asi nema nic spolocne. Aj ked nebol nainstalovany, robilo to.
Inac, s tym BIOSom to urcite nema nic spolocne, 1. bootovacie zariadenie je HDD, potom CD, BOOT UP FLOPPY SEEK DISABLED.
Je to teda vecou Wokien
Ve winech by to mohlo delat, pokud by byl z diskety nactenej nejakej soubor, na kterej se neco odkazuje - ovladac a pod, ale pripada mi to divne. Prohledat registry, jestli je tam nejakej odkaz na A: .
Jinak Pristup na disketu delaji chytrejsi sitove karty, napr od 3com ktere maji v oznaceni pismeno M (menagement).

Uživatelský avatar
tibi
Příspěvky: 390
Registrován: 14 dub 2006, 02:00

#9 Příspěvek od tibi »

odpoj si disketovku a mas pokoj :) ani si nepamatam kedy som pouzil na posledy disketu...

Uživatelský avatar
meno
Příspěvky: 930
Registrován: 04 říj 2004, 02:00
Bydliště: Czechoslovakia

#10 Příspěvek od meno »

tibi píše:odpoj si disketovku a mas pokoj :) ani si nepamatam kedy som pouzil na posledy disketu...
Prekvapuje ma to ale musím bohužiaľ súhlasiť !!! Diskety už niesu to čím bývali a tých 1,44MB už dávno stratilo opodstatnenie pri súčastných objemoch dát.

Mimochodom neviem čím to je možno to niekto bude vedieť vysvetliť: V poslednej dobe sa mi dosť často stávalo že dáta nahrané na disketu sa za pár týždňov (mesiacov) stali nečitateľnými. Aj preto som diskety prestal používať. Je to poklesom ich kvality ???
:D :D :D

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Ano, nove diskety su dost smejdove. Nastastie mam dost velku zasobu starych :)

Uživatelský avatar
Ivan_Ryger
Příspěvky: 1265
Registrován: 02 bře 2005, 01:00
Bydliště: Bratislava, Petrzalka

#12 Příspěvek od Ivan_Ryger »

Ve winech by to mohlo delat, pokud by byl z diskety nactenej nejakej soubor, na kterej se neco odkazuje - ovladac a pod, ale pripada mi to divne. Prohledat registry, jestli je tam nejakej odkaz na A: .
Prosim Vas, neviete ako sa da v regedite vyhladavat odkaz? Ja som to parkrat skusal, nikdy mi to ale neslo.
Dakujem za pomoc.
Ivan

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od drabek06 »

No me to taky neustale ve Win hrabe na disketovce. Skoro furt :? Taky me to stve, ale doposavad jsem neprisel na zpusob jak tomu zabranit.

pepik9

#14 Příspěvek od pepik9 »

Prosim Vas, neviete ako sa da v regedite vyhladavat odkaz? Ja som to parkrat skusal, nikdy mi to ale neslo.
Dakujem za pomoc.
Ivan
regedit: ctrl+F, A: , dalsi F3.. ale to asi nebude ono.
Podivat se na tu sitovku, Ovladaci panely...Sytem..Sitove adaptery, jestli u typu sitovky neni neco jako: ..for complete management.
Tohle hrkani diskety pri bootu me stvalo asi rok, zkousel jsem to jejich utilitou vypnout, povedlo se ale zas bios vypisoval "Pipeline Burst Error",
tak jsem tam dal jednodussi sitovku a je klid.
(Podrobnosti vyguglit: 3com MBA).

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“