Konečně taky nějaká dobrá zpráva

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

Konečně taky nějaká dobrá zpráva

#1 Příspěvek od forbidden »

Konečně se podařilo celníkům taky něco užitečnýho. Odhalili podvodníky, z několika uvedených domén mi neustále chodil SPAM s nabídkou těch jejich sraček. Chvíli jsem uvažoval o podnět na ÚOOÚ, ale když jsem zkoušel zjistit nějaký podrobnosti o majitelích těch domén, tak se mi nic nepodařilo. Byli skrytí přes nějakou anonymizační službu. Tak jsem to vzdal a vymýšlel leda furt nový pravidla filtrů.
Tak teď doufám, že je zavřou až zčernají a do smrti budou platit škody. :guns:
Ale ani bych se nedivil, kdyby za chvíli začli nanovo.

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#2 Příspěvek od doktor365 »

Těch obchodů je teda dost.

Uživatelský avatar
frpr666
Příspěvky: 1051
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#3 Příspěvek od frpr666 »

Jakmile se při podnikání muži setkali s nějakými problémy, obchod zrušili a založili si další..
Živnostenský úřad by měl podnikatele trochu hlídat, když už dávají povolení k založení další (nové) firmy. Asi naše zákony nejsou na potírání podvodníků připraveny.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od ZdenekHQ »

Dokud nejsou "oficiálně" uznáni jako podvodníci, můžou si založit firem, kolik chtějí.

Vždyť je to vidět každou chvíli - slušnej živnostník či malá s.r.o má jeden či dva předměty podnikání. A pak jsou tady další, co mají ŽL na všechno možný - od úklidu domácnosti přes lékařské přístroje až po stavbu raketoplánů... :?
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
frpr666
Příspěvky: 1051
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#5 Příspěvek od frpr666 »

Banky už mají registr dlužníků, takže novou půjčku už nedostanou.
Proč by na živ. úřadě nemohl být registr podvodníků?

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od forbidden »

Automatickou součástí trestu při prokázání viny takovým podvodníkům by měl být zákaz jakýhokoliv podnikání na dobu nejmíň 10 let. Ať jdou klidně k lopatě, tam nebudou mít tolik šancí někoho okrádat.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od ZdenekHQ »

Jenže oni zatím žádnou vinu prokázanou nemají...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od forbidden »

Oni zatím ne, ale kolikrát čteš o "podnikatelích" kteří zase začli "podnikat" v něčem co už dřív zkoušeli. Prostě jakmile jako podnikatel uděláš nějaký podvody, tak si už nezapodnikáš a hotovo.

Uživatelský avatar
samarit
Příspěvky: 116
Registrován: 16 pro 2015, 01:00

#9 Příspěvek od samarit »

Jednu partu vyhmátnou, několik webů se zastaví, ale jejich místa okamžitě nahradí někdo jiný.
Je to chyba systému.
"Takováto demokracie" a "tržní hospodářství" je jen chaos a zločin.
Více zde https://www.facebook.com/groups/nova.revoluce.cr/
Přílohy
uvod.jpg
(74.76 KiB) Staženo 23 x

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#10 Příspěvek od p32 »

frpr666 píše:Živnostenský úřad by měl podnikatele trochu hlídat, když už dávají povolení k založení další (nové) firmy. Asi naše zákony nejsou na potírání podvodníků připraveny.
A proč? Mám dojem, že si někdo plete dojmy s pojmy. Stačilo by, aby dostávali takové tresty, že by se jim to nevyplatilo. Živnostenský úřad hlídá takové lidi už dávno. Bez výpisu z trestního rejstříku nedostaneš žádnou živnost. To, že naše zákony jsou na všechny podvodníky slabé a neúčinné, za to si mohou lidi sami. Maji volit strany, které by zajistili tvrdší až likvidační postihy těchto zločinců. Vše ostatní jsou jen hospodské žvásty.
Tebe zastaví policajt, že jedeš o 15 km rychleji při předjíždění nějakého idiota a když mu ukážeš, že ten a ten zrovna jedou o 50 km rychleji, tak má jen kecy o tom, že by ho nechytl a u tebe to má pohodlnější. Dokud tady budou politické strany jako ČSSD a spol., které zajišťují ochranu zlodějů a zločiců a trestají okradené a slušné občany za blbosti jako zločince, tak tady pořádek nebude.
Stačí se podívat na webovské stránky (eshopy), kde není žádný slušný kontakt a lidi si pak stěžují a bla, bla, bla. Ano, jsme národ stěžovatelů, ale nechceme uznat, že kus 🤐 je takových případech v nás. Skoro každý takový je stejný jako ten, co si kupuje na tržnici levněji (bez dokladu) televize a na druhý den zjišťuje, že ji nemá u koho na té tržnici reklamovat, že TV nejde.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od ZdenekHQ »

Na mě to letos taky jeden e-shop zkusil.

Stejný s.r.o., jen jiná WWW adresa. Poslal jsem objednávku (minulý čtvrtek) s podmínkou, že pokud mě do dvou pracovních dnů nepotvrdí termín dodání, automaticky to ruším.

Termín neposlali, poslal jsem storno objednávky (v úterý ráno) na mail i mobil - ten byl samozřejmě trvale vypnutej až do vypršení času SMS.

Ale za 3 dny přišlo info od jiného e-shopu, že to "zpracovávají". Tak opět odesláno upozornění, že to bylo dávno stornovaný.

Odpoledne přišel mail, že zboží je odesláno, včetně PPL kódů.

Tak jsem se naježil, zavolal jsem tam, tam se mě omluvili s tím, že zásilku nemám přebírat.

Tak jsem kontaktoval PPL, že mají šetřit palivo a čas, a ti mě do dnešního dne 2x potvrdili, že fyzicky tuhle zásilku nikdy neobdrželi...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#12 Příspěvek od fredis »

Dost dobré! :lol: Zatím jsem naštěstí na takový z...y nenarazil.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“