Notebook DELL LATITUDE D520 - nabíjení

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dry92
Příspěvky: 52
Registrován: 17 úno 2015, 01:00

Notebook DELL LATITUDE D520 - nabíjení

#1 Příspěvek od dry92 »

Zdravím kolegové, mám doma Notebook DELL LATITUDE D520 - koupil jsem si adapptér do auta. Syn ho připojil v autě, 3x na něj vyskočilo nějaké okýnko dal samozřemě ok. Od té chvíle jede pouze na adaptér - baterie už byla horší, koupil jsem tedy novou ale pořád se nenabíjí ani přes origninální adaptér ze zásuvky.... Může mi prosím někdo poradit jak to vůbec funguje?

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#2 Příspěvek od monterjirka »

Mám trochu jiný model Dell, snad to bude podobné

Počítač - Ovládací panely - Možnosti napájení

tam je třeba zkontrolovat jestli se nezměnilo něco v nastavení, možná si to založilo nový "profil napájení"
Podle nastavení to může být přístupné i pře ikonku vpravo dole v hlavním okně

Bohužel už jsem se setkal i s tím, že při napájení v autě došlo k poškození zdrojové části na MB :(

Uživatelský avatar
dry92
Příspěvky: 52
Registrován: 17 úno 2015, 01:00

#3 Příspěvek od dry92 »

Díky už jsem o tom taky slyšel, že by odešlo něco na MB. Prý všechny notebooky Dell jsou vybaveny jakýmsi testem baterie, po zapnutí zmáčknete F12 a měl by se test spustit - až budu doma vyzkouším.

Uživatelský avatar
cechpk
Příspěvky: 364
Registrován: 13 črc 2014, 02:00
Bydliště: Petřvald U NJ

#4 Příspěvek od cechpk »

F12 je boot menu kde je možnost rychlé diagnostiky ale nic závratného. Spíše mrkni v Biosu jestli je zdroj vůbec vídět mě to u D 610 psalo unknown a taky nenabíjel.
Teď mám D 620 a tam už to hlásí číslo a výkon zdroje

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Presne tak, treba pozriet do BIOSu, ci vie identifikovat typ zdroja. Ak nie, tak treba ako prve vyskusat iny, zarucene dobry zdroj. Ak to ani potom nejde, treba opravit zakladnu dosku.

Uživatelský avatar
dry92
Příspěvky: 52
Registrován: 17 úno 2015, 01:00

#6 Příspěvek od dry92 »

Zdroj jsme již zkoušel dat jiný... tudíž tedy to vidím na vadu MB... uff, nevím zda-li mám chut se do toho vůbec pouštět. I tak ale díky pánové za rady, třeba až bude nějaký dlouhý zimní večer tak na to kouknu.

Uživatelský avatar
cechpk
Příspěvky: 364
Registrován: 13 črc 2014, 02:00
Bydliště: Petřvald U NJ

#7 Příspěvek od cechpk »

Zdravím pánové přidám jeden svůj poznatek ohledně nabíjení ntb DELLů .Sešly se mi tu 2 kousky jeden D610 se zdrojem PA 1900 02D . Pak tu mám druhý kousek D620 se zdrojem LA 90PS1-00. U té D610 už od pořízení nešlo nabíjení počítač jel pouze na zdroj. Včera jsem omylem zdroje přehodil a najednou D610 se zdrojem z D620 se začala nabíjet. A D620 se zdrojem z D610 se nabíjí taky.. Tak a teď kde je chyba :)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#8 Příspěvek od p32 »

No a co kdybys to dopsal celé? Kolik mají výstupů ty adaptéry na tom kolíku? Jsou opravdu stejné a se stejným napětím a watáží? Tedy jestli jsi to měřil a ne jen četl na štítku adaptéru.

Uživatelský avatar
cechpk
Příspěvky: 364
Registrován: 13 črc 2014, 02:00
Bydliště: Petřvald U NJ

#9 Příspěvek od cechpk »

fyzicky jsou zdroje totožné jen se liší modelovým číslem oba mají shodně 19.5 V 4.62 A napájecí konektory totožné 3 vývody - + data

http://ok2mlo.rajce.idnes.cz/DELL_zdroj ... jeDELL.jpg

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od forbidden »

Používáme Delly asi od roku 2006, za tu dobu se vystřídalo mnoho typů adaptérů, ale všechny byly spolu vždycky záměnný. Pokud seděl výkon (65, nebo 90 W). Silnějším slabší noťas samozřejmě napájet šel bez problémů, opačně to šlo taky, ale hlásilo to a jelo to jen na malej výkon.

Uživatelský avatar
dry92
Příspěvky: 52
Registrován: 17 úno 2015, 01:00

#11 Příspěvek od dry92 »

Vyřešeno - Unknown ac adapter - ntb na adaptér jede ale nenabíjí se, zakoupil jsem jiný a vše vpohodě. Zdroj jede, akorát nefunguje inicializace adapteru, zkusím to někdy dát dohromady.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od forbidden »

Je prostě přerušenej ten střední drát. Většinou je to přímo v konektoru, neopravitelný.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“