Changhong LT32GT686EB

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
olda007
Příspěvky: 132
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

Changhong LT32GT686EB

#1 Příspěvek od olda007 »

chassis JUG7.820.512

Mám na opravu tento LCD TV neoblíbené značky(neznačky) Changhong.Po zapnutí naběhne logo Digital TV a po chvíli menu SCART_CVBS.Po dobu asi 5 sekund TV reaguje na ovladač.Obraz není,pouze podsvit a menu,zvuk někdy s lupnutím naběhne.Pak TV zamrzne a nelze ovládat ani DO ani lokál klávesnicí.Po dalších cca 5 sekundách se TV restartuje a tak stále dokola.Napětí ze zdroje měřena a sedí 5V STB5V 12V a 24V pro invertor.Kondy měřeny,ok.Napětí jsou stabilní.Měřeny napětí na MB:2x 3.3V,2x1.8V pře pevné 1117,1x1.27V DCDC step down (AP1534).Při zamrznutí se žádně napětí nemění,je stabilní.Spi flash je EN25B64-100Fip,napájení na vývodu 2 - 3.29V stabilní.Dle mého v ní je uložen firmware.Jedná se o 64Mb paměť s boot sektorem.Zároveň chassis obsahuje 3x 24LC02B a 1x 24LC32B + ATMLH948.Netuším nač je tam tolik EEPROM.Zkoušel jsem posříkat obvody chladícím sprejem,leč bez úspěchu.Potřebuji dump EN-ka,ale s Asix Presto to nedám,asi nový programátor.
Kontaktoval jsem společnost Changhong,neodpověděli.Firmware z USB nepřehraji,neboť se TV restartuje.Na stránkách výrobce není,prý je mnoho verzí,neposlali pro jistotu žádnou.

Deska vypadá takto:

http://www.ebay.de/itm/HOHER-LCD-TV-JUG ... xy06RRHnf5

Schéma jsem nenašel.Zjištěno,že se používá v TV Höher.
Podezření mám zatím na poškozená data v EN25B64.Má někdo k tomu náplň nebo celou EN25B64 na vyzkoušení?Pitval někdo tuhle desku- data z EEPROM?Díky za cokoliv.

Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

#2 Příspěvek od zvaty »

Ahoj. Jak dopadla oprava tohoto modelu?

cirus
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 252
Registrován: 24 lis 2008, 01:00

#3 Příspěvek od cirus »

Nevíte jestli má tato TV (Changhong LT32GT686EB) DVB-T2 ? Díky.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#4 Příspěvek od p32 »

Nemá pokud si myslíš, že by to mohlo mít T2 s H.265.

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#5 Příspěvek od pocitujlasku »

je to pre niekoho z rodiny, alebo zakaznik? ak pre rodinu, tak ja taketo veci uz ani neriesim, pokial funguje panel, tak objednam univerzalny modul z ciny za cenu okolo 15-20 eur, ktory ma vsetko, aj dvbt tuner, pripojim na displej, nastavim, pripadne doladim podsvietenie, pripojim repraciky a cele sa to napaja 12V/4-5A robota na jeden den a telka funguje. Sice menu je ine, ale aj tak vacsina ludi to ma pripojene bud na satelit, alebo nejaky box.
No vidis, a tak si sa bal

cirus
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 252
Registrován: 24 lis 2008, 01:00

#6 Příspěvek od cirus »

Dík za odpovědi.
Je to moje druhá (rezervní) TV - v ložnici (také když se se ženou dohadujeme na co koukat:)).
Chtěl bych aby fungovala.
pocitujlasku - co mám tedy na aliexpressu objednat a jak to k TV domontovat?
Hledal jsem ZDE
Nechce se mi kupovat u nás nějakou předraženou krabici, která mi bude překážet.
Co je to třeba toto?
Mohl bych například rozebrat tady to a nacpat to do skříně TV ?

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#7 Příspěvek od pocitujlasku »

nemyslel som box, ale vnutro tv. Napr. toto
starsiu verziu mam doma, odisla mi tv akai 32" po blesku, nastastie stala nejakych 120 eur, tak som len vybral z nej hlavnu dosku, dal tam tuto vec, pripojil k tomu kabel z panela, tlacidlovu dosku, ir (vsetky konektory sedeli), podsvietenie som riesil mimo to, ale da sa dokupit aj doska pre podsvietenie.
nahral prislusny fw pre dane rozlisenie panela a ono to islo na prvy krat. v servisnom menu som potom uz len doladil detaily ako otoceny obraz, co sa da zmenit priamo v tom menu.
Co sa tyka tuneru, ja som mal verziu s analog. co mi nevadi, lehbo ta telka je pripojena cez hdmi na satelit.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

#8 Příspěvek od decmen »

....hlavně tam nacpi něco , co má T2/H.264....[/quote]

cirus
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 252
Registrován: 24 lis 2008, 01:00

#9 Příspěvek od cirus »

pocitujlasku - díky, to by bylo skvělé. !!
Ty jsi to měl v jiné TV než Changhong LT32GT686EB? Nevadí.
Pls poradil bys mi jak konkrétně postupovat? Já bych to průběžně fotil a ty bys mi radil jak dál. To co píšeš jsem nikdy nedělal (podsvícení, SW...)
Já mám u TV obyčejnou síťovou anténu s jakýmsi předzesilovačem signálu, což chodí na současnou TVB-T skvěle.
decmen píše, abych tam nenacpal T2/H.264 - to je jiný kodek než H.265? Ale nikde v popisu to nevidím.
Jakmile budu mít jistotu, že to je ono a že bych to zvládl ubastlit, tak to hned objednám.

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#10 Příspěvek od pocitujlasku »

nerad radim na dialku, lebo uz parkrat sa mi stalo, ze sa dotycny na niecom zasekol a samozrejme som bol na vine ja, ze mu to nejde a zbytocne nieco kupoval. Preto som s tym prestal a davam len nastrel cesty, ktorou sa da ist.

ten modul je univerzalny na displeje, teoreticky by mal fungovat aj na stale displeje z notebookov (mam doma 3, ale nemam cas skusat).
Ono tie lacne telky su aj tak poskladane diely. Skus najskor pozriet aky lcd ma ta telka (model, rozlisenie) a ci teoreticky ten konektor z telky je rovnaky ako na fotkach z toho odkazu. ak ano, tak je vysoka pravdepodobnost, ze to pojde.
Ak by podsvietenie bolo samostatny modul, tak ten by tiez siel priamo zapojit.

V prvom rade skus nafotit tu telku co mas. A to chces prijimat len cez antenu, alebo mas nejaky satelit, alebo box?
No vidis, a tak si sa bal

cirus
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 252
Registrován: 24 lis 2008, 01:00

#11 Příspěvek od cirus »

já jsem píše:... Changhong LT32GT686EB? .. u TV obyčejnou síťovou anténu s jakýmsi předzesilovačem signálu, což chodí na současnou TVB-T skvěle.
decmen píše, abych tam nenacpal T2/H.264 - to je jiný kodek než H.265? Ale nikde v popisu to nevidím.
Jakmile budu mít jistotu, že to je ono a že bych to zvládl ubastlit, tak to hned objednám.
...Tak já se do toho o víkendu pustím, rozeberu a nafotím vše. Bude to opravdu DVB-T2 H.265 ?
Přílohy
Schránka02.jpg
Schránka01.jpg
IMG_20191128_173900.jpg
IMG_20191128_173838.jpg

cirus
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 252
Registrován: 24 lis 2008, 01:00

#12 Příspěvek od cirus »

pocitujlasku - díky moc za ochotu, ale rozhodl jsem se jinak.
Koupím krabici setobox na DVB-T2 H.265 a buďto ji někam zezadu k TV připevním s co nejkratšími kabely, nebo ji rozeberu a nacpu do TV s propojením uvnitř. Zdá se mi, že je tam dost místa.
Třeba něco něco takového za 22USD=512Kč
--------------
Nebo, nestačilo by něco takového? Set-top box Strong

cirus
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 252
Registrován: 24 lis 2008, 01:00

#13 Příspěvek od cirus »

Dnes 18.12. box přišelz Aleiexpressu
Objednal jsem ho 1.12. Zaplatil jsem 486 Kč. Clo se neplatí.
Je to malé, v češtině, funguje to bezvadně, krásný obraz a zvuk.
Jen ty kabely mi vadí (230V, anténa a HDMI). Chtěl bych to nějak zabudovat do bedny TV, vystrčit dopředu panel boxu a kabely schovat, nebo napojit přímo v bedně.
Jinak spokojenost.
Přílohy
7.jpg
6.jpg
5.jpg

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#14 Příspěvek od robo »

cirus: ten box s ali, má to české EPG a TXT? Jak je to s EPG a češtinou u boxu z číny, způsob přenosu a zda je důležité aby byla podpora cz znaků jako třeba u txt. Díky

cirus
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 252
Registrován: 24 lis 2008, 01:00

#15 Příspěvek od cirus »

robo - ten box od Ali je super a vypadá to jakoby ho udělali Číňani spec. pro ČR (...blbost - má to mnoho jazyků pro všechny volby). EPG samozřejmě celé s diakritikou (na DVB-T2 zatím není úplné od poskytovatele, na DVB-T normálně jako v jakékoli TV) Prostě bez chyby. (za ty peníze?)
Jinak je tu ještě vychytávka s jediným DO pro obsluhu boxu i TV.
(Pro nedůvěřivé mohu o víkendu udělat foto češtiny jaký si kdo řekne)

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“