Čorka peněz z účtu

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jiriS
Příspěvky: 609
Registrován: 14 led 2014, 01:00
Bydliště: Ašsko
Kontaktovat uživatele:

#46 Příspěvek od jiriS »

Já si založil právě pro platby na internetu kartu extra (Bleskpeněženku), mám tam jen malý zůstatek a pokud potřebuju víc, přepošlu z běžného účtu.
Na moje potřeby to stačí, případné zdržení (převod peněz z BÚ) mi nevadí.
Jirka

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#47 Příspěvek od Otkundes »

Ano pane kolego. Ale to je jen částečné řešení. Nevím jestli si uvědomujete, že obdobně má možnost nechat Vám z účtu dodatečně strhnout platbu třeba i nějaký hyper-super-market, hotel, restaurace, atd. Jestliže totiž obchodník zjistí, že Vám nenaúčtoval správnou částku, po jejím zaplacení platební kartou má možnost platbu stornovat a dodatečně Vám z Vašeho účtu zinkasovat správnou výši platby, a to i bez Vaší přítomnosti, bez Vašeho souhlasu a bez Vašeho opakovaného zadávání PIN-u! A banka? Ta si svůj desátek z Vašeho účtu strhne pokaždé - vždyť přece poskytla placenou službu! Proto je vhodné, brát si u kasy účtenky a porovnat si účtované částky s bankovním výpisem.

Uživatelský avatar
jiriS
Příspěvky: 609
Registrován: 14 led 2014, 01:00
Bydliště: Ašsko
Kontaktovat uživatele:

#48 Příspěvek od jiriS »

Proto karto zásadně (téměř) neplatím. Což má samozřejmě také svá negativa.
Každý si prostě musí zvolit svůj systém nebo kombinaci.
Jirka

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#49 Příspěvek od ZdenekHQ »

Každá služba se snad dá vypovědět. Pak už je to nelegální, jen se musí s bankou sepsat papír a pak opět nastupuje úloha pojištění, když banka na to kašle.

Já platím v klidu, ale jen přes 3Dsecure nebo přes Paypal a navázanou EC/MC kartou.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#50 Příspěvek od Atlan »

na slovensku tusim 3d secure na karte asi nema ziadna banka

Uživatelský avatar
ejunkie2
Příspěvky: 8
Registrován: 30 zář 2015, 02:00

#51 Příspěvek od ejunkie2 »

@kejki a ZVUK2000

Tak tyto info mi padli celkem vhod, tedy vůbec jsme nevěděla, že takové věci jako licenci pro visu je třeba platit. Tak to se pak malé firmě moc neoddá spekulovat s vlastními kartami. :roll:

Dík za info.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#52 Příspěvek od ZdenekHQ »

ZdenekHQ píše:Já bych třeba od KB utekl, ale při dotazu na dnešní virtuální banky, jestli mě dají embosovanou kartu, nebo dokonce i kreditku (což je pravý opak běžné elektronické debetní karty), tak nastanou potíže. Takže tu tisícovku či dvě ročně přežiju, zas tak moc peněz to není, ale to je relativní....

Ovšem kreditka u KB stojí 22% měsíčního úroku, takže je použitelná jen jako krátkodobé krytí nedostatku financí, jako běžná půjčka je to na hranici lichvy.

DODATEK: Správně má být 22% p.a., t.j. roční úrok.
robo píše:Kreditka u KB ma urok 1.83% mesicne. To jen pro upresneni.
Tak, teď jsem měl chvilku klidu na prohlídku účtů. Takže k té kreditní kartě - stržená měsíční splátka z jiného účtu -967,64 CZK, splacená částka na kreditce +604,10 CZK. To vše po změně pravidel o prázdninách tohoto roku.

Je to na hranici lichvy nebo není :?:
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#53 Příspěvek od kejki »

Snad záleží, kolik dlužíš? já pošlu 2700,- a umořená částka je asi 1700,-.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#54 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ano, ten úrok odpovídá, ale proč mě automaticky snížili splátky na třetinu a přitom zvýšili úrok?

Je to dobrá fligna, jak dostat z lidí víc peněz za úroky. Já to samozřejmě doplatím celý a kreditku zahodím, jen mě zajímal výsledek.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
feliz_navidad
Příspěvky: 591
Registrován: 15 říj 2009, 02:00

#55 Příspěvek od feliz_navidad »

ZdenekHQ píše:... ale při dotazu na dnešní virtuální banky, jestli mě dají embosovanou kartu, ...
Embossovanou kartu jsem potřeboval naposledy v roce 2005 na Kanárských ostrovech, jaké jsou její výhody v roce 2015?

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#56 Příspěvek od ZdenekHQ »

Nevím, jak je dnes nastavenej Paypal, aby mě chodily oboustranný platby navázaný na kartu, t.j. z karty přes Paypal i z Paypalu do banky. S elektronickou to kdysi nešlo.

Mimochodem, kdyby ta kreditka umožňovala atypické splátky, tak je mě to jedno. Jenže poslední informace byla buď celou částku, nebo přesnou splátku. Nic mezi. Oni ví dobře, proč.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#57 Příspěvek od ZdenekHQ »

Teď jsem volal do KB a mimořádné splátky už údajně jdou. Alespoň malé plus...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#58 Příspěvek od ZdenekHQ »

Kdyby ta KB neměnila podmínky 4x do roka, tak by se v tom člověk možná i orientoval. Jenže to je obecně všude, pořád samý změny, mlčení často znamená souhlas a člověk nakonec na to kašle, protože má hromadu jiných starostí...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#59 Příspěvek od konosuke »

Tak. V Č.Těšíně na rynku nám zřídili expozituru FIO banky, kancelář 6x5m a dvě holky u přepážek...jako na zavolanou po mých peripetiích s loupežníky, darebáky, mafiány a kartou KB kterou mi samovolně a bez upozornění zneplatnili, znemožnili výběr...nene ! nene ! takhle kamarády nebudeme, pohár přetekl, asi tam převedu účty a bude po ptákách, co o tom soudíte ? Máte nějakou zkušenost s tímto bankovním domem ? Samozřejmě, je třeba proštudovat obchodní podmínky apod. ale zatím samá chvála.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#60 Příspěvek od PavelFF »

Normální banka, nemusíš mít obavy. Oproti mnohým jiným přátelským i-bankám pracují i s hotovostí na pobočce. Pokud člověk potřebuje uložit fyzické peníze.
Co je ovšem tristní je úročení vkladů - běžný účet nula % a spořicí asi 0,3%. Jsou banky, co mají např. 1,5% , třeba i na obou účtech (ale za splnění určitých podmínek - podle mě celkem lehce dosažitelných).

Na druhou stranu tě Fio nenutí platit aspoň 3 tisíce Kč měsíčně kartou nebo udělat aspoň 5 plateb kartou, abys měl účet zadarmo(To jsou ty výše zmiňované podmínky jiných bank, abys nemusel platit stovku za vedení účtu).

Osobně bych doporučoval alespoň dvě banky, co se doplňují.
Nejobtížnější je vždycky jen dokopat se k převodu všech plateb. A i když se nástupnické banky nabízejí, že to udělají za tebe, není to bez tvého značného přispění.

Jinak k embosovaným kartám - pokud embosovaná znamená vyražená písmenka, pak je mám i od těchto nových bank. Ovšem už tam je napsané, že je to debetní karta. Což asi může být pro někoho problém. Dřív to tam nebývalo napsané.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“