Film "Záhada hory mrtvých" (Dyatlov Pass incident)

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

Film "Záhada hory mrtvých" (Dyatlov Pass incident)

#1 Příspěvek od ZdenekHQ »

Už se to sem chystám napsat asi půl roku (tady je alespoň vidět, kolik mám času na vlastní myšlenky...)

Náhodou jsem ten film viděl v noci v televizi, dokonce jsem u toho ani neusnul, ale normálně bych napsal, že je to zajímavej sci-fi film natočenej ve stylu hororu "Záhada Blair Witch".

Stáhnout se dá třeba tady: http://ulozto.cz/hledej?q=Z%C3%A1hada%2 ... tv%C3%BDch

Jenže ono to není jen tak, což jsem zjistil až později.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Z%C3%A1ni ... C3%BDpravy

Takže kdo to nezná, mrkněte na to. Kdo se bojí, tak raději ve dne.

P.S. Юрий Анатольевич Потеенко umí dobrou hudbu...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Habesan »

Wiki říká, že je to "volné filmové zpracování".

Stalo se to v SSSR, zima jak v rusku, a ještě s sebou měli alkohol.
Pokud člověk v takových podmínkách klopýtne, může si způsobit libovolné zranění.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#3 Příspěvek od MetalGod »

Díky za tip, kouknu na to.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od ZdenekHQ »

Habesan píše:Wiki říká, že je to "volné filmové zpracování".
To máš pravdu. Jenže to je jen film.

Mrkni třeba sem:

https://www.youtube.com/watch?v=TmDsrFQwlEg
https://www.youtube.com/watch?v=4MFiVpEUfmg

Existuje i podobná česká verze tohoto dokumentu, časem ji dohledám, zatím pouze v angličtině.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#5 Příspěvek od TAKJAN »

Když je tu odkaz na uložto. Co se zaheslovaným souborem? Nějak jsem se neproklikal nikam dál. Chce někdo penízky? To už by asi neprošlo, přece.

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#6 Příspěvek od gepard »

Dost dobrej film! Potvrzuji!
-- Gepard --

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od ZdenekHQ »

TAKJAN píše:Co se zaheslovaným souborem? Nějak jsem se neproklikal nikam dál.
Nic. Jedná se o soukromej soubor. Ne všechno je tam veřejný.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#8 Příspěvek od robo »

K te cz verzi z ulozto by se hodili i cz titulky. Pred koncem je tam dost ruskych dialogu prelozednych do eng. A tady by to chtelo cz. Stahl jsem dvoje titulky, zacatek synchro dobry ale u toho konce to pise blbosti. Asi by to chtelo sledovat znovu od zacatku a ty titulky korigovat. Mozna je to spatna verze titulku, v popisu je 1CD. Nemate nekdo cz titulky ? Diky

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#9 Příspěvek od TAKJAN »

Takže tam má někdo odkladiště.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#10 Příspěvek od jandu »

Mal som kamaráta rušňovodiča. Poobená smena mu končila o 17.30 v stanici cca 15km od bydliska. (Pribeník-Čierna nad Tisou). Čakal na manipulačný vlak, ktorým by sa odviezol domov. Mrzlo - bolo asi -10, a tak si v bufete prihrieval poldecákmi.
Našli ho ráno pri závorárskom stanovišti, mřtveho, zamrznutého na kosť. Bol iba v spodnej bielizni, ležal schúlený na boku a šaty mal pri sebe vzorne zložené.
Pravdepodobne si myslel, že je doma, preto sa vyzliekol, šaty poukladal a ľahol si spať.

Bolo to ťažko pochopiteľné ......
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#11 Příspěvek od Mysteri »

robo píše:K te cz verzi z ulozto by se hodili i cz titulky. Pred koncem je tam dost ruskych dialogu prelozednych do eng. A tady by to chtelo cz. Stahl jsem dvoje titulky, zacatek synchro dobry ale u toho konce to pise blbosti. Asi by to chtelo sledovat znovu od zacatku a ty titulky korigovat. Mozna je to spatna verze titulku, v popisu je 1CD. Nemate nekdo cz titulky ? Diky
To je problém vo väčšine viacjazyčných filmov. Tie titulky bývajú na DVD v zvlášť súbore. Tiež sťahujem často filmy z ulož.to, väčšinou mi tie kratšie úseky nevadia, /v tomto prípade, patrím medzi generáciu, ktorá mala ruštinu povinnú a aj napriek celoživotným známkam ,,4" a jednej ,,postupke" :lol: , rozumiem.../. Ak však ide o film, kde je tej cudzej reči viac, tak si stiahnem rip z niektorej TV, tam tie titulky sú. V tomto prípade je možné, že niektoré ďalšie uloženia budú s titulkami. Dá sa to občas zistiť v ,,náhľade", t.j. v tom obrázku pred sťahovaním. Prípadne, ak tam uvidíš logo niektorej TV stanice, tak tam to bude tiež isto o.k., pretože žiadna TV by to nevysielala bez CZ/SK titulkov.

EDIT: Teraz som na rýchlo našiel na ulož.to link tohto filmu z TV JOJ, preto predpokladám, že tam budú aj tie titulky. idem to stiahnúť, napriek tomu dávam link už teraz. Ak tam nebudú, tento odkaz zmažem. http://www.ulozto.cz/xDT5RR7N/zahada-ho ... ych-sk-mp4 a http://www.ulozto.sk/xDT5RR7N/zahada-ho ... ych-sk-mp4 /kto však má predplatené, je úplne jedno, ktorý link CZ alebo SK/ použije.

EDIT: Tak stiahnuté, titulky rusákov su preložené v obraze. Síce SK /ale zvukovo lepší/ dabing a vďaka MP4 je to menší a kvalitnejší /rip z HD/ súbor. Pôvodne som si stiahnul ten 1,5G, tak porovnávam s ním.

Uživatelský avatar
cafenet
Příspěvky: 428
Registrován: 14 říj 2004, 02:00
Bydliště: RK

#12 Příspěvek od cafenet »


Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#13 Příspěvek od Artaban001 »

No ohledně té skutečné události, ke který si každý přihodí "to svý", aby ta jeho verze byla nejprodávanější, tak někde psali, že z jednou možností, se kterou se "potýkali" byl předčasně probuzenej medvěd. Ta zvýšená radiace jednoho z nich byla z thoriových punčošek, co se používaly na svícení plynem. Ovšem skutečnou příčinu si ti zůčastnění odnesly do hrobu, takže se ji ani nedovíme.
I ten "filadelfský experiment" o kterým je zmínka v tom filmu, tak byl ve skutečnosti smyšlený. Torpédoborec Eldridge DE 173 existoval, dosloužil v Řecku a poté byl prodán do šmelcu.
Zdroj: Zdeněk Hák - Zmizení torpédoborce Eldridge aneb elektromagnetické pole a vojenství (prokázal, že v době konání experimentu tato loď ještě stála na skluzu, protože byla teprv vyrobena)
a wiki:
https://translate.google.cz/translate?h ... rev=search
Záminkou bylo snad zamaskování testování demagnetizace lodě kvůli magnetickým minám.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od ZdenekHQ »

Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#15 Příspěvek od Artaban001 »

citace:
"Petr Nešvara: Medvěd by měl v zimě spát. Je hybernován a všechny tělesné funkce má zpomalené. Pokud se ovšem vzbudí (občas se to stane) tak je v průseru, protože tělesné funkce se mu zrychlí a tukové zásoby mu nevydrží do jara. Má strašný hlad a potřebuje nutně žrádlo. To, co běžně žere, borůvky, houby, lesní plody občas ryba, to prostě není, všude jen sníh, zima, hlad. Takový případ je strašně vzácný a taky nebezpečný. Byl jsem nějakou dobu na Sachalinu, kde jsem procházel přírodou po trase budoucího ropovodu a měl jsem s sebou dva myslivce právě na ochranu proti medvědům. To bylo ovšem na jaře a v létě. Ledacos jsem o tom slyšel. Také jsem viděl nějaké hodinové pořady na National Geographicu, které byly složené z výpovědí lidí přeživších útoky medvěda. Ten útok není moc logický, celá situace je pro probuzeného medvěda strašně nepřirozená, takže neví, co má dělat a útočí právě v takto extrémních případech. Ale ty popisy by mi dobře seděly k tomu, co se tam odehrálo. Lidi spí ve stanu a najednou přiběhne hladový, zuřivý medvěd. Je jim jasné, že jde brutálně o život, rozříznou stan, vyskáčou a utečou. Medvěd nějakou dobu řádí v táboře, a oni čekají, až odejde. Jenomže hlady šílené zvíře se do nich pustí. Rány packou rozbité lebky, přeražená žebra jak od srážky s náklaďákem. Vylezou na strom - a on za nimi a shodí si je dolů. Proto ty zlámané, zakrvácené větve na zemi, přesně totéž mi popisovaly asi dvě skupiny, co se snažily zachránit na stromech před útočícím, medvědem. V článku se píše, že do výše asi 4 metry byly na stromě polámány větve. Takže tam možná nelezli proto, aby se podívali z nadhledu na svůj tábor, ale snažili se zachránit před šílícím medvědem. A další perlička. Medvěd je jedno z mála zvířat, které kořist nezabíjí, ale chytne si ji prackou a začne ji požírat zaživa.

Více zde: http://otomar-knihy.webnode.cz/news/taj ... u-vypravu/"

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“