Nezná někdo fígl jak opravit "vyskočený" vypínač ?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 171
Registrován: 18 lis 2015, 01:00
Bydliště: Brno-venkov

#31 Příspěvek od volente »

Čím jsiem starší, tím je to horší, Tatarmat pračku jsem udržel v chodu asi 23 let. Už jsem se v ní nevyznal ani já. Co jsem kde překlempval, a které programy jsem přepojil. DNES UŽ SE MI FAKT NECHCE. A ani to nejde s tou éééélektronikou.
Asi by to byla dřív výzva, dneska sáhnu do zásob a neřeším.
Že máme každý vypínač jiný??? Barák má asi 130 let a má správně křivé stěny, když přijde mráz tak mám problém otevřít vrata, ale co, 20 let toj
eště vydrží a po mě POTOPA.
Stejně na to všichni sejří, tak proč ne já.

cirus
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 252
Registrován: 24 lis 2008, 01:00

#32 Příspěvek od cirus »

Tak jsem dnes v dílně zkusil oba způsoby opravy.
a) proti vidličce pérka jsem zespoda bakelitu vyvrtal opatrně dirku D3mm, aby se jí dal prostrčit šroubováček a vidličku vystrčit k narafičení do zářezu v kolíbce. Potom jsem ten zobáček pérka strčil pomocí zmagnetizovaného šroubováčku do dírky pohyblivého kontaktu. Ve svislé poloze (aby zobáček nevypadl) jsem tou dírkou v bakelitu narafičil vidličky pérka, zachytil do kolíbky a tu zasunul těmi zobáčky do té pevné ocelové vidličky. Hotovo, ale stačí jen desetina mm nakřivo nastrčit to pérklo a už to cvaká špatně.
b) proto jsem vrtáčkem D6mm opatrně odvrtal to roznýtování kolem šroubku pohyblivého kontaktu, celou tu pohyblivou část s pérkem vyndal a pohodlně sestavil do kolíbky, strčil zpět a místo bývalého roznýtování pořádně přitáhl tím šroubkem co tam patří. Protože u lustrového vypínače jsou na přívodu 2 šroubky, pro připojení vodiče jsem využil ten druhý. Hotovo razdva, bez nervů, pohodlně a funguje jako dříve. Vypínač jsem dal pro jistotu na méně používané místo.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“