nefunkní USB

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Quest
Příspěvky: 479
Registrován: 10 pro 2008, 01:00
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

#31 Příspěvek od Quest »

To USB. Už jsi to vyřešil? Já bych to viděl na SW omezení velikosti karty/flash. Autoradia, mobily,přehrávače, ale i fotopřístroje mají různé velikosti omezení používané paměťové karty. Někdy 512M, 1G, 2G atd. Podle vývojového stáří, a větší to zkrátka nezvládne. Zkus tam vložit starší (menší).

Uživatelský avatar
USB
Příspěvky: 28
Registrován: 22 čer 2009, 02:00

#32 Příspěvek od USB »

byl jsem chvilku mimo, zatím jsem to nevyřešil. vyměnit v záruce nepůjde, a menší a starší flash to taky nebere. už to neřeším, momentálně jsou důležitější věci na pořadu dne. ještě jednou díky za cenné rady. až se naskytne příležitost tk nejspíš vyměním celé rádio a bude

Uživatelský avatar
jjenik
Příspěvky: 1
Registrován: 03 říj 2009, 02:00

#33 Příspěvek od jjenik »

Dobrý den nemáte někdo manual na toto rádio hlavně zapojení do auta
WAtson CRC 8448mu

Uživatelský avatar
USB
Příspěvky: 28
Registrován: 22 čer 2009, 02:00

#34 Příspěvek od USB »

napiš svuj mail, naskenuju ti co budeš potřebovat a pošlu

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#35 Příspěvek od Michal22 »

Kdyby to tady něko ještě četl (nebo na to narazil při vyhledávání)- objevil se mě u rádia Watson CRC8448 stejný problém. I když dám pam. kartu (mám spoustu MMC-RS o velikostech 32- 128MB, takže o velikosti to nebude) nebo Flash disk, objeví se Error 13. Zkoušel jsem všechno možné (přepájet studeňáky, povyhazovat elyty a oměřit), pořád stejné. Měřil jsem napětí na USB, drželo tam pěkně 5,04V, ale po nějaké době kleslo dvakrát dolů, na asi 1 sec. Potom se na displeji objevila ta Chyba 13. Hledal jsem dál, zjistil jsem, že 5V pro USB se bere ze stabilizátoru KA78R05. Na vývodu Disable je tranzistor, který je přes diodu spínán z vývodu 55 procesoru Dongsun NEO-791NRF. Ten to prostě dvakrát disabluje. Nevím jestli proto, že na něco čeká, když to nedostane, tak disabluje, nebo jestli je to právě ta vada, pro kterou to nečte. Dokumentace všeho všudy žádná, tak to vzdávám a do auta dám nějaké staré rádio s MGF, mám jich povíc.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#36 Příspěvek od pepik9 »

NEO-791 by údajně měl být ekvivalentní k SAMSUNG S3P831. (Také tady a tady).

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#37 Příspěvek od Michal22 »

pepik- díky, ale jestli je to opravdu S3P831, tak to nepůjde asi ani přeflešovat (měl by to být OTP šváb- viz strana 305 datasheetu). A druhý, naprogramovaný, asi těžko někde seženu.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“