Sháním trafo 12V, anebo zdroj cca. 200W

Přístroje, součástky, náhradní díly. Náhrady součástek, kompatibilita apod.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Sháním trafo 12V, anebo zdroj cca. 200W

#1 Příspěvek od drabek06 »

Pro bateriovej vysavač co už nebude na baterky sháním trafo s výstupním napětím kolem 12V, kdyby měl 13V, tak by to asi nevadilo. O výkonu kolem 200W. Co mám doma 120W impulzní zdroj, tak to na něm nezapnu, páč ta prvotní proudová špička je tak velká, že ten zdroj vypne ochrana. Jestli by někdo měl nějakej vhodnej toroid, nebo spínanej zdroj by bylo asi jedno.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Spínaný zdroj, co máš, je rozebíratelný? Po průzkumu zapojení bys mohl zpomalit náběh softstartu, mít motor trvale připojený a zapínat vysavač na primáru, pak by ochrana vypínat neměla.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od jezevec »

Nějak nechápu smysl té úpravy. Solidní vysavač na 230V stojí cca1500kč, nový toroid, usměrňovač, krabička vyjde víc než na 1000kč. Stále to bude parodie na vysavač (sací výkon těch bateriových oproti normálnímu je žalostný) s jakýmsi bastl přívěskem.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#4 Příspěvek od Artaban001 »

Jediný, co bych k tomu připojil je - pokud je to verze na 12V - tlustou šňůru s koncovkou do autozapalovače - a můžeš to používat aspoň do auta, nebo vhodným hermetickým olověným akumulátorem. Jinak na jinou úpravu mám stejný názor, jako "Jezevec"

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od forbidden »

Nepomohl by jen jednoduchej softstart na pouštění toho motoru? Pokud je to původně autovysavač, tak víc jak těch 120 W stejně mít nemůže, zásuvka do zapalovače víc nedá.

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Kaca »

Mám tady trafo 11,5V 500VA, zalité ale ještě mrknu zítra v práci. Tohle by mohlo být tak za 200k plus pošta. Ještě dám zítra vědět když něco najdu.

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od drabek06 »

Je to k vysavači co je na obrázku. Mamka si ho před několika lety koupila a byla s ním spokojená. Byl pro ní vždy po ruce a na ty drobečky po návštěvách stačil bez problémů. Samozřejmě že po několika letech byla kapacita akumulátorů v háji a ani né po minutě vysávání se citelně a rychle snižoval výkon. Pak ho šoupla mě, abych se na něj podíval, ale kvůli rekonstrukci bytu jsem na to neměl čas a teď, po cca. dvou letech bych to rád vyřešil, protože se na něj mamka furt ptá. Bohužel už je zlikvidovaná i ta jeho "dokovací stanice", v který se parkoval a nabíjel. Toť asi celá historie tohohle vysavače . . .
Přílohy
9337771-bezdratovy-vysavac-solac-minuetto-eco-novy-se-zarukou-1.jpg
(49.24 KiB) Staženo 38 x

Uživatelský avatar
lopez
Příspěvky: 868
Registrován: 17 pro 2011, 01:00

#8 Příspěvek od lopez »

Najlacnejšie asi bude použitie ATX zdroja.Aj výkonovo aj cenovo.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#9 Příspěvek od Celeron »

A to chceš ten zdroj přidrátovat k tomu "koštěti" a nebo tahat za sebou 5-7 m šňůry? Obojí je nesmysl. První varianta s PC zdrojem se musí dodržet nějaký přijatelný krytí, aspoň IP30. Druhá zase bude mít velkej úbytek na kabelu 12V. Doporučuju SD a koupit jinej, podobnej.
Osobně zastávám názor, že vysavač pod 2 KW není vysavač. :mrgreen:
Proto nesnáším EU. :evil:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Olchor
Příspěvky: 1513
Registrován: 18 lis 2009, 01:00
Bydliště: Blansko

#10 Příspěvek od Olchor »

Nechal bych tam ty staré aku, paralelně na ně spínaný zdroj , ten případně přes malý odpor. Aku pokryjí proudové špičky při zapnutí. Napětí zdroje nastavit na max. trvalé U aku.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Ak su tam nejake skratovane NiCd, tak tie velmi nepomozu :D

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#12 Příspěvek od Celeron »

Jak napsal, 2 roky to leželo a nikdo nenabíjel. Nejspíš byl odložený protože nešel nabít. Tak to ty baterky budou zcela jistě po smrti smrťoucí. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#13 Příspěvek od danhard »

200W s takovou baterkou ?
http://akkuplus.de/bilder/produkte/gros ... bau_b2.jpg
Výdrž 20 minut, tak to stěží 50W :D

Odpovědět

Zpět na „Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech“