Studené nové žehličky

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

Studené nové žehličky

#1 Příspěvek od BOBOBO »

Zdravím ohryzka . Asi jen ten popíše nynější stav v žehličkách . Žena si pořídila novou a prý po cca 10 min přestávala hřát TDA2315 bosch , tak si koupila jinou SDBE 2400 a hrozí mi , jestli s nimi něco neudělám , že pojedou oknem . Prostě hřejí tak prvních 10 min a konec . Nebo dnešní madam žehlí jen do 10 minut ? Díky za postřehy z praxe .

Uživatelský avatar
Neniu
Příspěvky: 1151
Registrován: 01 kvě 2015, 02:00
Bydliště: Doupě kdesi v severních horách :-)

#2 Příspěvek od Neniu »

Některé žehličky mívají snímač pohybu a pokud jsou nějakou dobu v klidu, tak vypínají topení. Prý z důvodu bezpečnosti a úspory elektřiny...

Ovšem u žehličky za pět stovek tuto funkci nepředpokládám. Zlaté klasické žehličky s bimetalem :-)
Jsem na cestě k šípku.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#3 Příspěvek od KUBO »

Vymeniť ženu, je pomalá :lol:
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#4 Příspěvek od Yarda1 »

Co se praví v návodu k použití? A pokud je to ještě v záruce tak reklamovat?
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#5 Příspěvek od BOBOBO »

Ne , prostě mamina žehlí jak divá a žehlička přitom přestane hřát . Jo ty kontroly to má a mi připadá že vybavují i když by neměly . Chtěl bych slovo od servisáka . Ohryzek se s těmito reklamacemi musel setkat .

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#6 Příspěvek od BOBOBO »

Když bych věděl co , tak to proklemuju a šlus . Hlavně mi prosím nekažte , co mám či nemám dělat u sebe doma .

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#7 Příspěvek od Zaky »

Dnešní žehličky se obvykle dost obtížně rozebírají, zjevně jsou konstruovány s cílem, aby se nerozebíraly :-) Máme Tefal s touto samovypínací feature a již šestým rokem funguje k plné spokojenosti, feature vypíná, jen když je žehlička déle odložená postavená, položená by asi tavila podložku o 106, tedy aspoň to tak reportuje manželka, já nežehlím, oddůvodnil jsem to tak, že na to nemám drivery :-)

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#8 Příspěvek od ohryzek36 »

Já takovéto (a podobné reklamace - že žehlička hřeje buď málo, nebo moc, nebo občas nejřeje a podobně) řeším docela jednoduše - nastavím termostat na max a žehličku položím na teploměr (mám speciální na měření žehliček) a pak to každých 5-10 minut kontroluju.

V tomto případě to vypadá na špatný kontakt někde u termostatu (buď přímo spínací kontkaty, nebo něco na jeho přívodu) - ten se kvůli přechodovému odporu vyhřeje a termostat se brzo vypne.

cirus
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 252
Registrován: 24 lis 2008, 01:00

#9 Příspěvek od cirus »

KUBO píše:Vymeniť ženu, je pomalá :lol:
Ne pomalá, ale často odpočívá a žehlička vychladne protože nemá pohyb :lol: Jak říká Zdeněk Izer, někdy má prostě napařovací žehlička větší IQ než manželka. (vypnutá)
Moje prabába měla žehličku na dřevěné uhlí a musela s ní pořád mávat, aby uhlí dostalo luft a hřálo.
Tak je to tu znova. S elektronikou bez uhlí a luftu
:lol:

Uživatelský avatar
NYKE
Příspěvky: 62
Registrován: 11 zář 2004, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od NYKE »

Divné, že obì dìlají stejnou vadu.Po 10min když s ní zatøepeš-funguje-normální.Pokud né -termostat a okolí,prodlužka pokud používá.V záruce servis.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“