Jak zabezpecit spusteni programu heslem.

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

Jak zabezpecit spusteni programu heslem.

#1 Příspěvek od robo »

Hledam nejakou aplikaci ktera zajisti ze mnou vybrany sw-spustitelny exe, nepujde spustit bez znalosti hesla. Zkousel jsem Empathy, slovensky jazyk, jednoduchy. Ale tnapr. viber jsem chtel po zajisteni zpustit a padal, proste spustit nesel. Po odstraneni ochrany viber fungoval. Neznate nekdo nejake reseni ? Dekuji

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#2 Příspěvek od Jodr »

Nějak nerozumět jazyku tveho kmene, nešlo by to nějak přeložit?
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....

Uživatelský avatar
Prochy
Příspěvky: 287
Registrován: 12 lis 2011, 01:00

#3 Příspěvek od Prochy »

Má nějaký exe soubor, který když na něj klikne, tak první vyskočí nabídka s heslem a až po správném zadání se ten daný program spustí.

Uživatelský avatar
SDZ
Příspěvky: 420
Registrován: 11 bře 2011, 01:00

#4 Příspěvek od SDZ »

Dá,ale ne na 100%.Snad nejspolehlivější ochrana exe zabalit jej do *.RAR s více než 19místným heslem.
Jinak k tématu -jak moc vidíš do programování ? Lze napsat vlastní program,kterej bude ten požadovanej dešifrovat a spouštět.Po okončení zas naopak. Existují třeba i programy (Inno Setup) pro vývoj instalačních programů,který mají např. interpret Pascalu.Lze si jej napsat jak je potřeba.
Existují i programy šifrovací pro exe,který mají přesně funkci kterou požaduješ,ale jsou placený.
Záleží před kým se to spuštění programu má chránit ...

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#5 Příspěvek od petrfilipi »

V příloze posílám svůj program, který jsem dělal pro kolegu, kterému někdo spouštěl internetový prohlížeč bez jeho vědomí.
Funguje je tak, že na ploše ani nikde pod tlačítkem Start není ikona Internet Exploreru. Tzn. jediná možnost bez znalosti hesla je spustit to přes průzkumníka, najít v adresáři Program Files adresář Internet Explorer a v něm spustit iexplore.exe. Což normální BFU neudělá.
Takže když rozbalíš a spustíš moji aplikaci a klikneš na tlačítko "Heslo" a pak naťukáš "robo" (bez uvozovak a prostě to naťukáš, i když nebudeš vidět nikde, že něco na klávesnici ťukáš), tak se Ti spustí Internet Explorer.

Pokud by Ti to takto stačilo, tak Ti to mohu zdarma předělat na cestu k Tvé aplikaci. Výhodou je jednoduchost a i to, že se nijak nemodifikuje původní aplikace.

Petr Filipi
Přílohy
Project1.zip
(200.58 KiB) Staženo 47 x

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#6 Příspěvek od Cowley »

Petrfilipi: A to se ten Explorer nezobrazil ani ve vyhledavaci liste? To se mi nejak nezda...

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od robo »

Jak to popsal Prochy tak to hledam a potrebuji. Ta moznost ze zastupce zmizne a ja se musim proklikat do adresare kde se nachazi exe soubor je taky reseni ale trosku nepohodlny. Tuto variantu si necham jako posledni moznost.

Uživatelský avatar
SDZ
Příspěvky: 420
Registrován: 11 bře 2011, 01:00

#8 Příspěvek od SDZ »

To je psaný v Delphi. Heslo v tom exe se dá najít a změnit na "1234"
Přílohy
Project1_.zip
(200.7 KiB) Staženo 45 x

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#9 Příspěvek od petrfilipi »

to Cowley - co je to "vyhledávací lišta"?
to Robo - ale můj program funguje přesně tak, jak popisuješ. Máš exe soubor (= můj program), na který když klikneš tak se objeví okno, kam napíšeš heslo a když je heslo OK, tak se spustí Tvůj program. Jen je to udělané tak, že můj program po zadání hesla spouští přímo Tvůj program, který není nijak modifikovaný. Daní za jednoduchost je to, že musí z plochy a z tlačítka Start zmizet všechny zástupci na Tvůj program, protože jinak by to bylo možné spustit přes ně. Jinými slovy - pokud někdo zná přesně umístění souboru a je schopen ho najít a spustit, tak můj program Ti nepomůže. Ale pro děti, případně BFU, je dostačující. Navíc jemožné složku s programem, který chceš spouštět, skrýt.

PF

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od forbidden »

Já bych to asi řešil trvalým zabalením do zaheslovanýho archivu (asi jen exáč). Na spouštění bych napsal scriptík, kterej to po zadání hesla rozbalí a po skončení rozbalenej exáč smaže. Samozřejmě to má svý mouchy, ale to zatím asi všechny uvedený řešení.
Další možnost je to řešit přes uživatelský práva přes GPO, nebo AppLocker, ale netuším co máš za Win a edici.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#11 Příspěvek od petrfilipi »


Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od PotPalo »

Cez ten WinRAR to ide pohodlne. Zabaliť do archívu, vytvoriť SFX archív chránený heslom (dajú sa zaheslovať aj názvy súborov), nastaviť pre rozbalenie dočasnú zložku, a tiež nastaviť po rozbalení spustenie exe. Samozrejme sa dá nastaviť aby to neukazovalo okno WinRARu, len maličké okno pre heslo, tiež sa dá nastaviť vlastná ikona.

Potom to funguje takto:
Po spustení bude pýtať heslo, po zadaní rozbalí do TEMP a odtiaľ spustí exe. Po skončení exe to všetko zase zmaže.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#13 Příspěvek od Cowley »

petrfilipi: Tato vyhledávací lišta (buňka, řádek či jak ještě by se to dalo nazvat) :) .. I když smažeš zástupce, pokud je zpřístupněné prohledávání, v této liště se originál .exe file najde a půjde tedy spustit přímo ze seznamu nad touto lištou, ne?
Přílohy
vyhledavaci_lista.png
(36.63 KiB) Staženo 46 x

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#14 Příspěvek od serviceman »

Nestačilo by pouze nastavit dotyčný program jako "run as administrator" pro všechny uživatele a jejich účtům dát nižší ne-administrátorská práva? To mi přijde jako korektní systémové řešení.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#15 Příspěvek od petrfilipi »

To Cowley - ve vyhledávací liště samozřejmě odkaz byl, a to jak na soubor iexplore.exe, tak i na aplikaci Internet Explorer. Vycházel jsem z domněnky, že BFU v naší společnosti nezná funkci této lišty, což se nakonec potvrdilo i prakticky. Jak jsem psal - byl to jednoduchý pokus, jak zabránit přístupu na web. A ve spojení s textem "Přístup na Internet je monitorován." to opravdu pomohlo.
Navíc jsem pod ikonu Int. Exploreru na plochu schoval svoji aplikaci, takže BFU netušilo, zdali spouští moji aplikaci či nějak upravený Int. Explorer.

PF

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“