Koupím PU311

Přístroje, součástky, náhradní díly. Náhrady součástek, kompatibilita apod.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jirik
Příspěvky: 56
Registrován: 22 zář 2014, 02:00
Bydliště: sev. Morava

Koupím PU311

#1 Příspěvek od jirik »

Koupím PU311 nebo PU313. Funkční za rozumnou cenu. Určitě se dohodnem.

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#2 Příspěvek od monterjirka »

Mám ale nedám...
Ale měl bych tu jeden nefunkční vrak (urvaný závěs v MP)

občas se objeví na Aukru, u Drbala nebo na SOUCASTKA.CZ, ale někdo si asi myslí, že nabízí zlatý poklad...

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#3 Příspěvek od Peterseal »

Ono je to cele takto zo satrymi tranzistorovymi meracmi izolacneho odporu:
Ten menic je makky, pouziva na vystupe kasandu nasobic a tak...Cize ked merias pristroj, ktory ma izolacny odpor radove MΩ, tak na udaj toho meraku sa mozes celkom spolahnut. Ale akonahle mas daky pristroj zo zlym izolacnym odporom ktory je tak cca pod 2-3 MΩ tam sa uz prejavi makkost zdroja a dany udaj uz nie je presny. ALE NA ORIENTACNE URCENIE STAVU STACI.
Preto ho norma zakazuje pouzivat, tak ako PU 370,371,310,311 atd.
Ja tiez bezne doma pouzivam PU310 a vela krat mi uz pomohol. Ty sice nevies presnu hodnotu ked ma daco maly izolacny odpor, ale vies ze ked tam rucicka skace v nizsich hodnotach+menic viac piska, cize vies ,ze je to zle.
Opakujem, aj PU310 mi vela krat pomohla ci uz to bola oprava elektroinstalacie alebo aj dakeho pristroja. Teda nepatri len do muzea 8-)

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#4 Příspěvek od monterjirka »

Možná kolega myslel EN61557, která předepisuje požadavky na MP.

Pro měření izolačních stavů při revizích je požadavek, aby při měření např. napětím 500V nekleslo napětí pod 500V při zatížení proudem 1mA.
Kromě toho je třeba podle zákona 505/1990 Sb. aby měřidla, která se používají mj. v obchodním styku, udělování sankcí, ověřování bezpečnosti..., měla platnou kalibraci a to by se asi u tak starého přístroje poněkud nevyplatilo...

Odpovědět

Zpět na „Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech“