Zvuk veže Panasonic SA-AK28

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
NEONI
Příspěvky: 505
Registrován: 11 úno 2007, 01:00
Bydliště: SVK

#16 Příspěvek od NEONI »

Najviac ma serie ze ono ani neviem kde co je samozrejme nejak extra som to neskumal ale vsade SMD a na hlavnej doske je asi 6 dalsich na PCL listach ziadne nastavovacie prvky nic proste :evil: takze netusim je to pocuvatelne akurat ked si zvolim MANUAL eq a tam nastavim uplne potlacenie basov a maximalne zvyraznevie vysok SUPERWOOFER na MAX a potom sa to da..lenze nepovedal by som ze toto mozno povazovat za riesenie

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#17 Příspěvek od EKKAR »

Tvoje reakce potvrzuje mou domněnku - je to nastavené NAFEST na DPS, žádné trimry, aby se s tím nedalo hnout ať už chtěně, nebo nechtěně. Musel bys mít datasheety všech použitých švábů, na těch určitě budou tabulky, která vnější součástka dělá jakou funkci a jak změna její konkrétní hodnoty (nahoru nebo dolů) změní výsledné fungování švába. Pak by sis musel sednout a zkusit polaborovat s hodnotami součástek - nechtěl bych to sám dělat ani za prase! Je to totiž celý nějaký pomrvený, už jenom Tvoje tvrzení, že aspoň trochu poslouchatelný zvuk tomu dáš (a teď si DOBŘE UVĚDOM, CO TO VLASTNĚ ŘÍKÁŠ) v manuálním ekvalizéru basy dolů, NEBOLI POTLAČÍŠ NÍZKÉ KMITOČTY a zároveň si dáváš SUPERWOOFER NA MAXIMUM - neboli TY NÍZKÉ KMITOČTY ZASE ZDŮRAZNÍŠ!!! Sice mezi charakteristikami ekvalizéru a Superwooferu bude nějaká odlišnost, takže S-woof nezdůrazní přesně ty samé frekvence, které ekvalizér potlačil, ale i tak si to hodně protiřečí, na té výsledné kmitočtové charakteristice asi nezbude kámen na kameni, tipoval bych to na hezoučký serpentýny nebo horský hřbet...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

NEONI
Příspěvky: 505
Registrován: 11 úno 2007, 01:00
Bydliště: SVK

#18 Příspěvek od NEONI »

No EKKAR to mi mozes verit ze na FLAT bez SW a 30Hz zrazenych na -12 dB a viac a SW na MAX je uplne o niecom inom...a tych IO je vo vezi tak 30...s toho SMD je cez 25 takze mozem viec co akurat a nepustim sa do toho zrejme to je robota pre KKTa

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#19 Příspěvek od EKKAR »

Já měl na mysli spíš to, že jdou 2 věci proti sobě - jedním korekčním prvkem basy ubereš, a druhým je ZÁROVEŇ přidáš - manuál ecq basy dolů a zároveň SW na max - není to snad opačná funkce? Ale asi oba korekční prvky mají jinou charakteristiku, takže SW nevytáhne zpátky nahoru PŘESNĚ TO, CO ecq srazil, nějaký rozdíl proti FLAT nebo jiným tam asi bude, takže ten zvláštní výsledek je poslouchatelný. To vše znamená, že prvotní charakteristika PŘED NASTAVENÍM ECQ A SW na Tebou inzerované hodnoty nutně musí vypadat jako krokodýlí hřbet - taky samý zub a srovná se teprve tím Tvým ZDÁNLIVĚ NESMYSLNÝM nastavením. Jednoduše řečeno, je to BASTARD a jediný způsob, jak jeho skutečnou charakteristiku zjistit je (po POLYSKOPU) nf generátor s dobrou stupnicí anebo dobrým čítačem frekvence a dvoukanálový osciloskopec. Na korekce připojíš plynule laditelný generátor a skopce napojíš jeden kanál na vstup korekcí, druhý kanál na výstup, dorovnáš citlivost kanálů aby oba obrázky byly co nejshodnější a pak začneš měnit frekvenci. Postupně proměříš ovlivnění signálu v celém akustickém spektru, nakreslíš si to do logaritmického grafu, změníš nastavení korekcí a můžeš měřit znovu. Trvá to den - dva, ale na konci víš, co vlastně máš doma za 🤐... A ve finále, pokud najdeš v datasheetech funkci jednotlivých švábů, můžeš podle potřeby doladit korekční charakteristiku celého korekčního zesilovače. Osobně jsem takhle proměřoval jednoduchý proměnný filtr se 2 režimy, trvalo mi to 3 dny, načež jsem ho vyhodil do popelnice a postavil jiné zapojení... Proto bych to, co jsem popsal výše, já sám osobně nedělal ani za zlaté prase, to je povinnost konstrukčního manšaftu při přípravě výroby, ne uživatele. Na Tvém místě bych dost vážně pouvažoval o zbavení se tohoto bastarda za jakoukoliv cenu a pořízení něčeho onačejšího... Je úplně klidně možné, že popsaná závada je unikát, postihující pouze Tvoji věž a jiný kus tímto neduhem trpět nebude...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

NEONI
Příspěvky: 505
Registrován: 11 úno 2007, 01:00
Bydliště: SVK

#20 Příspěvek od NEONI »

Ano to vsetko co si mi povedal viem dufam som ze ste niekto objavili nieco jednoduchsieho a prevratneho :) ale teraz vazne... to si radsej necham vebrat oblicku ako robit toto...a bohuzial potrebne vybavenie sa mi doma nevala..

Uživatelský avatar
miro1234
Příspěvky: 138
Registrován: 11 lis 2007, 01:00

#21 Příspěvek od miro1234 »

dobri.chcel by som sa opitat co je za chybu v tej vezi ak chybove hlasenie vypisuje F61.vopred diky za odpoved

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od pajosek2 »

Jestli můžu přispět svojí troškou do mlýna,tak by mne zajímalo,co vlastně dnes znamená pojem "ZNAČKOVÉ".Jde o to,že Panasonic nebo Sony dělají všechny cenové kategorie o šmejdů po kvalitní a to si myslím je špatně. Já osobně bych do úpravy,tímto způsobem nešel.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#23 Příspěvek od EKKAR »

Ákáčko už je pasé, podívej se na datum příspěvku...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od stepa »

miro1234 píše:dobri.chcel by som sa opitat co je za chybu v tej vezi ak chybove hlasenie vypisuje F61.vopred diky za odpoved
Priste zkus nejdriv toho !strejce!, co tady porad zminujeme:
F61 just equal 'power fault'
Generally a fault with either audio power amp ic (IC 501) or power supply ic IC 502.

As both said ICs get very got first remove bottom steel grill and with the power off and capacitors drained (shorted together with a low ohms resistor or leave unit powered down for a few hours) resolder the ICs legs if there are any signs of cracks aka dry solder joints.
Staci :wink:

to pajosek2: dneska uz si nedovoluji rikat znackove nicemu. Neni to co to byvalo...ale o tom by mohli spise mluvit jini, nez ja.
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

NEONI
Příspěvky: 505
Registrován: 11 úno 2007, 01:00
Bydliště: SVK

#25 Příspěvek od NEONI »

Tak priatelia, chybu F61 mám od včera aj ja :(. Horšie je, že veža sa zapne, na sekundu vyhodí F61 a ihneď sa vypne. Stihol som akurát ju otvoriť, vytlačiť si schému a zistiť, kde DCdet. Akurát rozmýšľam, ako obísť ochranu, aby som mohol merať potrebné napätia. Je to :toilet: .

Uživatelský avatar
arambula
Příspěvky: 198
Registrován: 22 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha Východ

#26 Příspěvek od arambula »

Když se ti zapne, tak normálně hraje, nebo ne? Skoro bych si tipl, že budou konce v riti

NEONI
Příspěvky: 505
Registrován: 11 úno 2007, 01:00
Bydliště: SVK

#27 Příspěvek od NEONI »

Nie, rozsvieti sa iba displej s chybou a za menej ako sekundu sa veža celá vypne.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#28 Příspěvek od mi-ro »

Kontrola-oprava spojů pinů KS na DPS.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
arambula
Příspěvky: 198
Registrován: 22 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha Východ

#29 Příspěvek od arambula »

Bylo by fajn napsat, co jsi s tou věží dělal. Buď tam jsou studenti, máš zkrat na výstupu, nebo máš seklý konce. Vypíná ti to ochrana. Když vyletuješ koncový zesilovač, popřípadě mu jen odsaješ cín z napájecích nohou, tak to udělá co?

NEONI
Příspěvky: 505
Registrován: 11 úno 2007, 01:00
Bydliště: SVK

#30 Příspěvek od NEONI »

TAk IO som nevyberal, ale odsal som spájku zo štyroch napájacích vývodov ( 2x + symetrické napájanie dvoch úrovní napätí) a nezmenilo sa nič. Pred zapnutím som overil ohmetrom, či nemá kontakt aj napriek tomu. Čo sa týka používania, normálne som ju večer počúval ako vždy s hlasitosťou max. 50 % (čo nieje práve málo) a ráno už nešla. Reproduktory sú pôvodné, čiže ich impedancia je 6 ohm ako má byť. Mimochodom studený spoj nieje na spoločnej doske napájania a koncového stupňa ani jeden. Zatiaľ nevidím zmysel hľadať chybu inde ako na tejto doske. Idem sa s tým hrať, bude to krásne strávená sobota :? .

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“