Sháním posuvný přepínač (přejmenováno)

Přístroje, součástky, náhradní díly. Náhrady součástek, kompatibilita apod.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
milavla
Příspěvky: 295
Registrován: 03 zář 2008, 02:00

Sháním posuvný přepínač (přejmenováno)

#1 Příspěvek od milavla »

Ahoj, teta mi dala na opravu mikrosystem technika mc-105 často nehrál pravej kanál, po rozdělání jsem zjistil, že tam byl od výroby v isostatu úplně zdeformovanej jeden ten jezdec. Prosím o pomoc kde bych ho mohl sehnat, nebo jestli ho někdo nemá, ty co mám já mají bohužel jiný rozměry, přikládám foto.
Přílohy
P1010133.JPG
(58.13 KiB) Staženo 87 x

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#2 Příspěvek od ZVUK2000 »

To není ISOSTAT. Ale ten jezdec je skoro v každém asijském přepínači.

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#3 Příspěvek od tiktak1953 »

Skus z druheho posuvneho prepinaca poskodeny kus vymenit /alebo ho vyrob/ak sa da.Pri trocha sikovnosti sa to urcite da urobit.Musis si to stokrat premysliet ako tu budes robit,ci to dokazes aby si cely nepo...!Takze tak.je to na tebe,asi ti tazko niekto to posle.Ci kupis to neviem,skor stokrat to vyerobis ak si sikovny.

Uživatelský avatar
milavla
Příspěvky: 295
Registrován: 03 zář 2008, 02:00

#4 Příspěvek od milavla »

Jak se to teda jmenuje pod čím to mám hledat když to není isostat? Zkoušel jsem tam nějak napasovat jezdec z isostatu, ale nedá se to tady ten jezdec nespojuje dva sousední kontakty, ale je to ob jeden kontakt...

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od Michal22 »

Možná by nebylo od věci začít tím, že si do profilu vyplníš bydliště- on by ti třeba i někdo poblíž mohl pomoci.
No a jinak hledej něco takového.
Najdeš to ve všelijakých rádiích, hračkách, radiobudících atd. Ta velikost kontaktu bývá dost často stejná, i když přepínač vypadá zvenčí trochu jinak.

P.S.- nějak nechápu jak by tam mohl pasnout kontakt z Isostatu- ten je přeci "boční".
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#6 Příspěvek od tiktak1953 »

posledna moznost ked nic nezozenies ani nevyrobis kontakt je ,dat na vhodne miesto namiesto zleho prepinaca isostat.Nesmies popliest zapojenie.

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#7 Příspěvek od helios »

Tie zdeformované bežce som kedysi často opravoval na PTT tlačidlách v mikrofónoch CB a podobne. Ten pliešok sa dá pri troche trpezlivosti s malými klieštikmi povyrovnávať a znova vytvarovať do pôvodného stavu. Chce to len chvíľku trpezlivosti. A pred znovuzložením naniesť na kontakty malú vrstvu vhodnej vazelíny.
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
milavla
Příspěvky: 295
Registrován: 03 zář 2008, 02:00

#8 Příspěvek od milavla »

Takže děkuji všem za rady, ten jezdec opravdu nešel vyrovnat, protože místo těch čtyř kontaktů tam zbyly jen dva ta druhá polovina tam prostě vůbec nebyla, ani jsem nenašel zbytky někde uvnitř přístroje, takže takový zmetek asi byl přímo z výroby. Stavil jsem se dnes u nás v Přerově u jednoho místního elektro opraváře a naštěstí mi pomohl a jeden jezdec, který tam pasoval našel a prodal.

Odpovědět

Zpět na „Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech“