Stavebnice G198, výběr chladiče a řešení problémů

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bayern628
Příspěvky: 54
Registrován: 15 čer 2014, 02:00

#76 Příspěvek od bayern628 »

Máte pravdu, DVD přehrávač je připojen dvojvidlicí, kdežto PC i NTB mají 3 vodiče. Mohu případně zkusit notebook s dvojvidlicí, jestli by to dělalo ten samý problém.

Pozor ale teď jsem si uvědomil, že pokud pustím hudbu z telefonu, tak telefon se nabíjí ze zásuvky přes dvojvidlici, prostě nabíječka na telefon či tablet nemá kolík.

Zkoušel jsem odpojit od zesilovače (od šasí) zelenožlutý kablík, zesilovač byl připojený jen přes 2 vodiče (jen chvíli, vím že to není bezpečné) a zvuk z telefonu a tabletu stejně "bručel". Notebook jsem nezkoušel bez zelenožlutého vodiče, mohu případně ještě zkusit, ale mít kovový zesilovač bez zelenožlutého vodiče také není asi řešení.

Jinak ano, všechno se napájí z jedné prodlužovačky, tuto věc jsem udělal hned jako první.

Uživatelský avatar
barnodaj
Příspěvky: 665
Registrován: 16 dub 2011, 02:00
Bydliště: Vodňansko

#77 Příspěvek od barnodaj »

Možná je něco tady pro připojení PC:
http://www.belza.cz/audio/optozz.htm
nebo doplnit zesilovač a PC o optický propoj (spdif)

U přenosu z telefonu by možná pomohlo snížení vstupní impedance zesilovače.
Předpokládám použití sluchátkového výstupu na telefonu, při snížení vstupní impedance zesilovače na 470 ohmů by mohlo dojít ke snížení brumu v reprodukci, jako nouzové řešení by to mohlo pomoci.

Z hotových věcí možná tohle:

http://es.aliexpress.com/store/product/ ... eb201560_5
Přílohy
OZ.png
(44.16 KiB) Staženo 76 x

Uživatelský avatar
bayern628
Příspěvky: 54
Registrován: 15 čer 2014, 02:00

#78 Příspěvek od bayern628 »

Co myslíte, že bude v té krabičce? Nešlo by prostě nějak oddělit pomocí transformátoru vstupní linky do nf konců? Nějaké galvanické transformátory?

Uživatelský avatar
barnodaj
Příspěvky: 665
Registrován: 16 dub 2011, 02:00
Bydliště: Vodňansko

#79 Příspěvek od barnodaj »

Asi to bude nejjednodušší řešení.
Něco takového:
http://www.ges.cz/sheets/l/ltr-110.pdf
Přílohy
trafo.png
(154.4 KiB) Staženo 82 x

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#80 Příspěvek od Habesan »

A pokud si je budeš objednávat, "objednej" jich rovnou pět, budeš je mít lacinější.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
bayern628
Příspěvky: 54
Registrován: 15 čer 2014, 02:00

#81 Příspěvek od bayern628 »

Mohu zeptat, jak se takovýhle transformátor zapojuje? Děkuji. Ale 1 bude stačit né? Na pravý a levý kanál (+) kabely.

Úplně nerozumím tomu, proč 5 kousků?

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#82 Příspěvek od xsc »

Samozřejmě že pro jeden kanál je jedno trafo. Takže pro každý vstup ve stereu jsou potřeba 2. Trafo je složitější, protože je pro zvukaře, kde se používá symetrické i nesymetrické zapojení. Pro daný účel lze jako vstup použít 1-3 a výstup 6-8.

Uživatelský avatar
bayern628
Příspěvky: 54
Registrován: 15 čer 2014, 02:00

#83 Příspěvek od bayern628 »

Tak to jsem nečekal, že tohle oddělení s 2 transformatory bude stat okolo 400 Kc. Zkusím to sehnat nekde pouzite. Dekuji.

Myslel jsem, že bych ty dvě trafa dal až za přepínač vstupů těsně před koncák. Aby každý vstup nemusel mít tolik traf.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#84 Příspěvek od Habesan »

Protože na 5 kousků je množstevní sleva, ale dodají ti jenom 2, protože víc jich teď nemaj.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#85 Příspěvek od ZVUK2000 »

bayern628 píše:
Myslel jsem, že bych ty dvě trafa dal až za přepínač vstupů těsně před koncák. Aby každý vstup nemusel mít tolik traf.
Pokud je ten přepínač pasivní, by to šlo. Ale pkud je aktivní s napájením tak to může brumět stále.

Uživatelský avatar
bayern628
Příspěvky: 54
Registrován: 15 čer 2014, 02:00

#86 Příspěvek od bayern628 »

Lidi ale prece nebudu kupovat pro 4 vstupy 8traf, to bych se nedoplatil.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#87 Příspěvek od ZVUK2000 »

A proč nekoupíš přímo hotové kabely s trafíčky. Nemusíš zasahovat do zesáku. Stereofonní kabel s trafíčky stojí kolrm 120 Kč. Hledej na netu " odrušovací filtr NS 20"

Uživatelský avatar
bayern628
Příspěvky: 54
Registrován: 15 čer 2014, 02:00

#88 Příspěvek od bayern628 »

ZVUK2000: To vypadá hodně dobře, přímo na tento problém by to mělo fungovat (aspoň to tak píšou). Našel jsem to na dexon, přemýšlím o tom, že objednám aspoň 1x a zabuduji ho přímo do zesilovače na vstup č.1 třeba.

http://www.dexon.cz/katalog/profesional ... filtr.html

Uživatelský avatar
bayern628
Příspěvky: 54
Registrován: 15 čer 2014, 02:00

#89 Příspěvek od bayern628 »

Problém s brumem VYŘEŠEN, ale vyskytl se další problém.


Pokud hýbu s potenciometrem hlasitosti, tak v jednom kanálu je slyšet takové lupání, jako kdyby bylo slyšet, jak ten potenciometr přejíždí. Tak jsem si řekl, může být špinavý, tak jsem jej prostříkal "DIAVOU", ale nepomohlo to. Vyletoval jsem ho ven a propojil drátky na přímo (bez potenciometru na 100% volume). Začal jsem točit "balancerém" a zase v jednom kanálu je slyšet to přejíždění a lupání potenciometru.

Také mi přijde, že 1 kanál hraje o trochu více hlasitějí než 2. kanál. Teď stavím VU metr, tak jsem zvědavý, co ukáží LEDky.

Co s tím? Mám koupit úplně nové potenciometry nebo je chyba někde na plošňáku ? Děkuji.


EDIT:// SESTAVEN VU METR!

1. problém: Když dám notebook na 50% volume, tak repráky už hrajou slušně nahlas, ale VU metr už je v červeným (jak změnit rozsah) ? Děkuji

2. problém: Když jsem pustil do zesilovače 1kHZ a "balancér" je přesně na středu, tak na jednom kanálu svítí 3 LEDky a na druhém kanálu jen 1 LEDka, takže ten druhý kanál hraje potichu (moje předchozí domněnka byla správná).
Co s tím ? Děkuji za poomoc.

Obrázek

http://bayer.netwell.cz/vu2.3gp


EDIT2:// Těsně před vstupem audia do modulu NF zesilovač (těsně za volume potenciometrem) mám udělaný LINE OUT. Když jsem pustil 1kHZ do zesilovače a LINE OUTem pustil zpět do notebooku, tak na osciloskopu byly obě vlny stejně velké, což je divné né?

Uživatelský avatar
TubeGuru
Příspěvky: 514
Registrován: 21 pro 2011, 01:00
Bydliště: Havířov

#90 Příspěvek od TubeGuru »

Zdar, když je slyšet v reproduktoru otáčení potenciometru, je to s velkou pravděpodobností zapříčiněno přítomností stejnosměrného napětí na potenciometru. Může to mít "na svědomí" např. svod vazebního kondenzátoru.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“