Siemens Sitop Power 20 DIN rail

Měřáky, automatizační technika, regulační technika

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Siemens Sitop Power 20 DIN rail

#1 Příspěvek od Celeron »

Není tady prosím někdo, kdo dělá Siemens impulzní a regulační techniku? Dostal se mě na stůl vadný Sitop Poewr 20. Zkoušel jsem v Siemensu u pana Berana sehnat vnitřní zapojení, bohužel nemá.
Zdroj není čuchometricky ani viditelně poškozený. Možná dokonce nikdy neběžel protože svorkovnice není vůbec ohlomejzdaná. Celkem by se hodil, 24V/20A s pasivním chlazením, na napájení Lion nabíječky z třífáz soláru úplně dělanej.
Zatím jsem našel, že je proražený elyt za usměrněním a 2 diody ze 6 ve vstupním trojfázovým můstku nevydržely zkratovej proud elytem.
Můstek je kovovej blok do DPS, základna 40 x 10 mm, výška 20mm. Podobně ale v plastu vypadají plochý jednofázový můstky cca 8A. Z spodní strany bloku je zálivka, 5 drátových vývodů, za který je zapájen do plošáku. Popis kromě + L1 L2 L3 - naprosto žádný, takže netuším, co hledat. Z boku je díra pro šroub chladiče. V TME, AME, Farnelu, nikde nic podobnýho nemají. Buď mají pětivývodový kostky podobný 10A jednofázům a nebo kvádříky na chladič a šesti šroubkovou svorkovnicí. Že by nějakej průmyslovej atyp přímo od Siemense? Na plošáku na nějaký diodový náhrady místo není.

Díky
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

Zkus UNIREG ve Dvoře Králové, sice nešlo přímo o tento typ, ale jinak nám zatím opravili, co aspoň trochu šlo.
Ale to ti pan Vondrouš řekne.

Uživatelský avatar
jojosuly
Příspěvky: 267
Registrován: 22 srp 2006, 02:00
Bydliště: Kysuce

#3 Příspěvek od jojosuly »

Zdravím nie som si istý na 100 % či som to vytiahol z
toho zdroja,ale asi áno posielam foto mostíka rozmer sedí, datasheet sa
dá stiahnuť tieto zdroje meníme neopravujeme.
Přílohy
DSC_024512.jpg
(178.13 KiB) Staženo 91 x

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#4 Příspěvek od Celeron »

jojosuly píše:Zdravím nie som si istý na 100 % či som to vytiahol z
toho zdroja,ale asi áno posielam foto mostíka rozmer sedí, datasheet sa
dá stiahnuť tieto zdroje meníme neopravujeme.
Je to ono! Podle datašítu DB16-16 má Vrrm 1600 a Vsrm 1000V. 8O To se jen tak ničím nenahradí. A cena skoro 10 liber + cena elytů, a kdoví co dalšího. A ještě SMD....
Takže to je šestidiodovej můstek, vstup 400V, napětí za nezatíženým můstkem x 1,4 cca 560V. Proto tam jsou ve filtru dva elyty na 450V v sérii.
Myslel jsem, zda by to nešlo předělat na jednofáz ale napětí za můstkem by bylo tak malý, že by se zdroj nejspíš ani nerozeběhl.
Už vím, proč to neopravujete. :wink:
Díky za info, co to je za můstek.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#5 Příspěvek od SMITH »

Mám tu na stole SITOP 40A . Tiež tam je usmernovaè od SEMIKRON-u DBI 6-16 a filtrácia 4x 100u/400V Rubycony .

Zatia¾ som sa ešte na neho moc nepozrel , len som ho opticky prehliadol . Zdroj cykloval ...
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Odpovědět

Zpět na „Měření, regulace a automatizace“