Autoradio Renault Carminat od Clarionu - Aux

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pulmer
Příspěvky: 5
Registrován: 29 lis 2015, 01:00

Autoradio Renault Carminat od Clarionu - Aux

#1 Příspěvek od pulmer »

Zdravim vsechny,

mam v renaultu laguna III autoradio s navigaci a CD menicem.
Cela sestava vypada takto, displey navigace, radio ktere kouka z pristrojove desky (ve skutecnosti je to pouze CD changer s ovladacimi tlacitky), jednotka navigace s DVD mechanikou a bluetooth receiver (ulozena v kasliku pred spolujezdcem), vlastni jednotka tuneru a zesiolvac, (umisten za pristrojovou deskou - musel jsem ji rozdelat).

Problem je, ze tato jednotka nema oficialni AUX vstup. Nicmene kdyz jsem jednotku zesilovace rozdelal, zjistil jsem ze tam nejaky linkovy vstup je, bohuzel nevim jak jej aktivovat. Celou jednotku ridi DSP procesor od NXP SAF7730HV/317, ktery se vyskytuje v pomerne mnoha autoradiích a který scela ocividne podporuje analogovy vstup a ma vestaveny AD prevodnik.
Nevedel by nekdo, jak prinutit jednotku aby prepla na tento analogovy vstup? Na radiu tato moznost neni, jen prepnuti Tuner/CD.Bluetooth nepodporuje A2DP profil, je jen pro handsfree.
Přílohy
laguna_III_carminat_3_cabasse_tronic_-_Hledat_Googlem.png
radio zvenku
(131.6 KiB) Staženo 126 x
IMG_1701_.jpg
DSP procesor a vstupy/výstupy
(261.51 KiB) Staženo 141 x

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#2 Příspěvek od warp »

To bude asi problém, standardnì to nebude v ovládání aktivní. Ale jak koukám tak je tam kromì LIN-IN-L(R) také LIN-IN-REF, u nìkterých rádií staèilo toto uzemnit pøímo nebo pøes odpor èi naopak pøivést nìjaké spínací napìtí. Víc k tomuto nevím ani neznám. Vše na vlastní riziko.

Uživatelský avatar
pulmer
Příspěvky: 5
Registrován: 29 lis 2015, 01:00

#3 Příspěvek od pulmer »

Jojo, uz jsem zkousel pripojit 12V pres odpor 10K a nic, propojit zemi me nenapadlo, vyzkousim. Diky!

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“