Samsung UE32F5000, nabehne podsvietenie ale obraz nie

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mato1168
Příspěvky: 67
Registrován: 26 led 2013, 01:00

Samsung UE32F5000, nabehne podsvietenie ale obraz nie

#1 Příspěvek od mato1168 »

Caute mam LCD TV samsung ue32f5000. Po zapnuti nabehne podsvietenie ale obraz nie. Zvuk ide aj sa daju prepinat kanaly. Zatial som ju neotvaral a nic som nemeral ale chcem sa tu spytat ci sa niekto nestretol s tymto problemom na tejto tv pripadne ci by vedel niekto poradit co s tym. Boli sme s tym v servise ale tam nam povedali ze je to pravdepodobne LCD panel no chcel by som aspon vyskusat ju opravit. TV odisla po 2rokoch a 2tyzdnoch zrazu. Budem vdacny za kazdu radu ktora by mi trochu pomohla sa posunut dalej. Samozrejme ked tv otvorim pomeram tak sem napisem vysledok.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Až to otevřeš a poměříš, dej vědět, co jsi zjistil, takhle se opravdu nedá říct nic. Dobrá zpráva zatím budiž, že pokud obraz není vůbec, je docela dobrá šance, že to panelem být nemusí. Špatná zpráva zase je, že sis měl přečíst pravidla a zjistil bys, že se máš ptát teprve s konkrétními dotazy, až to otevřeš a něčeho se doměříš.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Presne tak, LCD panelom to pravdepodobne nebude.

Uživatelský avatar
mato1168
Příspěvky: 67
Registrován: 26 led 2013, 01:00

#4 Příspěvek od mato1168 »

To by bolo super keby to neni lcd panelom. Skusim to pomerat cim skor a napisem sem vysledok.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#5 Příspěvek od KUBO »

Vyzerá to na vadný t-con.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
mato1168
Příspěvky: 67
Registrován: 26 led 2013, 01:00

#6 Příspěvek od mato1168 »

Tiez si myslim trochu som hladal na internete aj na youtube a vsade bolo pisane o t-con doske.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#7 Příspěvek od KUBO »

Treba na potvrdenie vady t-con previesť nejaké merania. V prvom rade či je prítomné napájanie pred a za poistkou na t-con. Nepíšeš typ tak predpokladám 12V. Ak nieje už pred poistkou, tak preveriť lvds kábel(to býva málokedy vadný), potom je chyba na av-main, že nezopne napájanie pre t-con. Ak nieje za poistkou, je možné, že poistka odišla(kurvítko), alebo je za ňou niekde skrat(to sa dá premerať). Ak je aj za poistkou, tak ti potom nefungujú meniče na t-con pre napájanie panela. Treba premerať či meniče vyrábajú napätia (VCC,VGL,VDD,VGH,DPM). No aby to nebolo až také ľahké, tak lcd s led podsvietením majú t-con v spodnej časti a dosť často sa stáva, že šikovná gazdinka postrieka okenou alebo iným sajrajtom panel a potom ho utiera. Ten sajrajt zvykne zatiecť až ku flexom prepájajúcich sklo panela s t-con a spôsobí tam oxidáciu, následkom čoho je v prdeli celý panel a ani výmena t-con už nepomôže. Asi tak zjednodušene.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
mato1168
Příspěvky: 67
Registrován: 26 led 2013, 01:00

#8 Příspěvek od mato1168 »

Ak myslis typ tv tak ten je uvedeny v predmete aj v prvom prispevku ak myslis typ t-con tak ten nemam ale podla hladania je to tento http://www.avelmak.sk/index.php?lm=1472 ... icle=64746 Tv mala babka a urcite to neutierala okenou to som si na 100% isty.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#9 Příspěvek od KUBO »

Pred zháňaním t-con dosky vymontuj z telky ten svoj t-con a podľa neho zháňaj. Niekedy výrobcovia použijú pre daný model viac verzií panelov, tým pádom aj t-con dosiek, keďže t-con je súčasť panela.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
mato1168
Příspěvky: 67
Registrován: 26 led 2013, 01:00

#10 Příspěvek od mato1168 »

Samozrejme ze ho vymontujem a budem zhanat podla toho.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#11 Příspěvek od KUBO »

Podľa mňa tam máš tento , čo si dal odkaz, tak je zo 40" panela.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
mato1168
Příspěvky: 67
Registrován: 26 led 2013, 01:00

#12 Příspěvek od mato1168 »

Pozrem to a napisem sem a hlavne to pomeram.

Uživatelský avatar
mato1168
Příspěvky: 67
Registrován: 26 led 2013, 01:00

#13 Příspěvek od mato1168 »

Premeral som poistky tie su ok. Oznacenie na t-con doske je RUNTK 5351TP 0055FV. Napatia som zatial nemeral. Pohladom nic nevyzera byt zhorene.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#14 Příspěvek od fredis »

Na pohled nic nepoznáš :cry: . Řešil jsem teď s Martinem něco podobného. Tcon na pohled jako nový,jen měnič nemění :lol: .

Uživatelský avatar
mato1168
Příspěvky: 67
Registrován: 26 led 2013, 01:00

#15 Příspěvek od mato1168 »

Ok merat to budem s kamaratom sam si na to netrufam. Ta doska t-con sa mi zda ze ma niake cudne oznacenie a ziadne logo samsung na nej nieje na ostatnych je.
Fredis a pomohla vymena t-con dosky?

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“