WiFi internet na 50m+

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#16 Příspěvek od Standa99 »

Dík za podporu masare, já bych rád dotyčnému nad tebou připomněl, že pokud bude v jedné cimře vysílat ze tří antén s neskutečnou šířkou pásma, kdy se signál odrazí několikrát od všeho možného, tak v tu chvíli to opravdu nenadělá žádný bordel a určitě to má ten správný význam!
Přesně v tomto bordelu se projeví kvalita chipsetu, kde zpracovaní takového signálu bude tvrdý oříšek a to není nic pro Realteky, Ralinky, Broadcomy a jiné sračky.
Rád bych si početl správný návod od pociťovače lásky, než jen pindy. Předpokládám 3xAP? Nezbývá než dopředu souhlasit, to bude zakladatel vlákna nadšený. A ještě nezapomenout na pár antén, nějaké vychytané panelky.
Přílohy
antena-panel.jpg
(185.9 KiB) Staženo 113 x

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#17 Příspěvek od pocitujlasku »

moj druhy navrh bol dat router co najblizsie k altanku, idealne ku stene, cez plastove okna to nie je ono.
Ja som na 2.4 niekolko rokov prijimal cez panel, ap cca 60m, ale priama viditelnost, cez okno 0 bodov.
co sa tyka 3 anten, riesil som zalezitosti, preco mi kolise rychlost a vypadava net, zrazu mam slabsi signal, a to som si jednu antenu vymenil za silnejsiu.
Teoreticky, ak si tam nastavi napevno G - 54Mbit/s, tak to moze urobit ako si pisal, tam nezalezi na antenach.
Predstav si, ze nove routre si dokazu nastavovat vysielaci vykon podla pripojenych zariadeni.

Ja sa len divim, ze tu neradite rovno antenu z parkov, s wifi som pracoval niekolko rokov a zazil som dost vela veci, ktore sa ukazu len priamo v praxi.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#18 Příspěvek od rnbw »

Niekedy staci zmenit kanal a sprava sa to uplne inak.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#19 Příspěvek od Standa99 »

to pocitujlasku:
Co se ti ukázalo v praxi, že anténa z kuprexitu nebo ten doporučovaný Nanostation z podobným nesmyslem je to nejlepší? To už na tom bude směrověji lépe ta plechovka, protože potřebuje ozářit jen altán.
A dokonce jsi vyměnil jednu anténu (ze tří) za jinou? Představ si jak si musel zmrvit tu vysílací charakteristiku, když ty antény jsou od sebe 5cm a to 3x3 MIMO má podle tebe takový význam.
Bojím se, že si opravdu z té tvé několikaleté praxe myslíš, že to funguje, jak na obrázku.
Přílohy
MIMO.png
(47.63 KiB) Staženo 139 x

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#20 Příspěvek od pocitujlasku »

vies co, ja netvrdim nic. Nech si to zapoji trebars aj na tie parky a zarusi vsetko v okoli.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#21 Příspěvek od Standa99 »

Všechno kromě paraboly, síta nebo aspoň yaginy je duchařina, takže bych si nedělal naději z ničeho dalšího, co někdo pojmenoval anténa a nějak k takovému prodeji získal glejt.

Uživatelský avatar
DeniS
Příspěvky: 190
Registrován: 10 led 2013, 01:00

#22 Příspěvek od DeniS »

caute,
po dlhsej dobe znova otvaram tuto temu. Este minuly rok sa mi podarilo zohnat prakticky zadarmo AP Airlive wl-5460ap spolu so smerovou antenou. Na skusku som ho nastavil ako repeater - prijimal wifi z hlavneho routra a dalej ju vysielal cez smerovu antenu, ktora bola umiestnena na spominanom stoziari smerom k altanu. Pri altane internet fungoval bez problemov, ale iba na jednom mieste - tam kde bol priamy vyhlad na smerovu antenu umiestnenu na stoziari. Medzicasom som sa dostal po druhy AP a kupil som i druhu smerovu antenu. Tento druhy AP by som chcel umiestnit do altanu, smerovu antenu priskrutkovat na co najvyssie miesto, aby sa anteny "videli" a AP nastavit taktiez ako repeater - aby prijimal signal z prveho repeatra a vysielal ho po okoli altanku. Pripajat sa na wifi bude z mobilu + krstny chce niekde umiestnit wifi IP kameru.

Cize pre zopakovanie, takto nejak si to predstavujem:
hlavny router --> 1. repeater so smerovkou --> 2. repeater so smerovkou --> IP kamera, mobil...
Co hovorite na taketo zapojenie? a ako spravne nakonfigurovat AP, aby som sa dokazal v lokalnej sieti pripojit na ip kameru z PC, ktory je kablom pripojeny na hlavny router?

Vopred dakujem za kazdu odpoved. :wink:

Uživatelský avatar
beny66ka
Příspěvky: 389
Registrován: 12 zář 2015, 02:00
Bydliště: Ostrava

#23 Příspěvek od beny66ka »

Každý router který takto nakonfiguruješ ti sníží přenosovou rychlost na polovinu. Půlkou pásma přijímáš, půlku si posíláš dál. Takže nejsem si jistý zda na použití s kamerou je to pravé.
Na kameru se dostaneš zcela bez problémů. Budeš ve stejné síti.

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#24 Příspěvek od PixelOrgy »

Proc to neporesit jen tema smerovyma antenama? 802.11n a vyssi bude fungovat i s jenou antenou, u nekterych APcek to jde i nakonfigurovat.

Sirka pasma ti zustane, nemusis prepinat na 802.11g...

Ja bych osobne prepnul z MIMO na SISO, nechal plnou sirku pasma (taky podle provozu v okoli), a poridil bud sektorovou nebo klidne smerovou antenu:

https://www.wifi-shop.cz/wi-fi-venkovni ... 71519.html

nebo primo takto https://www.wifi-shop.cz/panelova-anten ... 29634.html

S tim se da trefit presneji, ma 16° H i V uhel a s 19dBi ziskem si myslim, ze 50m v klidu, jeste budes moct stahnout vykon APcka na polovinu :-)

Jinak smerovy se daji koupit i 2x2 MIMO - maji pak obe polarizace

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“