Vyřešeno: Atmega48 + SI Prog + Ponyprog: nejede ... SMD

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ondra2
Příspěvky: 530
Registrován: 19 bře 2014, 01:00

Vyřešeno: Atmega48 + SI Prog + Ponyprog: nejede ... SMD

#1 Příspěvek od Ondra2 »

Zdravím pánové,
jednoduché schéma, pravděpodobně školácký problém, ale už si nevím rady. Bastlím si něco s atmegou48 a všechny verze bastlu do teď byly s DIL28 v patici, kterou jsem vždy přehazoval do programátoru. Přešel jsem na SMD vezri toho samého procesoru, který už samo z plošňáku nevydělám, přidal jsem ISP konektor a propojil 1:1 s tou paticí na programátoru (Reset, SCK, MISO, MOSI, GND, +5V). Ponyprog ale nemůže ten nový procák najít (err24, missing or unknown device). Pokud odpojím konektor a dám (starý) procesor do patice, vše funguje. Programátor je stejné schéma jako na obrázku, akorát mám tam navíc krystal+kondy.

Co jsem zkoušel:
-pinout a veškeré propojení (kontrolovala i nezávislá osoba :D )
-různé i žádné krystaly.
-měřil oscilem co se děje na pinech - programátor vysílá a i na příjmu se něco děje
-zkusil odpojit všechno, co je pověšené na MISO, MOSI a SCK (je tam jenom jeden 10k odpor, i bez něho to nejede)
-vymněnit procák
-dát mu napájení z programátoru i z obvodu (vždy 5V)
-DIL verze je Atmega48-20PU, SMD je MEGA48PAAU
Obě atmegy jsou kupované ve farnellu.

Zkuste prosím poradit, díky.
Obrázek
Naposledy upravil(a) Ondra2 dne 23 lis 2015, 09:52, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
frpr666
Příspěvky: 1051
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#2 Příspěvek od frpr666 »

Znovu zkontrolovat pin po pinu. Máš všechny GND pospojované do GND a všechny VCC pospojované do VCC? Navíc zapojený AVcc na VCC?
AVCC is the supply voltage pin for the A/D Converter, PC3:0, and ADC7:6. It should be externally connected to VCC, even if the ADC is not used.
Pony Prog na bastlení není špatný, nicméně budou ty vánoce, co takhle si udělat malou radost?
http://cz.farnell.com/atmel/atavrdragon ... dp/1455088

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#3 Příspěvek od monterjirka »

Co je zapojeno na té desce? Já už jsem jednou "tvrdě bojoval" s podobným problémem, jsou programátory, které si tam protlačí správné úrovně L a H, ale některé programovací přípravky s tím mají problém.

Uživatelský avatar
msar
Příspěvky: 253
Registrován: 22 dub 2006, 02:00
Bydliště: Hradec Králové

#4 Příspěvek od msar »

Nevím proč, ale mně programátor (usbasp) bezchybně pracující s různými ATmega8 a 88 po připojení ATmegy s P (PA) na konci se choval záhadně (jako by procesor nebyl připojen) zkoušeno s 88PA a 328P. Nevím jestli je příčinou koupě z Číny přes eBay...

Uživatelský avatar
Ondra2
Příspěvky: 530
Registrován: 19 bře 2014, 01:00

#5 Příspěvek od Ondra2 »

Jo, všechno jsem to kontroloval, už s tím zápasím 3. den. V pondělí si to vezmu do práce, kde mám "opravdové" programátory. USBASP mi už z číny pluje víc než 30 dní, snad to půjde s ním doma. No prostě pech - hodiny zabitý, efekt žádný...

Uživatelský avatar
Ondra2
Příspěvky: 530
Registrován: 19 bře 2014, 01:00

#6 Příspěvek od Ondra2 »

Vyřešeno, PA verze není SW kompatibilní s PU verzí. Když jsem to zkusil JTAGIce + AtmelStudio, tak pokud mu nastavím jinou, než tu PA verzi, tak to taky nechodí. Bohužel Ponyprog nemá ve výběru možnost nastavit PA verzi, takže je to nakonec jenom programovacím softwarem.

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“