Regulátor varné desky

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JirkaKutil
Příspěvky: 5
Registrován: 19 zář 2006, 02:00

Regulátor varné desky

#1 Příspěvek od JirkaKutil »

Dostala se mi do rukou varná deska z které trčela kua drátů. Podařilo se mi zjistit připojení na jednotlivá varná místa, ale tato deska nemá regulátor. Napadlo mě použít nějaký "klasický" triakový regulátor, nemáte někdo ověřené schéma regulátoru, přípdně schéma regulátorů z jiných varných desek?

Uživatelský avatar
meno
Příspěvky: 930
Registrován: 04 říj 2004, 02:00
Bydliště: Czechoslovakia

#2 Příspěvek od meno »

Tam môžeš použiť hociaký triakový regulátor keďže sa jedná o čiste odporovú záťať. Už sa to tu preberalo mnohokrát. Schémy nájdeš na inete a v AR. Mne sa veľmi osvedšila regulácia s MAA436 výhodou je že sa napája priamo zo siete.
:D :D :D

Uživatelský avatar
Artax
Příspěvky: 153
Registrován: 26 bře 2005, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Artax »

V tom bych viděl problém, MAA436 se léta nevyrábí a je těžko sehnatelný. Stavět něco nového z exota, asi není dobrej nápad! Ale moderních nízkopříkonových IC pro ovládání triaků a tyristorů je spousta. Stačí vlézt na datasheets.com a tak...

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#4 Příspěvek od bu2520 »

a co takhle tam dát normální regulátor určený k regulaci sklokeramik, fungují na principu bimetalu, který je ohřívám odporovým drátem a jen knoflíke se reguluje přítlak a tím i délka sepnutí a rozepnutí a to celé hlídá vratná pojistka na spirále, proč vymýšlet vymyšlené a osvědčené :-)

Uživatelský avatar
Milan121
Příspěvky: 716
Registrován: 07 pro 2005, 01:00

#5 Příspěvek od Milan121 »

Sice je to starší vlákno,ale mám dotaz k tématu.
Pokud jsem správně pochopil popis funkce originálního bimetalového regulátoru,tak okamžitá teplota hnízda není závislá na nastavení regulátoru energie.Není zavedena žádná vazba.

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#6 Příspěvek od sr71 »

ne žádná teplotní vazba tam není

Uživatelský avatar
MilanCZ
Příspěvky: 440
Registrován: 08 dub 2008, 02:00
Bydliště: České Budějovice

#7 Příspěvek od MilanCZ »

Zpětná vazba tam opravdu není, ale sám zjistíš, na jaký výkonový stupeň ti to dělá co má. U žádné varné desky není napsáno, kolik stupňů C je na nastavený výkon, vše je jen přibližně. :)

Uživatelský avatar
Milan121
Příspěvky: 716
Registrován: 07 pro 2005, 01:00

#8 Příspěvek od Milan121 »

Byl jsem povolán k jedné takové desce.Závada,dvě hnízda jedou stále naplno.
Začal jsem studovat jak to vlastně pracuje.
Několikrát jsem takovou desku opravoval,ale nikdy nepotřeboval řešit tento problém.
Než jsem došel na to,že ty sondy zastrčené v hnízdech jsou vlastně jen hlídače přehřátí a signalizace "teplé"desky čučel jsem jak puk.A navíc ještě hledal propojení sond s regulátorem a žádnou kapiláru nenacházel. :-)
Teď je to jasné.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“