Snížená úroveò signálu operátora (pøesunuto)

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

Snížená úroveò signálu operátora (pøesunuto)

#1 Příspěvek od sr71 »

Cca týden je v místì mého bydlištì mizerný signál O2 (vìtšinou 1 nebo max 2 èárky, nebo taky vùbec žádný). Pøedtím s tím nikdy problémy nebyly a signál byl plný. Projevuje se to na všech telefonech s O2 takže chybu pøístroje bych vylouèil.
Stává se že napø. pøi nìjakých pøedìlávkách sí￾e k tomuto dojde? Lze to nìjak reklamovat a øeší takovéto pøípady operátor? Mohlo by to zpùsobovat nìco jiného napø nìjaké rušení v místì pøíjmu?

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#2 Příspěvek od jirkati »

Jak na tento dotaz zareagoval operátor? To bude zajímat hodně lidí.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#3 Příspěvek od Artaban001 »

Pokud nepoužíváš data, zkus se přepnout do "GSM". Většinou je to: Menu - Nastavení - nastavení sítě - režim sítě - vybrat GSM. (Samsung GT-S5611)
klasicky se mobil snaží používat 3G síť, takhle mu to zatrhneš a používá tu nejstarší základní.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#4 Příspěvek od ok1hga »

sr71 píše:Stává se že např. při nějakých předělávkách síťe k tomuto dojde? Lze to nějak reklamovat a řeší takovéto případy operátor?
stává se to . . .
stěžuj si u operátora a až vás bude cca 200 až 500 stěžovatelů, něco s tím zase udělají.
Pokud ale bydlíš někde na samotě u lesa, máš smůlu . . .
. . . a až budeš mluvit s operátorem, zkus jim pohrozit, že přejdeš k jinému operátorovi . . .
. . . na to slyší nejlépe.

Uživatelský avatar
stolek
Příspěvky: 23
Registrován: 20 srp 2010, 02:00
Bydliště: BR

#5 Příspěvek od stolek »

Není to jen jeden případ. O2 a T-Mob mají nově dohodu o sdílení základnových stanic (BTS) a navazujícího, takže probíhají příslušné úpravy. Vodafoneho k této dohodě nevzali, byť tento měl velký zájem. Protože jednotlivé BTS nejsou vedle sebe, dochází ke změně síly přijímaného signálu. Někdy třeba dojde i ke změně jiných parametrů ( směrování hovorů na tísňové linky a pod.).
Takže změnou operátora se nic nemusí vyřešit. Navíc silné šetření u O2 po změně majitele. Nejlépe zjistit u jiných, jak na to v místě jsou signály všech. No a nějaké stížnosti ... od korunkových zákazníků....
Jinak např. Maďaři již v počátku budování mobilní infrastruktury donutili operátory ke sdílení BTS. A u nás .... teprve několik vlaštovek , především např. v chráněných územích je někde donutili ke sdílení stožárů.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#6 Příspěvek od EKKAR »

Většinou k dočasnýmu snížení úrovně signálu dochází při údržbě místní BTS - hlavně když upravujou tu místně příslušnou BTSku a vypnou ji. Dej si "Zobrazit název buňky" a zkontroluj, jestli jseš spojenej s tou, se kterou komunikuješ obvykle. Při vypnutí to je na tutovku nějaká jiná, poněkud vzdálenější - dneska už je pokrytí tak hustý, že výpadek nejbližší buňky jsou z velký části schopný aspoň pro základní službu na většině území pokrejt ty sousední a k totálnímu výpadku dochází až když padne spojení BTSek s centrálou nebo při výpadku vícero sousedících buněk.
Mně tohle snížení intenzity připomíná stav, kdy u nás posilovali právě z důvodu sdílení BTS jejich kanálovou kapacitu - místo obvyklý buňky Česká Třebová mi střídavě naskakovaly Třebovice, Dlouhá Třebová a chvílema dokonce Ústí nad Orlicí - podle toho, kudy jsem se zrovna pohyboval. Ale dovolat se ke mně šlo pořád, akorát já měl chvílema problémy s hláškou "Síť není k dispozici". Větší nevýhodou bylo rychlejší vybíjení baterky mnou tehdy používaný Nokie 3010 (kvůli větší vzdálenosti od BTS byl od mobilu požadovanej větší vyzařovací výkon = vyšší spotřeba).
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#7 Příspěvek od sr71 »

Asi vyèkám jestli se to tøeba nezlepší èasem. S tím zobrazením buòky na telefonu - jde to zobrazit i na androidu? nikdy jsem tam snad tuto možnost nikde nevidìl.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#8 Příspěvek od ok1hga »

sr71 píše:jde to zobrazit i na androidu? nikdy jsem tam snad tuto možnost nikde neviděl.
třeba takhle . . .
http://www.gsmweb.cz/blog/2010/07/21/ne ... r-android/
. . . těch možností je víc.
http://www.gsmweb.cz je vůbec dobrá stránka . . .

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“