nastavení hodin

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

nastavení hodin

#1 Příspěvek od breta1 »

Kdysi a kdesi jsem koupil takové hodiny za 30Kč.- a teď jsem je chtěl jednorázově použít jako budík, tak jsem se dal do nastavování. Po delším vztekání jsem přišel na to, jak nastavit cyklus 24hod (místo PM/AM) a nastavil jsem i budík.
Ale když nastavím budík (aby to v nastavenou ranní hodinu minutu pípalo), nepodařilo se mi odstranit, aby to vždycky 1x nepíplo každou celou hodinu, což je dost v noci otravné.
Nemá prosím někdo tyto hodiny a nepodařilo se mu to otravné pípnutí odstranit? - (než to zadupu do země?)
Přílohy
TS613A.JPG
(6.58 KiB) Staženo 38 x

Uživatelský avatar
dreamer
Příspěvky: 380
Registrován: 22 říj 2014, 02:00

#2 Příspěvek od dreamer »

S těmito konkrétními zkušenost nemám ale zkoušel jsi dlouze podržet pravé/levé tlačítko? Případně držet pravé a stisknout levé a naopak?

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#3 Příspěvek od xsc »

Přijde mi to obdobné jako klasické "sedmimelodiové" digitálky z 80. let. Předpokládám, že A je alarm, tedy budík a pípnutí ukazuje ten zvoneček. U té klasiky se to přepínalo zmáčknutím datum + další tlačítko. Jedna z kombinací přepínala budík, druhá 12/24 hodin.

Uživatelský avatar
jasin
Příspěvky: 1440
Registrován: 22 úno 2005, 01:00
Bydliště: Kunratice u Prahy

#4 Příspěvek od jasin »

Mám je už pár let. Mám i návod ale ani v návodu není nic o tom jak vypnout pípot.
Také mne to občas otravuje. Jelikož budík nepoužívám tak asi odpojím piezo a bude pokoj :?
Svět vypadá dobře jen při pohledu přes koňské uši.

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#5 Příspěvek od PeteBurns »

Je to urcite tak, ako vravi xsc, inak by tam ta ikonka zvonceka nebola, kedze tam je, urcite musi ist aj vypnut ;)

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#6 Příspěvek od breta1 »

Ta ikonka zvonečku samozřejmě vypnout jde, ale tím pádem budík nebudí.
A ten symbol vlevo A není alarm, ale Ante.
Zkoušel jsem různé kombinace, držet dlouze, krátce - nevedlo to k výsledku.
Pokud by někdo opravdu věděl (ale jen KONKRÉTNĚ), prosím napište.
Naposledy upravil(a) breta1 dne 15 pro 2015, 17:02, celkem upraveno 1 x.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#7 Příspěvek od masar »


Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#8 Příspěvek od breta1 »

masar - díky, trefa do černého!!!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

A bude asi AM. Inak neda sa to prepnut do 24-hodinoveho modu?

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#10 Příspěvek od breta1 »

Nečteš co píšu.
To A není alarm, ale AM.
Do 24 hod cyklu to přepnout jde. Musíš při nastavování hodin zvyšovat pořád hodiny, přejít přes A, pak P a pak ti ty symboly A,P zmizí a jsi ve 24hod cyklu.
(původně jsem chtěl ty hodiny zadupat do země, ale začínají se mi líbit, už proto, že jsou výborně čitelné)

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#11 Příspěvek od starecd »

Taky mám tenhle budík, už několik let funguje k plné spokojenosti. Taky jsem se potrápil s nastavováním i vypínáním hodinového pípání, ale už si nepamatuju, jak jsem pípání odstranil. Každopádně za 20Kč bohatě stačí. Loni jsem si koupil 1 do rezervy, ale už stál 40Kč.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“