Videohovor

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

Videohovor

#1 Příspěvek od jandu »

Pred pár rokmi,kedy sa začalo s budovaním 3G mobilnej siete, a začao sa s predajom mobilov aj s prednou kamerou, som uskutočnil viacero video-hovorov /aj cezhraničných/. V posledných 3-4 rokoch sa mi ale už takéto spojenia nedarí uskutočniť, a to napriek prítomnosti 3G siete, dokonca ani pomocou v tom čase používaného mobilu.
Pre úplnosť - bolo a je to v sieti Orange.sk, s plnou pokrytosťou signálu 3G.

Známa mi ponúkala mobilnú apku, ale natiahlo mi to aj nepríjemné sprievodné nežiadané veci.

Pýtam sa - existujú ešte videohovory priamo u poskytovateľov /mobil to podporuje/, alebo už iba pomocou doplňujúcich aplikácií? Ak iba s apkou, ktorú by ste doporučil? (no nie Skype!)
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Kdysi dávno tohle musel podporovat operátor. A bylo to docela tučně zpoplatněno. Dneska to asi není problém (i když vynecháme Skype)- třeba WhatsApp by o měl umět (reálně jsem jej nezkoušel).
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#3 Příspěvek od jandu »

Áno.s podporou operatora. Domáci hovor nebol extra uplatnený. Podmienkou bola sieť 3G.
Ked ju u nas zaviedli, vyskúšali sme ju navzájom. U niektorých mobilných bolo potrebné prepadnúť komunikačný protokol/druh siete a šlo to.
V tom čase som dokonca uskutočnil vierohodnosť Slovensko _ Chorvátsko /2003??/.
Dnes /pre 3 rokmi/som s kolegyňou skúšal na diaľku i z blízka a nič.
Škoda.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Habesan »

Michal22 píše:Kdysi dávno tohle musel podporovat operátor. A bylo to docela tučně zpoplatněno.
Dodnes...
Ale operátoři tvrdí, že zákazníci to nechtějí používat.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#5 Příspěvek od jandu »

Zajtra - v pracovný deň - zavolám do Orangea. Neviem, kedy bola táto služba (po)zastavená, ani cenník pre túto službu som nenašiel napriek tomu, že na nete na to odkaz existuje.

Nevylučujem ale možnú dohodu s producentami aplikácií, ktorí takéto programy ponúkajú.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#6 Příspěvek od Artaban001 »

Mě tahle funkce nějak nechybí. Jednak jsou to data navíc a tudíž je to náchylnější na výpadky, druhak nemusím řešit, jak vypadám a kde jsem. Takhle můžu volat přímo z retychu. ;-)
Operátoři by si to stejně nechali extra zpoplatnit a o tom to celý je.
Takhle mnohým stačí neomezený hlasový tarif a na videohovory mají aplikace přes internet (skype, viber a pod..)
A navíc jsem zjistil, že v režimu GSM mám oproti 3G lepší hovory.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#7 Příspěvek od jandu »

Tak som hovoril s operátorkou - videohovor podľa nej je možný a za splnenia podmienok: prítomnosť 3G a schopnosť mt takéto hovory uskutočnňovať musí byť spojenie možné a je spoplatňované ako obyčajný hovor.

Doma 3G nemám, a nie je ani tam, kde je moja rodina - takže terazky to neviem preskúšať.
(chcem to použiť najmä v rámci "hovory s rodinou zdarma)
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“