životnost žárovek

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pibroch
Příspěvky: 40
Registrován: 28 led 2007, 01:00
Bydliště: West Slovakia

#31 Příspěvek od pibroch »

k tym spickam v sieti fabii asi prispieva aj elektromotor hydrauliky riadenia. ked vytocim kolesa uplne na bok, tak to pyta okolo 60 A.
Přílohy
odpor_ziarovky.jpg
(35.05 KiB) Staženo 120 x
elektrika su dva dratky, jeden vedie tam a druhy spátky...

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od ZdenekHQ »

To mě připomnělo, že tady mám lanko z rozvaděče, průřez kolem 1.5mm2, na kterým je úbytek 10% napětí při proudu kolem 5A a délce cca 30cm. Bohužel mě to stálo jednu reklamaci, protože jsem nastavil napětí na zátěži místo na výstupu zdroje (tudíž na zátěži bylo 5.0V a na výstupu zdroje 5.5V) a při 5.5V už vypínala po čase napěťová ochrana.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
CBR1000F
Příspěvky: 10
Registrován: 26 dub 2005, 02:00
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od CBR1000F »

Mám Peugeot 307 Break, 2.0HDI Stejný problém s předníma žárovkama jsem řešil prakticky 4x do roka. Až mě došla trpělivost a pořídil jsem si tam Xenony H.I.D. sadu výbojek. S čirou optikou 307čky to svítí suprově. A má to odběr jen cca 20W. Je pravda, že se říká, že za to policajti dávají pokuty, ale už jsem s tím najezdil asi 60.000km a nic. Ani jednou mě nezastavili a to jezdím dost i do okolních států. Nejsem tuningář, autou je až na světla v základu, tak to asi neprovokuje. A sami policajni z mého okruu říkali, že to neřešej, protože na to nemají kvalifikaci rozluštit, zda je to origo nebo ne. Kor, když 307čka má elektronicky ovládané nastavení úrovně svícení servama.

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“