STB Evolve Electra DT1506, zdroj (vyřešené)

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

STB Evolve Electra DT1506, zdroj (vyřešené)

#1 Příspěvek od MiraSt »

Dobrý den. U tohoto STB si nevím rady s napájecím zdrojem. Po zapnutí STB mrtvý. Měřením na sekundárních diodách zjištěno, že zdroj pulzuje. Výměna kondenzátorů za usměrňovačem nepomohlo. Na obě diody jsem připojil malé žárovičky, abych to pulzování viděl. Dalším zkoumáním jsem zjistil proraženou D1. Vyměnil jsem z jiného zdroje. Stále pulzuje. Pomocným zdrojem jsem napájel 5V větev a STB naběhl (reakce LED na tlačítko POWER) i když neměl 3V větev napájenou takže zkrat tam nebude. Proud při ON 0,5A; při OFF 0,1A. Obě větve nemám jak napájet - mám jenom jeden zdroj. Odpojil jsem větev 3V a zdroj stále pulzuje. Dělá to i když 5V větev napájím ze zdroje lehce sníženým napětím. Vyměnil jsem TNY a stále stejné. Výměna kondů na primáru - stejné. Výměna rekuperační diody - stejné. Výměna kondu na pinu BP/M - stejné. Na pinu BP/M 5,78V pevných. Na pinu EN 1,26V pevných. Tak snad už jenom trafo?? Schématko jsem nakreslil podle skutečnosti jenom kolem trafka.
Přílohy
Evolve DT 1506.jpg
(48.28 KiB) Staženo 218 x
Naposledy upravil(a) MiraSt dne 22 říj 2015, 11:52, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#2 Příspěvek od KUBO »

Nemáš náhodou na sekundárnej strane v 5V vetve za diodou dva kondíky 470uF ???? Nemôžeš dať foto vnútra?
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#3 Příspěvek od MiraSt »

Tak opravené. Závada byla v D1. Mám jiný STB - Strong - a ejhle! Vnitřek je skoro stejný; zdroj je stejný. Tak měním trafo a nic. Měním D1 a jede. Dost mě to překvapilo, když původní novou D1 jsem dal z jiného STB ze zdrojové části PWM. Na sekundáru je 2200M, tlumivka a 470M kondenzátory. Ještě napětí na sekundáru za diodama odshora. 12V a 5V.
Přílohy
Evolve-Strong.JPG
(280.63 KiB) Staženo 173 x

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#4 Příspěvek od fredis »

Ten druhý STB Strong normálně fungoval? Dost bych se divil..

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#5 Příspěvek od MiraSt »

Ano.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “